7 Als eerste kwam aan het woord de heer H. NIEUWENHUIS van de Timmerka- mer. Hij vond deze revue, evenals die van andere jaren, van goed gehalte. Alles was er op berekend, dat niemand aanstoot kon nemen. Als het om een vergelijking was begonnen, was de revue van verleden jaar misschien iets aantrekkelijker. Wat hij vooral ook zo mooi vond, was de kalmte van het publiek. Geen rumoer, zoals elders wel gemaakt wordt. De heer NIEUWEN HUIS liet zich bij deze gelegenheid ook over „Het Anker" uit. Er wordt goede voorlichting in gegeven. Als hij een wens had, dan was het deze, dat „Het Anker" vaker zou verschijnen dan eens in de zes weken, zoals nu het geval is. Zou het verder zo vroeg hij niet mogelijk •ijn dat er wat meer bijdragen uit de abriek kwamen Ons antwoord luidde Wij hopen het hartelijk Zo komt er meer leven in de brouwerij en wordt ons blad meer gevariëerd. Inzendingen zijn dus bijzonder welkom. De beoordeling ligt echter bij de redactie zeiden we die verantwoordelijk is voor de inhoud. RIEK NIEUWENHUIS vergezelde haar vader deze avond. Het was de eerste Ter Horst-revue, die ze te zien kreeg. Prach tig, dat was haar commentaar. De kle ding van speelsters en spelers bewonderde ze erg. Ze had veel pret beleefd aan vrouw" Smit en ook aan de andere „vrouw". Ze had goed vooraan gezeten en alles best kunnen volgen. Vervolgens kwamen we te spreken met de heer A. M. GEUZENDAM van de Weverij Bijvank II. Hij ziet elk jaar de revue met genoegen tegemoet en is ook dit jaar weer niet teleurgesteld. Een mooi, boeiend pro gramma. En wat zo belangrijk is, geen toneelkostuumpjes van nietige aard, maar ^aehoorlijk gesloten kleding. Hij had dan ^Bok geen enkel bezwaar, zijn kinderen te laten meegenieten van „Spaansken Pep per". Naar aanmerkingen moest hij dan ook werkelijk zoeken. Het markttoneeltje aan het begin van de revue kon wellicht iets minder lawaaierig. ZIJN VROUW stond haar man in deze loftuitingen trouw ter zijde. Zij zag er inderdaad naar uit, dat ze tot dusverre een genoegelijke avond had gehad. Haar lof ging in het bijzonder uit naar de meisjes, die zo mooi aangekleed waren en zo keurig dansten. Ze was het afgelopen jaar lang ziek geweest, vertelde ze, en had toen veel steun gehad aan juffrouw Vink. Een speciaal hoekje in „Het Anker", ge wijd aan zieken, zou haar wel lijken. De heer W. SCHULENBURG kwam daar na aan de beurt. Hij is keurder in de Naaierij. Hij had met zijn echtgenote op de vijfde rij gezeten, dus op een voorde lige plaats. Dat had volgens hem één nadeel, namelijk dat het zingen van Leu- sink wat te hard doorkwam. Hij was juist een liefhebber van de zangkunst. Een bij zondere prestatie vond hij het spel van Diny Mulder. Verder had hij de grootste bewondering voor de decors. Eén ding speet hem wel: de afwezigheid van Be rend ten Bolscher. Hij vond hem altijd één van de beste krachten van de revue. ZIJN VROUW was het met al deze din gen roerend eens. Van haar plaats af had ze geen onderdeeltje van de vertoning ge mist. Weer een schitterende revue, net als andere jaren. Natuurlijk, geen twee revues vond ze precies even mooi, maar ze waren altijd de moeite waard. Ze had deze keer vooral genoten van de voor dracht van Nitert. Hierna spraken we met de heer T. PREU- TER (Spoelerij). Hoewel hij nog maar sedert 8 mei van het vorig jaar hier werkt, kan hij toch over onze revues oordelen. Hij is er vaak eerder geweest door introductie van zijn vrouw, die in de Naaierij werk zaam was. De heer PREUTER vindt de decors vooral erg mooi. Verder neemt hij zijn petje af voor de spelers die het pres teren om telkenj are op deze wijze ons een plezierige avond te bezorgen. De voor dracht van Nitert vond hij ook wat be treft de inhoud voortreffelijk. ZIJN VROUW, die thans door hem geïn troduceerd werd, sluit zich volkomen bij het gezegde van haar man aan en hoopt dat er nog vaak weer een nieuwe revue zal worden opgevoerd. De heer D. POORTMAN (Weverij) ziet met spanning elk jaar de revue weer tege moet. Alleen de eerste revue heeft hij niet gezien, omdat hij toen als militair in In donesië was, doch nadien heeft hij nooit overgeslagen. Ook dit keer heeft hij vol op genoten. Hij vindt een revue mooier dan een film. Misschien komt dit ook wel omdat zijn vrouw, indertijd zijn verloofde, zelf in de revue meegespeeld heeft.

Het Anker | 1957 | | pagina 7