Wij iptaken 11 kinderen thuis. Haar moeder zal wel plezier aan haar beleven, want ze gaat al drie jaar op de huishoudschool van de fabriek en is dus van alle markten thuis. Haar kle ren bijvoorbeeld maakt ze meestal zelf. Ko ken doet ze minder, maar we hebben be grepen, dat ze zichzelf, als ze alleen was, graag zou onthalen op chocoladepudding met slagroom. In de zomer fietsen en in de winter schaatsen zijn zo haar liefheb berijen (dan heeft ze een akelige winter gehad Mooie verhalen uit de krant lok ken haar als ontspanning binnenshuis. Op Tweede Paasdag trekt ze er waarschijnlijk op uit, niet met een vriendin. Verdwalen zal ze dan niet, want ze kent de omtrek van Rijssen goed. Haar adres is Nassau- straat 25. Zonder twijfel was Mej. DINA KREIJEN- ZANG (V. d. Broekestraat 12) een van de genen van deze naaisters, die de meeste zakken had afgeleverd. Maar dat is ook JANNA SEPPENWOOLDE opende de rij. Ze is 18 jaar oud en de oudste van de vijf Op zaterdag 6 april belegden wij weer een bijeenkomst in de Kantine met het doel enige personeelsleden te in terviewen. De „genodigden" waren deze keer een groep werkneemsters uit de naaie- rij. Enthousiast, nieuwsgierig en misschien ook wel een tikje verlegen dromden ze met hun vijftienen de voor dit gesprek ge reserveerde ruimte van de kantine binnen. •pe stemming was goed, dat zagen we zo. Onder grote hilariteit en applaus werden ter inleiding enige foto's genomen, waar van wij hier enkele afdrukken. U kent ze misschien allemaal wel; de een iets beter dan de andere, maar het zijn op één na „mèks oet Riessen". En wat ze ons zo stuk voor stuk vertelden in die paar minuutjes kunt U hierna lezenhet toont U het beeld van meisjes, die van aanpakken weten.

Het Anker | 1957 | | pagina 11