JQaadqwlnqen Jlaat licht en lucht Uw woninj Itinnendtinjen 9 3 it is een bekende leuze die gelukkig bij onze generatie past. Niet alleen de plantjes op de vensterbank gedijen het best op het lichte plaatsje, maar ook de mens zoekt de zon op. Maar hoe profiteren we het meest van het daglicht Door zo min mogelijk glasgor dijnen te gebruiken. Bedek zo nodig slechts de onderkant van het glasoppervlak tegen de inkijk. En zorg dat de overgordijnen overdag naast het raamkozijn hangen. Hiervoor moet de rail of roede aan weerskanten 15 cm. bre der zijn dan het raamkozijn. Daardoor beschermt U tevens Uw overgor dijnen tegen de inwerking van zon en licht. ®- -® Plaats de huiskamertafel zo dicht mogelijk bij het raam want daar heeft men veel meer licht dan midden in de kamer. En „licht doet leven". Doch nu de dagen korter worden en de avonden langer en we meer bij kunstlicht moeten werken, is het wel leuk om zelf een lampekapje te maken. We hebben nodig een karkas, plm. 2 meter band en katoenen voe ring, verder een fitting, een stekker, 1 a 2 meter snoer en een gloeilamp, een lampe voetje met een middellijn van 12 cm. en een stukje bezemsteel van 8 cm. hoog. Verder de bekleding. Dit kan volgens eigen keuze bedrukt katoen, een ruitje, enz. zijn. Ook kan kaaslinnen worden gebruikt, waar in een randje gemaakt wordt van samen- trekwerk, wanneer U meer tijd hebt. Verder is voor het maken van de kap no dig wit borduurkatoen no. 25. En voor het voetje kan ook gebruikt worden een mooie pul of fles. Begin er nu gauw aan, want het maken van een lampekapje is een aardig en prettig werk dat niet zo veel tijd vraagt als U wel licht denkt. U kunt er een behoorlijk resul taat mee bereiken. Het zelf maken van lampekappen zal U veel voldoening schenken want Uw gehele gezin heeft er plezier van. ^fceze keer beginnen we met een raad voor de mannen, om ook hun te vriend te houden in onze raadgevingenrubriek. We gunnen een man graag z'n „piepke", maar dat nare ding kan soms een vieze geur geven, die het genot van het pijproken niet verhoogt. (Zo stel ik het mij als vrouw ten minste voor). Om dit euvel nu te bestrijden, en de zure lucht te verwijderen, doopt U een pijpreini- ger in de spiritus of een mengsel van ge lijke delen aether en aceton. Hiermede kunt U de pijp reinigen, maar denkt U er aan, dat al deze vloeistoffen brandbaar zijn. Legt U de pijp zelf niet in de vloeistof want dat zou de lak kunnen beschadigen. Na het reinigen droogt U hem met een ongebruikte pijpreiniger, laat de pijp enige uren drogen en klaar is kees. Het reinigen van een tandenborstel Wanneer U een tandenborstel koopt, die niet in cellophaan verpakt is, wat doet U er dan mee Meteen gebruiken Dat is fout, want waarschijnlijk is de borstel door vele vingers gegaan, het is onsmakelijk en

Het Anker | 1955 | | pagina 11