Uitstapje Spinnerij Bijtank. Sociale voorzieningen. Tentoonstelling Internationale beeldhouwwerken in het park „Sonsbeek" te Arnhem. GEDIPLOMEERDEN. men zich aan de discipline van de leiding onder werpt, dat de stemming, de samenzang, hou ding, kleding enz. goed verzorgd zijn, dat de leider zijn groen op drukke verkeerswegen zo weet op te stellen, dat gevaar practisch uitge sloten is. Op al deze onderdelen wordt door de jury tijdens de tochten gelet en op elk onder deel worden punten gegeven. Daarom in de eerste plaats zijn de punten, die aan onze groep worden toegekend, wel van belang, van veel belang zelfs. Wij hopen, dat onze meisjes zullen blijven doorgaan te streven naar het hoogst be reikbare en dat zij daarnaast van haar sport ten volle zullen genieten ook; dat zij steeds meer het mooie, dat de natuur ons biedt, zullen weten te waarderen. De deelname aan de veldsport op Woensdag avond onder leiding van de heer Jan Jansen, is behoorlijk. Geheel volgeboekt zijn we echter nog niet. Kom op, jongelui, houdt uw lichaam fit en maakt van deze toch zo unieke gelegenheid gebruik. Een prachtig sportterrein met goede accomoda- tie in de onmiddellijke nabijheid, goede leiding; wat kunt U meer wensen. Zaterdag 21 Mei maakte Spinnerij „Bijvank" weer de jaarlijkse dagtocht, die dit keer ging naar Hoog Elten en Ouwehands Dierenpark als hoogtepunten, hoewel natuurlijk het Prins Bern- harddal de deur dicht deed en waar het weer 'n koud kunstje was om in het „wagenpark" der mate botsingen te veroorzaken, dat de verband doos goede diensten bewees. Een zekere „Jan" willen wij echter van deze plaats af nog aanraden nooit bergen te gaan beklimmen, want heus, daar val je hoger van af dan van een dorpspomp. Maar al met al was 't een gezellige tocht met veel lawaai en veel plezier. Wat echter niemand ter ore kwam was het volgende gesprek tussen een moeder en een kleine krullebol van een jaar of vier in Ouwe hands Dierenpark. „Mama, de beesten staan zeker wel heel vroeg op, hé? Ja. Hoe vroeg wel, om 6 uur? Nee, nog vroeger. Om 5 uur dan? Ja, wel zo ongeveer. En wat gaan ze dan doen Dan gaat de oppasser ze voederen. O, dan krijgen ze zeker allemaal een flesje?" Om meer bezoekers naar het park te trekken, zouden we de Directie van het park misschien de raad aan de hand kunnen doen 's morgens om 5 uur de olifanten de fles te geven. Er zullen zeker drommen mensen komen In de maand Mei werden 36 gepensionpeerden ter gelegenheid van hun" verjaardag bezocht. In de maand Juni 21. In de maand Mei waren 9 gezinsverzorgsters in 21 gezinnen werkzaam. Door de arbeiders werd hiervoor, nadat men 4 weken gratis hulp had ontvangen, in totaal f 51.40 bijbetaald. In de maand Juni werden 23 zieke moeders in de gelegenheid gesteld weer gezondheid op te doen door die rust te ontvangen die ze nodig hadden om te herstellen. Er werd in totaal f36.49 terugbetaald. Aan onze zieken werd in de vacantieweek een fruitschaal aangeboden. Voor het nieuwe badhuis werden ruim 2600 gratis badkaarten afgegeven. Het aantal baden dat door personeel en huis genoten wordt genomen bedraagt 1800 p. week. N.V. N.B. Huisgenoten van fabrieksarbeiders, die nog een badkaart D of I hebben, kunnen deze bij de badmeester inleveren tot 27 Aug. '55, waarna terugbetaling zal plaats vinden over de nog niet geknipte nummers. Na deze datum worden geen oude badkaarten meer ingenomen. De vorige tentoonstelling van beeldhouwwer ken in het park „Sonsbeek" te Arnhem heeft zo de aandacht getrokken van ons Nederlanders en niet te vergeten buitenlanders, dat er ook dit jaar weer de beste scheppingen uit 7 Europese landen tentoongesteld zullen worden. Er zijn 200 inzendingen, waaronder van zeven Nederlanders en op een mooie Zaterdagmiddag is het alleszins de moeite waard om een uitstapje naar „Sonsbeek" te wagen. Zowel het park als de expositie is dit dubbel en dwars waard. N. V. De volgende meisjes behaalden onderstaande diploma's aan de Huishoudschool: Koken: 36 stuks. Gezinsdiploma: 16 stuks. Naaien: 17 stuks. Knippen: 8 stuks. Twee hiervan zijn tijdens het cursusjaar ge trouwd, doch mochten ondanks dat ze niet meer in het bedrijf werkten, de cursus afmaken. Zes behaalden in de laatste twee jaar drie diploma's. Hulde! Dit is een geweldig flinke prestatie, want de diploma's worden alleen ge geven als je het verdiend hebt. Voor de tentoonstelling, waar de resultaten van de gevolgde lessen te zien waren, was veel belangstelling. Met de feestelijke eindlessen, die nu weer achter de rug zijn, wordt het nu weer tijd om je op te geven voor de nieuwe cursussen. De cursus begint weer op 1 September a.s. 9

Het Anker | 1955 | | pagina 9