U/at kalft U nu aan hCutr ótuut kanjen 20 Dit stond op een formuliertje van het Verbond voor Veilig Verkeer, dat door ambtenaren van de politie aan onze fietsen in de stallingen bij fabriek en kan toor was bevestigd bij de grote controle van fietsen en bromfietsen op 15 en 16 oktober j.l. Wij nemen aan, dat men de gebreken aan zijn fiets of bromfiets, waarop bij deze goed bedoelde controle gewezen is, zo gauw mo gelijk hersteld heeft. Deze „Vocos"-actie (Vo- geschilderd. Dat is natuurlijk heel mooi, maar of men dit de tweede keer „gratis" krijgt moeten wij aan het toeval overlaten en hangt ervan af of men op straat ook ge controleerd wordt. Laat ons echter bedenken, dat het hier niet om gaat. Het Verbond voor Veilig Verkeer heeft, het woord zegt het al, de veiligheid van U op het oog. Wist U dat het levensge vaarlijk is zonder achterlicht te rijden Ook een helderwit spatbord kan Uw leven red- cos betekent Voertuigen-Controle-Service) werd gehouden vanwege het Verbond voor Veilig Verkeer. Gezien het goede doel heb ben wij gemeend goed te doen, hierop in ons blad nog eens terug te komen en de „fietsers" in het belang vani hun gezondheid en portemonnaie nog eens te wijzen op de waardevolle adviezen die de meesten op het genoemde formuliertje hebben gevon den. Na de controle werd ons door de controleurs meegedeeld dat bij plm. 65% één of andere opmerking moest worden gemaakt. Inplaats van een „bonnetje" voor de eigenaar, wer den heel wat spatborden gratis helderwit den, doordat een achterop rijdende auto U eerder ziet. Verder kan een goede rem eerl lijfsbehoud zijn voor Uzelf of een medemens/ Ongeacht de boete die U kan worden opge legd voor een dergelijk defect of eventuele schadevergoeding die U kunt krijgen te be talen bij een ongeluk dat door een dergelijk gebrek veroorzaakt is, moeten wij toch voor al denken aan onze veiligheid en die van anderen. Voor degene, die de wettelijke eisen, waar aan rijwielen of bromfietsen moeten vol doen, niet meer kent, laten wij ze hier nog even volgen A. een deugdelijke stuurinrichting;

Het Anker | 1957 | | pagina 20