Ketnvetjadetinj d.d, 12 Getob et 1955 5 Aanwezig de heren A. H. ter Horst, H. Jor- daan, B. Ligtenberg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, M. Kreijkes, Joh. Waanders, M. Meijerink, G. W. Borghuis en G. J. Borg huis en de dames L. Dreijer en H. Nieuwen huis. Na opening van de vergadering worden de notulen gelezen, welke behoudens een klei ne opmerking worden goedgekeurd. In antwoord op de vraag, gesteld in de vo rige vergadering, om het loon van de ge schoolde arbeiders van de Plaatswerkers te verhogen, deelt de Directie mede, dat hier aan niet kan worden voldaan. Betreffende de beloning van de touwbazen Mjregt de Directie, dat een bespreking heeft ^RJaats gehad met vertegenwoordigers van de touwbazen. Vervolgens deelt de Directie mede, dat van de Inspectie der Belastingen een vergun ning is gekregen om de belasting van de ploegenwerkers halfjaarlijks te herbereke nen. De Kern vraagt of het niet mogelijk is dat de meisjes in de Naaierij het werk zittend doen. De Directie zegt toe om dit nader te bekij ken. Rondvraag. Het Kernlid van de Weverij merkt op, dat de deur van de Weverij „Bijvank II" bij de uitgang naar het station vaak open staat, waardoor het in deze afdeling erg koud is. De Directie zegt, dat er bij wijze van proef speciale tochtdeuren besteld zijn. Als deze bevallen kunnen die ook voor de uitgang in de Weverij besteld worden. Ook wordt gevraagd om in de afdeling We verij „Bijvank II" enige heaters bij te plaat sen. Eén en ander heeft de aandacht van de ^^Directie. ^Plet Kernlid van de Spinnerij komt nog eens terug op het uitstapje voor de meisjes van de dagploeg. De Directie meent, dat dit in de vorige Kern vergadering voldoende beantwoord is. Hierin werd verder de medewerking van de Kern gevraagd om de meisjes er op te wij zen dat dit speciaal geldt voor de meisjes die in ploegen werken. Tenslotte wordt door één der Kernleden ge vraagd om bij het uitkeren van een over- lijdensbijdrage één lijn te trekken omdat ook allen hiervoor hun bijdrage geven. De Directie antwoordt dat men dit niet moet zien als een verzekering. Deze regeling is gemaakt voor gehuwden en kostwinners, terwijl bijzondere gevallen apart door de commissie bekeken worden. Hierna sluiting. Katn vetja datinj d.d. 10 A/ovemltet 1955 Aanwezig de heren H. Jordaan, B. Ligten berg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, M. Kreijkes, Joh. Waanders, G. W. Borghuis, en de dames L. Dreijer en H. Nieuwenhuis. Na opening door de Voorzitter worden de notulen gelezen, welke ongewijzigd worden goedgekeurd. In aansluiting hierop zegt de Directie dat de vraag over de beloning van arbeiders die verplaatst worden, nog deze week behandeld zal worden. Verder zijn een aantal stoeltjes in bestelling voor de meisjes in de Naaierij. De verwarming in Weverij „Bijvank II" heeft de aandacht van de technische afde ling. Zonodig zullen hier heaters bijgeplaatst worden. Vervolgens heeft de Directie een medede ling over het geval in de Batchingkamer, waarbij verschil van mening is over de ta rieven van een bepaalde machine. Op verzoek van de Kern geeft hierna de Directie nog een toelichting over het ontslag van de arbeider Zonnebelt uit de Batching kamer. De Directie deelt hierover mede, dat deze arbeider die tijdelijk over was in zijn afde ling, gedurende één dag het werk zou over nemen van een arbeider uit de Spinnerij, die dag vacantie nam. Hem werd gezegd, dat hij hiervoor zijn gemiddelde loon zou ont vangen. Zonnebelt weigerde dit omdat naar zijn mening zijn loon over de afgelopen week niet juist was. Nadat deze klacht opgelost was bleef hij weigeren en meldde zich de volgende dag niet in de Spinnerij. Rekening houdend met het aantal dienstjaren werd hem toen als nog de kans gegeven deze dag in de Spin-

Het Anker | 1955 | | pagina 5