Het bang «ken van kinderen Autotocht ge pensionneer den op 2 Juni 1.1. waar hij werkzaam was, heerste grote verslagen heid. Van der Noort was een kundig vakman en een prettig mens om mee samen te werken. Zijn heengaan is een groot gemis voor het bedrijf, doch veel groter is het verlies voor zijn vrouw en kinderen. Het moge hen tot troost zijn, dat wij van der Noort blijven gedenken als een man die voor het bedrijf en voor zijn gezin zijn beste krachten heeft gegeven. komt nog zo veelvuldig voor, dat het volstrekt niet vreemd is, dat je dikwijls zenuwachtige kinderen en grote mensen tegenkomt. Hoewel er natuurlijk vele oorzaken zijn van zenuwachtigheid, halen we het „bang maken" hier als voorbeeld aan. Iets wat bij een kind grote indruk maakt, kan ons nog jaren later last bezorgen en achtervol- 7 „Het was n'en mooien naomiddag en det was 't." Een paar dagen van te voren heerste er al een spanning hoe of 't weer zich zou houden op 2 Juni, want per slot hangt daar alles van af. eeuwn kuiern De tocht zelf, het buiten zitten enz. Maar we hadden geluk, want het weer was mooi en hoe. Onderweg nog hier en daar de late appelbomen in bloei, seringen, gouden regen, meidoorn. En al die kleuren fris jong groen! Het had niet mooier kunnen zijn. 'n plezeerig spil Het doel van de tocht, „De Elf Provinciën" op de Hellendoornse berg, was een geheim ge bleven en voor velen zal het wel heel, heel lang geleden zijn, dat zij in een speeltuin waren, of misschien was het wel de eerste keer. Het gaan naar de speeltuin zelf, zo van achter het kopje koffie weg, was wel wat vreemd en de bootjesvijver lag griezelig rustig te blikkeren in de zon. Maar waarom zouden we óók niet eens in zo'n bootje stappen, dachten de eerste flinkerds, 't Begon met 2 mensen, toen 4 en bin nen korte tijd waren er bootjes te weinig. Dan maar in een wagentje over het terrein of in de draaiton of voor de lachspiegels. Daar gingen we weer. Zes volle bussen en zes auto's. De Hellendoornse berg over naar Haarle, Holten en langs de Overtoom weer op 't hoes an. Maar dat er nog wel eens over deze tocht ge praat zal worden, dat steet wa vaste. En nu ja, men is eenmaal gepensionneerd, maar daarom nog niet oud, en er kan nog best meegedaan worden, dat heeft deze mooien naomiddag ons nog bovendien meegegeven. N. V. Jammer, dat er ook weer een tijd van gaan was en clie kwam toch heus, na nog enkele men sen uit de doolhof geholpen te nebben. 't wol der nog wal in! d' oole marine

Het Anker | 1955 | | pagina 7