De dierenbescherming te Rijssen SPORT EN SPEL. gen, want wanneer liet nodig, is dat, de huisarts U naar een zenuwspecialist verwijst." én "er komt een grondig onderzoek aan de orde, dan begint de dokter bij uw jeugd. Alles wat U zich nog enigszins kunt herinneren moet worden erteld en er zijn wel mensen die 2 maal per week een uur bij de zenuwspecialist zijn om misschien pas na 2 jaar te ontdekken, dat iemand in z'n jeugd zó bang is gemaakt, dat het een zenuwschok ten gevolge had en waar men zich later niets, maar dan ook niets van weet te herinneren, maar waar U misschien pas op uw 30ste of 40ste jaar de gevolgen van gaat ondervinden. Wat is eigenlijk 't bang maken van een kind? Het is niets dan gemakzucht! Een voorbeeld: Uw kind zeurt om iets, huilt erom en is ver velend. Wat U zou moeten doen, is te tonen dat moeders of vaders wil nu eenmaal wet is. Uw nee is uw nee en uw ja is uw ja. Het kind vraagt echter uw eerlijkheid en vertrouwen. Weet het, dat het niet zeuren mag, maar alles wat het nodig heeft op z'n tijd wanneer de ouders dit redelijkerwijs kunnen doen krijgt, dan zult Uhier niet zo veel moeite mee hebben. We heb ben ze hierin op te voeden en 't moet niet zijn dat het kind regeert inplaats van de ouders. Maar wat gebeurt vaak? Het kind zeurt en wanneer de moeder van 't gehuil af wil zijn, wordt er gezegd: „Pas op, hoor, ik breng je naar de dokter" of: ,.Ik roep een agent en die neemt je mee", en zo zijn de dreigementen veelvuldig. Maar wat is 't resultaat? Het kind wordt dan van pure angst stil, niet uit ontzag. De dokter en de agent en alle andere mensen en dingen worden als boeman gebruikt. Maar wat gebeurt er dan wanneer 't kind eens werkelijk naar een dokter moet. 't Huilt moord en brand en de dokter kan er niets mee beginnen, want hij is immers een boeman. En wat gebeurt er wanneer een kind een agent ziet? Weer zo'n boeman. Het krijgt hartkloppingen van schrik bij de gedachte meegenomen te worden en in een donkere cel te worden gezet en de muizen lopen over je heen en eten aan je, en dan is het hek van de dam, want wanneer de kinderen zelf gaan fantaseren -- en houdt U er rekening mee, dat kinderfan tasie groot is dan zijn we nog verder van huis, want dan verzinnen ze de wildste tonelen. Eigenlijk zijn er twee woorden, die nooit in het kinderwoordenboek mogen voorkomen, dat is bang en angst. Probeer uw kind hiervoor te bewaren en het zal 'n sterke jongen en een flink meisje worden. Zijn ze bang in het donker te slapen? Neem ze dan mee en laat de kamer bij lanmplicht zien, doorsnuffel alle hoeken en wijs het kind er op, dat alles in orde is. Wanneer U het licht dan uit doet en met 't kind aan de hand rustig laat zien, dat alles nu nog hetzelfde is, dan kunt U het veel kalmeren. Daarna kunt U evengoed rustig vóór het kind inslaapt een klein lampje laten branden, wanneer dat geruststelt. En wat doen we met die boze dokter? Laten we toch liever vertellen, dat de dokter mensen en kinderen beter maakt. En de fietstas van „de juffrouw" Die is heus alleen voor boodschappen en omi de sigaren en snoepjes in te doen voor onze jarige gepensionneerden. Voed uw kinderen dus niet op met bang makerij en zo, maar leer ze naar U te luisteren en gehoorzaam te zijn omdat U de vader en de moeder bent, want hiermede dopt U dan veel meer uw eigen opvoedkundige boontjes dan dat U allerlei boemannen op het kind afvuurt. N. V. is een feit geworden en zeer veel fabriekers zijn lid. Er zijn nu ruim 160 leden en steeds komen er nog meer bij. Voor twee honden die bij een aanrijding wer den gewond werd een verzorger gevonden en ook al een echte baas voor later, want de eige naars bleven zoek. We pogen nu de kas wat te spekken door de verkoop van zwaar verzilverde lepeltjes a f 1.50. Deze zijn versierd met verschillende afbeeldin gen van dieren. Ook zijn er zeer mooie even eens zwaar verzilverde asbakken te verkrij gen voor f 2.25. De prijzen liggen zo laag om de verkoopkansen te vergroten. En wat heb je nu tegenwoordig voor f 1.50 of f 2.25. Dit is dus een buitenkansje. U kunt ze kopen bij mej. J. E. v. d. Gaast, Huishoudschool; of bij N. Vink, Huttenwal 34. Weet U, dat het lidmaatschap slechts f 3. per jaar bedraagt, waarvoor U bovendien nog e enmooi maandblad ontvangt? N. V. Onze wandelsportvereniging onder leiding van vriend Haase spreekt ook dit seizoen, althans tot heden, weer een woordje mee. Onze club heeft nu aan vier Bondstochten deelgenomen met de volgende resultaten: Hengelo (O.) No. 4; Heka Rijssen No. 2; Twenthe, Almelo No. 2; terwijl het resultaat van de tocht Zaterdag 2 Juli j.l. een 3e prijs opleverde. In het officieel orgaan van de N.U.W. van het Juni-nummer stond ter Horst Co. N.V. als gemiddelde van drie tochten als No. 5 ge klasseerd en uitkomende in de eerste klas is dat zeker een goed resultaat. Al zal het streven van onze groep zeker zijn en blijven nog een trapje hoger te klimmen. Of dit zo belangrijk is, werd ons onlangs zo ongeveer gevraagd. Hierop zouden we slechts kunnen antwoorden, dat een goede stand op de ranglijst er eigenlijk weinig toe doet. Hoofd zaak is, dat de meisjes in haar sport een gepaste en prettige ontspanning vinden; dat zij gezonde buitenlucht happen en dat voor lichaam en geest de wandelsport als een der beste spor ten voor het menselijk lichaam aangemerkt wordt. Maar aan de andere kant is toch een goed resultaat en puntenwaardering zeker wel van belang. Het wijst er op, dat in de groep tijdens de wandelingen orde en rust heerst, dat

Het Anker | 1955 | | pagina 8