ONZE REVUE. had of 10, want overal haalt hij ze vandaan. Iedereen blijkt ze plotseling mee te voeren. Hij heeft het steeds over „kiepetje, kiepetje" in z'n radde tongval en we krijgen sterk de indruk, dat deze verontwaardigd piepende eendagskuiken- tjes de goochelarij maar matig prettig vinden. 's Nachts stomen we nog op. We gaan de Middellandse Zee door en constateren, dat het voor vacantiegangers een heerlijk oord is. We passeren Malta en merken, dat de kapi tein het aardig „gangs" heeft. We hebben zeker de stroom mee, want 't gaat naar wens. Geen enkele haven doen we meer aan. We zien de krijtrotsen van Engeland en 's avonds bij donker de eerste lichtjes van de Nederlandse kust. We waren er stil van. We zijn maar gauw naar kooi gegaan met de overtuiging wakker te worden in een Nederlandse haven. We veronderstelden, dat dit IJmuiden zou zijn, maar de verrassing was groot, toen de zon ons door de patrijspoort wekte en we reeds aan de Javakade te Amsterdam gemeerd lagen. Aankomst Amsterdam bij zonsopgang. Het was 't einde van een zware reis, 20 pond in gewicht armer, veel ervaringen en goede blijvende vriendschap rijker en dan heeft ook deze rreis stellig z'n waarde gehad. En wanneer je nu zo'n reis later eens rustig overziet, dan ontdek je, dat alle belevenissen in het leven eigenlijk een aaneenschakeling zijn van dergelijke reizen. Zij allen maken ons leven tot en lange vreemde reis, soms weten we niet waarheen of wat er gebeurt, maar wellicht leren we iets onderweg en daar is het uiteinde lijk om begonnen. N. V. Toen wij in het December-nummer U namens de Directie van ons bedrijf uitnodigden voor een uitvoering van onze nieuwe revue hebben wij dat in simpele bewoordingen gedaan, zonder enig „Tam Tam". En met opzet. Het is immers Zo, dat de revue van het personeel ter Horst Co. N.V. door de jaren heen een zeer gunstige reputatie heeft verworven, niet alleen in onze laats, maar in geheel Twenthe en zelfs .ver daar uiten. Hoewel velen zich hierover, met ons, zullen verheugen, brengt dit ook consequenties mee. Men stelt zich voor een gezellig uitgaansavond je in het seizoen op deze revue in. Zodra de kaart verkoop voor de burgerij wordt open gesteld begint de vraag en avonden van te voren zijn de plaatsen reeds uitverkocht. Doar gleuw ik niks van. Voor 't vertrouwen, dat bij voorbaat in iedere nieuwe revue gesteld wordt kunnen wij dank baar zijn en hierin kunnen wij ons verheugen. Maar ieder jaar weer vraagt de leiding zich af of wij de juiste snaar zullen weten te treffen, en hoe onze bezoekers zullen reageren. Zeker, men weet dat aan de samenstelling van de tek sten en de aankleding alle zorg wordt besteed; men weet ook, dat het allen dilettanten zijn, die alles verzorgen en dit met ambitie en toe wijding doen. Maar toch, men verwacht ieder jaar weer een revue, die het peil van de voorgaande op zijn minst moet evenaren en daardoor wordt men, misschien meer of minder bewust, steeds criti- scher. De zorg van de samenstellers is steeds weer hoe onze bezoekers het zullen opnemen en onze sportavond, die voor ons als „proefkonijn" dienst doet, geeft hierop het antwoord. Dan wordt hier en daar nog wel wat geschaafd en gevijld, maar men weet het, dat gebeurt tot de laatste avond toe. De presidents-vërkiezing in Frankrijk geeft hiervan wel een duidelijk voorbeeld en Bern- hard had eigenlijk geen bordjes en verf genoeg om het steeds bij te houden. Nu wij dan van deze plaats een blik terug werpen, mogen wij zonder enig voorbehoud schrijven, dat ook deze revue onder de titel „Poepelepee" een vinding van onze voorzit ter buitengewoon goed geslaagd is. Smaken verschillen natuurlijk, maar talrijke bezoekers verklaarden ons zonder meer, dat zij deze revue, zo niet de allerbeste, dan toch wel een van de beste hebben gevonden in de gehele reeks. Er zullen ook anderen zijn, die naar hun smaak niet zo uitbundig konden zijn, maar een feit is, dat allen, zonder onderscheid, deze revue heb ben kunpen waarderen. Er zat lijn in en veel humor, gezonde goede humor, die telkens zo danig de lachlust opwekte, dat de spelers (sters) hun spel eenvoudig moesten onderbreken. Moeten wij nog zeggen, dat dit succes de beste beloning is geweest voor de leiders, die eigen lijk winter en zomer bezig zijn U deze revues 6

Het Anker | 1955 | | pagina 6