■fjandu/etkcuriui O'n^e veertienjarige meiijei 4jet Lampje 17 Een avond (vrijdag) en een morgen/middag (woensdag) voor de ploeg. 15 cent per les. Hier wordt van alles gehandwerkt, zoals haken, breien, open naaiwerk, samentrekwerk, smock, borduren, enz. De liefhebsters kunnen naar verkiezing ook met pitriet aan de slag. Je ziet ze bezig op de foto. Er worden heel aardige dingen gemaakt. Kom er bij Aangifte Huishoudschool of bazen. „O, wist ik nog niet hoor ik vaak als antwoord op een gesprek over de meisjes van 14 jaar, die wel van de Lagere School af mogen, maar nog niet naar de fabriek, want dan moeten ze 15 jaar zijn. Wat is er mooier voor deze meisjes .dan om zo lang op onze eigen Huishoudschool te gaan, waar deze jonge meisjes vier morgens of middagen les krijgen in koken, naaien, handwerken en ander huishoudelijk werk. De enthousiasten komen zelfs nog wel eens vaker, maar juist deze vier lestijden blijven gereserveerd voor ,,ons eigen klasjewaar ze onder elkaar zijn, ^fljus van één leeftijd en flink opschieten met hun ^^perk en kennis. „Kennis is macht" en zeer zeker, als deze kennis en praktijk door deze jonge huisvrouwtjes in de dop later in eigen huishouding of eerst bij moeder thuis, worden toegepast. Eenmaal op de fabriek toch kunnen zij elke week een (of twee) avonden komen, om daar het naaien, het koken en de kinder verzorging te vervolgen, dus al vanaf hun 15e jaar. Het klasje groeit nog steeds, ja, bij elke 15e ver jaardag valt er wel een af, maar er komen ook nog nieuwe meisjes bij. De meisjes krijgen zolang 2.50 per week in handen en 5.per week op hun spaarbankboekje. Lesgeld is gratis. Dus U weet nu waar U Uw dochter heen moet sturen Wierdensestraat 64 E. v. d. G. Misschien schrok U ook van de tekening van het lampje in 't Kerstnummer. Geen ongezellig lampje misschien, maar ouderwets. En het paste niet bij de tekst, die over een eigengemaakte voet sprak, juist voor knutselaars. De stof liefst effen, gestreept of ruit.

Het Anker | 1956 | | pagina 17