0*ndetnemln<j5taci<£ Verslag van de vergadering van de 5 Afdelingen: Leden: Batchingkamer Joh. Geerling Krasserij J. H. Seppenwoolde Spinnerij „Boom- G. Mensink kamp" en „Bijvank" Spinnerij „Beek" Mej. D. Reterink Spoelerij G. J. J. Beunk Sterkerij en Ververij J. Bruins Weverij „Boom- Joh. Waanders kamp" en Bijvank II" Weverij „Beek" en M. Meijerink Weverij „Geurne" Kalanderij G. Wessels Pakkerij Joh. Nijsink Mej. H. Nieuwenhuis G. J. Borghuis G. W. Borghuis H. Nieuwenhuis G. J. van Putten P. J. v. d. Noort Drs. A. H. W. Thomassen Moge onze Ondernemingsraad spoedig zijn plaats vinden in ons bedrijfsbestel en tot algemeen welzijn en nut werkzaam zijn Naaierij Smederij Plaatswerkers Timmerkamer Bazen Spinnerij met bijbeh. afdelingen Bazen Weverij met bijbeh. afdelingen Kantoor gehouden op donderdag 17 januari 1957 Aanwezig zijn alle Ondernemingsraadleden en de heer Ligtenberg. De heer Jordaan, die deze vergaderingen voorzit, heet alle aanwezigen hartelijk wel kom op deze eerste bijeenkomst van de On dernemingsraad. Spreker houdt een korte toespraak, waarin hij de wens uitspreekt dat deze vergaderingen een prettig karakter zullen dragen, en dat er een goede en nut tige samenwerking zal zijn. „Onze hoofd gedachte hierbij moet zijn", aldus de Voor zitter, „dat wij niet tegenover, maar naast elkaar staan". Spreker geeft hierna een kort overzicht van de gemeenschappelijke taak van de Directie en personeelsvertegen woordiging, zoals dit in artikel 6 van de Wet Bj de Ondernemingsraad geregeld is. Met de beste wensen voor de toekomst van de Ondernemingsraad verklaart hiermede de Voorzitter deze eerste vergadering als ge opend. Hierna gaat men over tot het behandelen van de agendapunten. 1. Aanwijzing secretaris. Op verzoek van de meerderheid van de leden wordt hiervoor een stemming ge houden, waarbij de heer H. Nieuwen huis gekozen wordt als secretaris. 2. Vaststellen vakantieweek. De Voorzitter deelt mede, dat een schrij ven is binnengekomen met betrek king tot het vaststellen van de vakan tieweek. Uit de inhoud van deze brief blijkt, dat door de bouwvakarbeiders is vastgesteld de week van 2227 juli. Om aan de vakantiespreiding mee te werken wordt door de werkgevers- en werknemersorganisaties van de Textiel voorgesteld de vakantieweek een week later te stellen en de overlopende week te nemen van 29 juli t.m. 3 augustus. Rekening houdend met het verzoek aan de spreiding van de vakantie mee te werken en tevens om de belangen van de arbeiders in het oog te houden, die zeer waarschijnlijk liever tegelijk met andere textielfabrieken vakantie ne men, wordt besloten met het vaststellen nog even te wachten. 3 Verplaatsing wevers. De Voorzitter geeft een uiteenzetting over de bezwaren die gemaakt zijn bij het verplaatsen van automatenwevers naar de linoleumweverij. Spreker zegt, dat vanwege de orders de linoleumweve-

Het Anker | 1957 | | pagina 5