"Tip* root do ^eoótdacfon 4 Deze moeder laat ons wel beschaamd staan, het is knap om zulk een onbegrensd ver trouwen te hebben. Bij haar geen bitterheid en de vraag „waar om", doch volledige berusting ondanks haar groot verdriet. Zij heeft de boodschap van het Evangelie verstaan, zij weet dat Christus heeft gezegd „Komt allen tot Mij die vermoeid zijt en beladen en Ik zal U vrede geven". Wanneer wij deze vrede mogen leren ken nen, onszelf en die ons dierbaar zijn gebor gen weten en deze wetenschap in praktijk brengen zoals deze moeder deed, dan kan Kerstmis 1955 een gezegend Kerstfeest voor ons worden. Het daagt nu in het Oosten Het licht schijnt overal Hij komt de volken troosten Die eeuwig heersen zal. et is vanzelfsprekend, dat men bloe men geregeld water geeft, maar naar de kerstboom, die in veel huiskamers van Kerst tot Nieuw jaar een plaats vindt, wordt meest al geen hand uitgestoken. Het is dan ook heel begrijpelijk, dat de boom er na een paar dagen al minder fris begint uit te zien en dat hij zijn naalden laat vallen. Willen wij dus wat langer plezier hebben van onze kerstboom, laten wij hem dan, net als onze snijbloemen, water geven. Dit kun nen wij zeer gemakkelijk doen neem, al naar gelang de hoogte van de boom, bijvoor beeld een blikken bus en soldeer hieraan een paar pootjes, om te verhinderen dat de boom omvalt. Mocht het solderen moeilijk heden opleveren, dan heeft U misschien wel een vriend of kennis, die U hierbij kan hel pen. Wij zagen de boom aan de onderkant schuin af en zetten hem in de bus. De over schietende vrije ruimte rondom de stam vul len wij op met zand. Wij kunnen nu op een voudige wijze het zand in de bus geregeld vochtig houden, door er dagelijks wat water bij te gieten. Tien tegen één dat de boom er nu fris blijft uitzien. Weet U, dat U zelf aardige kerstboomver sieringen kunt maken van denneappels Zoek eens een paar mooie exemplaren in onze omgeving, welke immers zo rijk is aan dennebossen. Schenk toch vooral eens aandacht aan de mooie kegels, welke sierdennen voort brengen. Deze treft U dicht bij huis in meer dere soorten aan. Bestrijk deze kegels eens met zilververf. Doe dit ook met eikels en kastanjes, maar gebruik dan vooral felle kleuren. Wij maken er een touwtje aan en klaar is Kees. Weet U, dat gebruikte foto-flits-lampjes het ook goed doen als kerstboomversiering Gooi ze dus niet in de vuilnisbak, maar U'M schilder ze met frisse kleuren of zilver- o™ goudbrons. Vooral het peervormig model doet het heel goed. En als U nu straks de feestdagen doorbrengt in de bekende, gezellige en huiselijke sfeer, vanzelfsprekend met een extra lekker hapje, denk dan ook eens aan de vogels buiten. Dit jaargetijde kan erg koud zijn en het is dan voor de vogels moeilijk om hun da gelijkse maaltijd te vinden. Laten wij ze daarom helpen. Hang eens een halve ko kosnoot in de boom. Wij boren 3 gaatjes in de schaal, 3 touwtjes er aan, samenknopen en in de boom hangen. Vul eens een lege halve kokosnoot met vetbollen; in het vet smelten we zonnepitten of ander vogelzaad Dit is een delicatesse voor meeuwen. Steek in het vet een stokje, waaraan de mees kan gaan hangen. Wij hangen de halve noot omgekeerd in de boom. Wie niet van dieren houdt, kan ook niet goed voor mensen zijn, en wie de dieren in nood niet bijstaat, heeft een inborst, waar aan nodig een heleboel verbeterd moet wor den.

Het Anker | 1955 | | pagina 4