Sport - Spel - Ontspanning zingend werd de goede Sint begroet en het kost te de oude baas heel wat inspanning om de luid ruchtige jeugd onder zijn gehoor te krijgen. Vanzelfsprekend werden de nodige vermanin gen gegeven, terwijl een prijzend woord niet ont brak. De tractatie, welke na afloop werd uitgereikt, werd door de kleinen zeer op prijs gesteld. Ieder kind kreeg een heerlijke speculaaspop met een reep chocolade. Te oordelen naar de vele glunderende kinder snuitjes was 't weer een welgeslaagde middag. Deze maand bepalen wij ons bij spel en ont spanning, bij onze nieuwe revue. Veel kunnen we daar eigenlijk niet van zeggen, want onze leider heeft ons allen de opdracht gegeven niet te „loslippelen". En Befehl ist Befehl, dat we ten we nu eenmaal. Wat wij wel kunnen zeggen is, dat er hard en met veel ambitie gewerkt wordt. Onze meisjesgroep was tot heden op Za terdagmiddag in touw, terwijl de rest Don derdagavond aan het passen en meten was. Eerstdaags worden beide groepen bij elkaar gevoegd, waardoor het geheel de gewenste vorm zal krijgen. De bedoeling is, dat wij op Don derdag, 13 Januari a.s. met de „Generale" zul len starten voor de leden van onze sportvereni ging. Hoewel een definitieve aankondiging t.z.t. zal volgen raden wij de leden aan deze datum open te houden. Op Dinsdag 18 Januari hopen wij dan de le uitvoering te geven, uitsluitend voor ons perso neel en huisgenoten. Ook de eerst daarna vol gende uitvoeringen, telkens op Dinsdag en Don derdag, zijn uitsluitend voor de mensen uit ons Wanneer de winter komt vergeet U dan ons, vogels, niet, want juist in deze tijd zijn wij erg afhankelijk van de mensen. U heeft toch altijd wel wat brood over en mocht U eens pinda's in huis hebben, rijg er dan een paar aan een touwtje, m'n gevederde collega „de mees" is daar dol op. En weet U waar we in tijd van vorst erg behoefte aan hebben? Aan water. Toe, zet U regelmatig een bak water voor ons neer, want ijskorsten zijn voor ons zo hard om doorheen te pikken. Uit naam van alle vogels kan ik U dan wel zeggen, dat wij er U heel dankbaar voor zul len zijn. EEN VINK. minimiminium bedrijf. Dezelfde regeling zal getroffen worden als voorgaande jaren en ook hieromtrent volgen nadere mededelingen. Dat is het dan voor deze maand en dit is te vens onze laatste bijdrage in actieve dienst voor het „Anker". Nee beste vrienden, zet nu maar geen gelegenheidsgezicht, wij vinden het werke lijk niet erg. Natuurlijk, het zal met ons zijn als met ieder, die zijn beste jaren en krachten aan een zaak heeft gegeven, dat men weet iets achter te laten, met iets te breken, dat ons ver trouwd en lief was. Straks zijn we vrij ons te geven aan onze hobby's, waarvoor wij in onze vrijetijdsbesteding als regel uren en dagen te kort kwamen. Gaarne brengen wij van deze plaats hartelijk dank voor de prettige samenwerking aan zo- velen in ons bedrijf, waarmede wij zakelijk of voor onze sport zoveel contact hadden. De mooi ste en beste tijden zijn steeds geweest, wanneer wij vele kleine ruzietjes met de afdelings-bazen hadden om meer los te krijgen voor een klant, dan redelijk mogelijk was. Juist bij zulke kibbe lingen verstonden wij elkaar misschien het aller beste. Ook aan onze sportgemeenschap behou den wij prettige herinneringen. Alleen kunnen wij 't betreuren, dat men 't nut van lichamelijke sport, een gezonde lichamelijke ontwikkkeling als tegenhanger voor de vaak eenzijdige arbeid, te weinig wil inzien. In onze jeugd was het anders en hadden wij die recreatie misschien minder nodig dan in onze tijd van steeds voortschrijdende industria lisatie en daaruit voortvloeiende opeenhoping van mensen in grote bedrijven en fabrieken. Daarvoor achten wij sport en ontspanning nut tig en nodig. Het ga U allen wel. V. De Gezinsverzorging Het valt zo dikwijls op, dat er aan een zieke veel meer bezoeken worden gebracht dan goed voor haar is. 's Middags wanneer de huisvrouw als haar gezin klein is haar werk af heeft, gaat ze dan op ziekenbezoek soms wel eens met een breiwerk, maar dit is dan juist de tijd dat een patiënte moet rusten van de dokter. Dat men daar weinig of geen rekening mee houdt, dat merken we maar al te veel helaas. Ook na een bevalling zoals ik een voorbeeld ken waar er 's middags om 1 uur een baby werd geboren, zodat de jonge moeder ook een min of meer slapeloze nacht achter de rug had, bleef de visite tot 's avonds half 11 zitten, de moeder doodmoe achterlatende, die de komende nacht weer geen oog dicht deed. Dergelijke dingen merkt men zo terloops. Na tuurlijk is alles goed bedoeld, daar twijfelt nie mand aan, maar blijft U liever 5 minuten, dat is lang genoeg om de moeder geluk te wensen en de baby te zien. Hoe de bevalling is gegaan enz., ach, daar kunt U later nog wel eens over llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Het Anker | 1954 | | pagina 4