boompje nog volop in het winterblad en geeft kleur met in de verte het andere hout als achtergrond. Nog drukker wordt nu het gevederde volkje. Kijk, daar hangt een mees te schommelen in het rode twijghout en weer is er een ba dend vogelpaar. Eerst even schuchter en dan dartel slaan ze zich het sproeibad om de veren. Intussen glijdt de zon z'n weg en zie je het water met z'n spiegelbeeld veranderen van kleur. Oud riet kleurt zich in de mooi ste tinten okergeel en het rode twijghout laat zich nu enkel door donker violet uit beelden. Steeds is er verandering, dan in geluid, dan in licht en kleur. Het ritselt en knis pert in het dode blad, wat grond wordt op getild, een kronkelweggetje van blad wordt ^jpzij geschoven en een snuitje komt op- ^rens naar boven kijken. Stil blijven is nu toch spannend, zal hij boven komen Misschien is de mens zo gevaarlijk, dat de lucht al genoeg zegt, wantweg is dat bewegen. Dan is het even haast doodstil, de vogels vliegen niet meer, een zacht windje streelt de toppen en brengt weer verandering in dit alles. Onder sparren door zie je de dode bloeisels van acacia's schommelen; of het levende bloeisels waren, zo valt daar nu het licht op. Hier kan een mens niet anders dan roerloos genieten van kleur, klank en lijn, komt er een weergaloze be koring over hem. Tegen de blauwe lucht, waarin drijvende wolken voor variatie zor gen, tekenen zich de lijnen af van bomen en struiken. Een fijn spel van etsfiguren met bewegende achtergrond, wat alle maal weerspiegelt in het water. En uit dit alles wordt een aquarel geboren, zacht flonkerend, als een droom, droom ik. A. J. B. féatlnieuwó ëls dit nummer in Uw handen komt, is ïze Park-Bioscoop reeds omstreeks een week gesloten. Voor vele trouwe bezoekers, vooral jonge maar ook oudere, is dat beslist een teleurstelling geweest. Ieder werkend mens heeft ver pozing nodig. De één vindt die in de duivensport, een ander in knutselwerk, een derde in lezen. Zo zijn er velen, die bij tijd en wijle in onze bioscoop de no dige ontspanning zoeken. Er bestaan ontelbare andere manieren om na ge dane taak geestelijk of lichamelijk af leiding te vinden. Het georganiseerd verenigingsleven draagt daartoe het zijne bij; het vangt ook diegenen op, die in hun vrije tijd dreigen „rond te dobberen" en richt hun belangstelling positief. Statistieken ontbreken over dit onderwerp, maar zeker heeft het verenigingsleven menige stuurloze in veilige haven gebracht. Als dit geldt in algemene zin, mag het ook gezegd wor den van de verenigingen stuk voor stuk, dus evenzeer van de T.O.V.A. En nu toch de bioscoop dicht Ja, om dat een instelling het vuur zo na aan de schenen kan worden gelegd, dat alleen een kordate houding een behoorlijk ant woord vormt, niet vanwege de ver meende eer van het betrokken insti tuut, maar ten behoeve van zijn leden en bezoekers. Want met een ontstel lend gemak wil men de behoefte aan geld voor één bijzondere gemeente dienst ten algemenen nutte verhalen op één instelling. En dan wordt er la- koniek bijgezegd of -gedacht: Belast Uw leden en bezoekers maar wat zwaarder! Of het de taak van T.O.V.A. 21

Het Anker | 1957 | | pagina 21