weegt hij nauwkeurig en noteert dit voor de be treffende personen. Geen wonder, dat ook hij in de Spinnerij en Spoelerij een grote bekendheid geniet. G. Bargpeter. Bargpeter trad op 1 Mei 1905 in dienst van ter Horst Co. N.V. ilij begon zijn werkzaam heden in de Spoeler.;, vanwaar hij later naar de Weverij werd overgeplaatst. Meer dan 40 jaar bediende hij zijn weefge touwen, waarop hij allerlei soorten doek heeft gemaakt. Zijn superieuren zijn altijd erg tevreden ge weest over zijn werk, dat hij met grote nauw gezetheid heeft verricht en momenteel nog met plezier doet. Bargpeter heeft zijn sporen hier wel verdiend. Smalbrugge is nog zeer vitaal en voelt zich ook nog best op zijn plaats bij zijn machines. Bovengenoemde personen werden op de dag van him 50-jarig jubileum op het gemeentehuis door de Burgemeester ontvangen, die hen de mededeling deed, dat hij hen namens Hare Ma jesteit de Koningin de bronzen ere-medaille mocht uitreiken. Na deze plechtigheid werden ze door de Di rectie op het kantoor ontvangen. De Directeu ren, die voor deze gelegenheid allen aanwezig waren, feliciteerden hen hartelijk met deze hoge onderscheiding. De oudste Directeur, de heer J. J. ter Horst, liet in zijn toespraak duidelijk uitkomen dat ook de Directie hun goede werk en plichtbetrachting die ze deze halve eeuw aan het bedrijf hebben bewezen, zeer op prijs heeft gesteld en dat zij hen daarvoor erg dankbaar is. Spreker bood hen als erkenning hiervoor het gouden horloge met ketting aan, met de wens dat ze dit nog lange jaren in goede gezondheid mogen dragen. Hierna liet men alles nog eens de revue pas seren, waarbij aardige voorvallen uit de historie werden opgehaald. Ook wij wensen de jubilarissen van harte ge luk met hun jubilea en met hun onderscheiding, die ze zonder uitzondering wel verdiend hebben. Het zij hun gegeven dat ze de tijd die hen nog scheidt van hun pensioengerechtigde leeftijd, hier in goede gezondheid mogen doorbrengen. B. J. Smalbrugge. Smalbrugge vierde eveneens op 1 Mei 1955 zijn gouden jubileum. Na zijn jongensjaren doorgebracht te hebben in de Spoelerij, kwam hij als leerling-wever in de Weverij. Hier is hij gebleven en is al die jaren zijn getouwen trouw gebleven. Wat de weefkunst betreft is hem niets vreemd en we mogen dan ook gerust zeggen dat alle soorten weefsels hem wel toevertrouwd zijn. G. ter Harmsel. G. ter Harmsel vierde op 15 Juni 1955 zijn gouden dienstjubileum. Hij werd 's middags op het kantoor door de Directie ontvangen. Hier werd hij hartelijk geluk gewenst met de Koninklijke onderscheiding, die hem 's morgens door de Burgemeester was'uit gereikt. De heer J. J. ter Horst dankte hem voor alles wat hij gedurende de afgelopen 50 jaar voor ter Horst Co. N.V. gedaan heeft en bood hem als waardering hiervoor het gouden horloge aan. „Dit, alsook Uw onderscheiding", aldus spr., „zijn wel verdiend en we hopen, dat ge deze nog lang in goede gezondheid zult mogen dragen"

Het Anker | 1955 | | pagina 3