Badhuis of speeltuin? Toon uw kinderen het schone van de natuur, ga de bossen in. 21 B. een bel, waarvan het geluid op een af stand van 25 meter duidelijk hoorbaar is; C. ten minste één goed werkende rem; Bromfietsen moeten op elk wiel voor zien zijn van tenminste één goed wer kende rem. Dit mogen geen handrem men zijn Bij tenminste één van de wielen moet de rem werken op een met het wiel ver bonden trommel of schijf; D. aan de voorzijde een lantaarn, welke voor het tegemoetkomend verkeer dui delijk zichtbaar helder geel of wit licht uitstraalt. Dit licht mag niet verblin den (De lamp dus iets omlaag richten) te. aan de achterzijde een helder rood ach terlicht, aangebracht op het helderwitte gedeelte van het achterspatbord. Het achterlicht moet van een door de Mi nister goedgekeurde soort zijn. Wij kunnen verder de leus die op het be kende formuliertje staat onderstrepen t.w. ..De politie rekent op Uw medewerking, het Verbond voor Veilig Verkeer op Uw gezond verstand". Het is voor kinderen heerlijk wanneer zij in de speeltuin zijn, overal op en aan te hangen, te duikelen, te glijden en wat ze nog maar meer kunnen uitvin den om acrobatische toeren te verrichten. Helaas is het geen zomer en van naar een speeltuin gaan komt niets. Thuis is er ook al geen kans. Aan de schilderijen hangen, het kabinet beklimmen of een vogelnestje maken aan de lamp is pertinent verboden. Jammer, maar wat dan, wat moet er nu uit komst geven Het Badhuis Daar ontbreekt meestal het ouderlijk oog, of er wordt een ouderlijk oogje dichtgeknepen en daar wordt de prachtig glanzend gepolitoerde leuning niet mooier van. Stelt U prijs op ons mooie badhuis Ouders, zet dan Uwkinderen de pin op de neus, dat ze zich daar naar gedragen evenals thuis. Het is niet de bedoeling dat het badhuis werd gebouwd om daarna weer kinderen de badkaart in te trekken, dus de toegang tot het bad te ontzeggen, zolang ze niet zelf hun spijt komen betuigen. Maar er zijn wel jongens die door eigen gedrag weten, dat ze zich nu thuis weer in „het kuwn" moeten wassen. Overigens is hun kaart nog op kantoor Het bovenstaande, aanhef van een arti kel in „Het Anker" van december, schoot ons in de kortste dagen van het jaar te binnen. Want als we de raad van de geachte schrijfster in de Kerstvakantie zou- Iden gevolgd hebben en met de kinderen de jschone bossen 'ingetrokken waren om ze echt iets te laten zien, dan zouden we op veel plaatsen geschrokken zijn. Die schrik konden we trouwens ook dichter bij huis beleven. In de tuin om het kantoor, die 's avonds en op vrije dagen gesloten is, stonden twee hulstboompjes, juist tegen Kersttijd gesierd met de bekende fraaie rode besjes. De takjes er van waren goed bruikbaar voor kerstbakjes, maar met op zet hebben we ze laten zitten om de struik jes niet te beschadigen. Hadden we die tak jes er maar afgehaald! Dan' was er tenmin ste met beleid aan gesneden, zonder dat de struikjes er verder van te lijden hadden ge had. Maar wat zagen we nu gebeuren Twee nachtelijke figuren bewogen zich slui pend naar het hek, klommen er behoedzaam overheen en besprongen als aasgieren de boompjes tegen het kantoorgebouw aan. Het droeve resultaat was de volgende dag te bespeurengeknakte takken, rondge strooide bessen, afgebroken blaadjes. De vandalen der duisternis volwassenen nog wel sierden ondertussen hun kamer op met kerstbuit. Onze enige hoop is. dat de stekelige blaadjes van de hulst voelbare en zichtbare sporen op hun handen hebben achtergelaten. Onmiddellijk na het verschijnen van ons de- cember-nummer ontvingen we een brief van de heer H .G. Tiemens, woonachtig aan de Markeloseweg, te midden van de bossen. Hij is bitter gestemd over de vernielingen,

Het Anker | 1957 | | pagina 21