l£ergtpu??le 1954 Grootmoeder Je leert, dat je moet oppassen dat men je niets in de handen stopt en je leert, dat hoe zuiniger je bent, hoe meer je kunt kopen. Maar men moet ze ook leren eens iets voor een ander te kopen, ze mogen er weer niet zelfzuchtig door worden. Leer ze vooral iets weg te kunnen geven. Bovendien kan men nog verder gaan en de grote jongens en meisjes voor hun eigen kleding laten zorgen. Natuurlijk kan dit lang niet altijd, omdat een moeder in een groot gezin het geld allemaal wel in eigen hand moet hebben om de touwtjes aan elkaar te knopen. In andere gevallen kan het voor de moeder een verlich ting zijn wanneer de kinderen wat zelfstandig worden en vooral wanneer dit met overleg en in zeer goede harmonie gebeurt en heus dat kan, en ook wanneer U voor ogen houdt dat Uw kind een zelfstandig mens in de maat schappij gaat worden en in alle opzichten moet groeien. Daarnaast moeten het grote meisje en de jongen weten, dat ondanks de zelfstandigheid, die hun door de ouders wordt gegeven, de kin deren hierdoor het respect voor de ouders niet mogen verliezen, want het zijn de ouders die het gezin besturen en dit blijven doen. N. V. In een Zuid-Afrikaans tijdschrift stond laatst het volgende verhaaltje, dat een grootmoeder vertelde: „Op een avond zat ik bij de radio die speelde, maar waar ik niets van merkte. Ik voelde mij eenzaam en bedrukt. De kinderen getrouwd en weg, broers en zusters dood en dan overvalt je soms de leegte en stilte om je heen. Opeens ging het electrische licht uit en de radio verstomde. Ik stak een kaars aan en plotseling werd het weer lichter, niet om de kaars, maar wel om het feit dat ik opeens dacht aan vroe ger. Geen radio, geen electriciteit, niets van alle gemakken en prettige dingen die wij nu kennen. En met een zucht dacht ik: „Wat moet de mens vroeger eenzaam geweest zijn". Tot zover deze grootmoeder; maar 't geeft ons wel te denken. Dat het plotseling donker moet worden om het licht te zien dat is waar, laten we maar aan 19401945 denken. Dat we dik wijls moeilijkheden nodig hebben om de mooie dingen bewust te zien en te waarderen, dat is ook waar, mits we dit willen begrijpen. Moeten we ons zelf niet soms bewust in het donker zetten, wanneer we bezig zijn om ondankbaar te worden voor het vele licht, dat we zo vaak ontvangen, maar dikwijls zo ondankbaar wei nig willen zien. We mopperen soms veel liever en vinden dat anderen het toch veel beter heb ben en dan komen we er nooit, want er zullen altijd mensen zijn en blijven die het beter heb ben dan wijzelf. Laten we dan kijken naar de mensen die ziek zijn, gebrekkig of veel verdriet hebben, en die zijn er o zo veel, maar we gaan er aan voorbij, 't Raakt ons zelf niet. Naarmate wij echter naar deze mensen kijken, des te dank baarder zullen we zijn met wat wij altijd weer mogen ontvangen en wanneer wij de mensen proberen te helpen en er iets voor kunnen doen, dan zal het pas goed licht voor ons worden en zullen we hetzelfde voelen als onze Zuid-Afri kaanse grootmoeder bij haar kaarspitje. N. V. Wie is zo knap en kan onderstaande reken kundige puzzle oplossen? Zo op de eerste oogopslag lijkt het erg moei lijk, maar bij nader inzien en bij even nadenken en goed uitkijken is het heus wel te doen. Zij, die deze puzzle goed oplossen, dingen mee naar een prijs van f 10.die ten overstaan van alle goede oplossers (sters) uitgeloot zal worden. Oplossingen kunnen ingezonden worden tot uiterlijk 15 Januari a.s. op de personeels- afdeling. IN SN EN A IN O A L IN IN SN IN IN D IN IN A A SN Nadere gegevens: Ieder zelfde figuurtje stelt eenzelfde cijfer voor, dus gelijke figuurtjes zijn gelijke cijfers. X ~h -h

Het Anker | 1954 | | pagina 9