fcetnvetjadetinj d.d. 14 Septembet 1955 3 Aanwezig de heren H. Jordaan, B. Ligten- berg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, M. Kreijkes, M. Meijerink, G. J. Borghuis, G. W. Borghuis en de dames N. Vink, L. Dreijer en H. Nieuwenhuis. Behoudens een kleine opmerking over het vaststellen van de lonen in de timmerkamer worden de notulen goedgekeurd. Betreffende deze notulen zegt de Directie, dat naar aanleiding van 't verzoek van het Kernlid voor de wevers, die verplaatst zijn van „Beek" naar „Bijvank", een toeslagrege ling is getroffen. Men kan hierover echter geen vaste regeling maken. Ingeval zich weer een dergelijke verplaatsing zou voordoen zal Idit apart bekeken moeten worden. fc>ver de bestemming, die zal worden gegeven aan de halve snipperdag, die gereserveerd werd tot 1 October zal beslist worden, nadat men nog even geïnformeerd heeft of een be paalde dag aanleiding geeft om hiervoor col lectief te stoppen. Gevraagd wordt om het loon van de ge schoolde arbeiders, van de plaatswerkers en het loon van de touwbazen te herzien. Op een vraag van de Kern hoe thans de regeling voor de reisvergoeding is, deelt de Directie mede, dat een nieuwe regeling is ge troffen, waarbij aan personen, die buiten een straal van 4 Km. vanaf de fabriek wonen, reisvergoeding wordt uitbetaald. Bij de rondvraag merkt de Kern op, dat de monsterspoel, die thans in de weverij „Beek" gebruikt wordt uitstekend voldoet en vraagt hiervoor speciaal de aandacht van de Di rectie. De Directie dankt de Kern voor de aanwij zingen en zegt, dat zij dit aan de technische afdeling zal doorgeven. Verder merkt de Kern op, dat het gebruik van rubber op de rollen van de drawings in de Krasserij zeer goed bevalt, zij stelt daar om voor, om dit materiaal ook bij de andere machines te gebruiken. Een klacht over de verlichting bij de uitgang van de kelder naar de Naaierij zal doorgege ven worden. Betreffende het uitstapje dat de meisjes van de Spinnerij dit jaar gemaakt hebben, deelt de Directie mede, dat dit speciaal geldt voor meisjes die in ploegen werken. Tenslotte wordt door de Kern nog naar voren gebracht dat sommige arbeiders uit de Batchingkamer bij het verrichten van ander werk in loon achteruit gaan. De Directie meent, dat het hier anders ligt, omdat deze arbeiders in dezelfde afdeling verschillende werkzaamheden verrichten naar gelang de leiding dit noodzakelijk acht en dat het één zowel als het ander tot hun dagelijks werk behoort. De Kern zegt dat dit geval hier toch wel an ders is, waarop de Directie toezegt dit nog nader te zullen bespreken. Hierna sluiting. gaat kat mat kat /9adkuli ■|-poen twee jaar geleden bij de aanbie- cling van het glasraam in het nieuwe f kantoor de Directie de toezegging deed, dat voor het personeel een nieuw bad huis zou gebouwd worden, kon niemand be vroeden, dat dit geschenk voor Rijssen en voor het personeel van Ter Horst Co. N. V. in 't bijzonder van zo grote betekenis zou worden. In vergelijking met het oude badhuis is het aantal baden, dat thans per week genomen wordt, bijna verzesvoudigd. We laten hier enige cijfers volgen betref fende het aantal baden, dat alleen door het personeel en huisgenoten genomen werd vanaf de openstelling van het badhuis. Ie week 1207 baden 2e week 1708 3e week 1604 4e week 1607 5e week 1648 6e week 1703 7e week 1590 8e week 1653 9e week 1496 10e week 1474 lie week 1647 12e week 1260 13e week 1541 14e week 1530 15e wéék 1569

Het Anker | 1955 | | pagina 3