Gouden jubilarissen. De Directie betreurt het deze stap te hebben moeten doen. Niettegenstaande dit, is men hier in Rijssen ook bezig met het bouwen van een nieuwe weverij. Wanneer nu allen medewerken en ook jonge manlijke arbeiders zich aanmelden, kan ook een opschuiving in de afdeling spoelerij plaatsvinden. Op de vraag van de kern of er al een finan ciële regeling is gemaakt voor de gevallen dat een arbeider midden in de week van de dagploeg in de late ploeg wordt geplaatst, deelt de Directie mede, dat men voor dergelijke gevallen een oplossing heeft gevonden. Toegezegd wordt, om de werkwijze van het omtrekken van bepaalde zakken in de Pakkerijj nader te onderzoeken. De kern doet nogmaals het verzoek, om de manlijke arbeiders die in dubbele ploegen wer ken, zoveel mogelijk in dag- en nachtploeg te laten werken. Betreffende de tariefiëring van de meetma chine zegt de Directie, dat dit een lastig geval is. Door onvoldoende ruimte om de rollen op te stapelen, wordt de gang van zaken hier enigs zins gestoord en wordt aan de betreffende arbei ders een vast loon uitbetaald. Geïnformeerd wordt naar de thans ingevoerde regeling betref fende het wegen van de jute in de afdeling bat- ching-kamer. De Directie zal dit geval nader bekijken. Ook zal men onderzoeken wat men kan doen, om te voorkomen, dat de motoren in de batching- kamer steeds uitvallen. Verder wordt gevraagd om in het vervolg de lonen die halfjaarlijks worden bekeken vóór 1 Januari en 1 Juli bekend te maken. De opmerking wordt gemaakt, dat soms doek voor kleinere getouwen op grotere getouwen wordt geweven en dat dit onvoordelig is voor de arbeiders. Verder meent de kern, dat het wel eens voor komt, dat arbeiders in ploegen werken, hetgeen niet bepaald noodzakelijk is. De Directie zegt, dat dit haar aandacht zal hebben. Een verzoek om ook spiegels aan te brengen in de waslokalen van de mannen zal genoteerd worden. Gevraagd wordt om het loon van de keurders uit de kalanderij te verhogen. Tenslotte is er nog een klacht van de arbeiders van de batchingkamer „Boomkamp", die hinder hebben van de damp van de kook-installatie. Ook vraagt men of er nog iets gewijzigd wordt aan de tarieven van de opener in deze afdeling. De Directie hoopt hierop binnenkort nader antwoord te kunnen geven. Hierna sluiting. Schintz vierde op 13 April j.l. zijn gouden jubileum. 50 jaar lang heeft hij met grote toe wijding en plichtsgetrouwheid zijn werk in het bedrijf verricht. In de afdeling Spinnerij, waar hij als repera- teur werkzaam is,i staat hij bekend als een be kwaam vakman enals hen goede cbllëga. J. G. Schintz. Ook bij de meisjes staat hij goed aangeschre ven. Kenmerkend voor hem is zijn hulpvaardig heid zowel in het bedrijf alsook in het maat schappelijk leven. 's Morgens werd hij door de Burgemeester ont vangen, die hem namens Hare Majesteit de Koningin de bronzen medaille in de Orde van Oranje Nassau opspelde. Hierna werd hij op het kantoor door de Di rectie ontvangen. Hier werd hij met zijn onder scheiding en met zijn gouden jubileum hartelijk geluk gewenst. De heer J. J. Ier Horst prees hem voor zijn grote ijver die hij altijd heeft be tracht en dankte hem voor het vele werk dat hij al die jaren voor ter Horst Co. N.V. heeft verricht. Spreker bood hem als waardering hiervoor het gouden horloge met ketting aan, met de wens dat hij dit horloge en zijn onderscheiding nog lange jaren in goede gezondheid mag dragen. Joh. Landeweer. Landeweer herdacht op 29 April zijn 50-jarig dienst jubileum. Een halve eeuw geleden begon hij zijn loopbaan bij ter Horst Co. N.V. en heeft zijn werk gedurende deze tijd met liefde en toewijding verricht. v Hij is de man die iedereen geeft wat hem toekomt. Hét garen dal geproduceerd wordt, 3- v, -- 2

Het Anker | 1955 | | pagina 2