KERNVERSLAG Hobbytentoonstelling Waf heefi kerstmis ons ie zeggen Wanneer we tegen Kerstmis overal de win kels zien, hel verlicht en geopend tot 9 uur, de drukte van de Kerstboom-markten, overal waar men maar kijkt, de kaarsjes en het engelen haar, en niet te vergeten het Kerstmannetje in bijna alle landen van de wereld, die, evenals bij ons St. Nicolaas, met de inhoud van een grote, onuitputtelijke zak, jong en oud geluk kig komt maken, dan krijgen we de indruk, dat het hele Kerstgebeuren een sprookje is. En wat zijn sprookjes? Verhalen, die lijken alsof zij niet waar zijn, omdat ze op een bepaalde manier werden geschreven, maar wanneer wij ze goed doorlezen, vinden we in alle sprookjes altijd ons zelf, de mens, weer. Maar Kerstmis is allerminst een sprookje, het is pure werkelijkheid en wij mensen mogen er bij zijn, omdat Kerstmis een wending be tekent voor het leven en de dood. Met de ge boorte van Christus werd ons de zekerheid ge geven, dat wij nu niet langer in het duister behoeven te lopen en dat de toekomst van de wereld geen blinde muur meer is, maar het wijde Godsrijk. d.d. 10 November 1954 Aanwezig de heren: H. Jordaan, B. Ligten- berg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Sep- penwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, M. Kreij- kes, Joh. Waanders, F. A. Pfeiffer, D. Mark voort, H. Lankamp, D. J. Wolterink, J. Brinks, en de dames L. Dreijer en H. Nieuwenhuis. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Vervolgens gaat men over tot het bespreken van de punten. De Kern dankt de Directie hartelijk voor de uitbetaling van de loonsverhoging. Vervolgens wordt gevraagd of de Direc tie al bericht ontvangen heeft van de Bedrijfs- commissie betreffende de verkiezing voor de ondernemingsraad. De Directie antwoordt ontkennend en zegt dat over dit geval nog eens weer bij de Bedrijfs- commissie zal geinformeerd worden. Op verzoek van de Kern wordt door de Direc tie een uiteenzetting gegeven over de wijze waar op de loonsverhoging in het bedrijf werd toe gepast. Op de vraag van de Kern om de tarieven in Spinnerij „Beek" aan te plakken antwoordt de Directie dat dit niet mogelijk is, doch dat deze bij de baas ter inzage liggen. Hierna is er nog een klacht uit Weverij „Beek" over de verlichting. De Directie zegt, dat ook dit genoteerd zal worden. Vervolgens heeft de Kern een opmerking dat het garen in „Beek" slecht loopt en vraagt of hier geen toeslag op gegeven kan worden. Het is óók zo werkelijk, omdat juist voor ons, mensen, Christus op aarde kwam om tot Hem te mogen gaan met al ons verdriet en onze moeilijkheden, maar ook met onze dankbaar heid. De naam Jezus betekent: Genezer, omdat Hij ieder mens, die zich aan hem gewonnen geeft, beter maakt. De naam Christus betekent: Gezalfde, omdat de Kracht die in Hem is van God komt. Zouden wij, door Christus, onszelf en de we reld misschien anders moeten zien? Niet als teleurgestelde, onverschillige hard voortwer- kende mensen, maar ondanks de moeilijkheden die wij altijd zullen blijven ontmoeten als hoopvolle, blijmoedige en levenslustige mensen, die diep in hun hart vrede met God hebben gesloten, en, omdat Hij dat wil, deze harde wereld zullen verdragen en daarin voortbouwen. Mensen, die ook steeds bereid zijn om zichzelf door Christus uit een verwarde knoop te laten halen en ook de knopen uit andersmans hart te willen verwijderen, omdat Hij dat van ons vraagt. Zulke innerlijk bevrijde, ouderwets ge zegd: verloste mensen, zijn de mooiste versie ring voor het komende Kerstfeest, omdat het bericht luidt: tot onze grote blijdschap verkon digen wij U: de Zaligmaker is U geboren. De Directie antwoordt, dat dit geval met de bazen besproken wordt en dat inderdaad een een toeslag gegeven wordt als het loon hier door aanmerkelijk daalt. Wanneer het verschil echter niet groot is moet men begrijpen dat hier op niet altijd toeslag gegeven kan worden. Tenslotte doet de Kern het verzoek om met de mannelijke arbeiders, die in ploegen werken, weer in dag- en nachtploeg te mogen werken zodra dit om bedrijfs-technische redenen weer mogelijk is. De Directie zegt toe, dat dit verzoek t.z.t. besproken zal worden. Hierna sluiting. Toen wij Zaterdag 20 November j.l., des mid dags naar het Parkgebouw in Rijssen gingen om de voor de tentoonstelling bestemde goede ren in ontvangst te nemen en in te delen waren wij wel wat bevreesd, dat niet alle inzenders isters) hun belofte gestand zouden doen. Dat deze vrees ongegrond was is overduidelijk ge bleken uit de prachtige expositie, welke Maan dag 22 en Dinsdag 23 November d.a.v. is ge houden. Inderdaad waren er enkele dames en heren, die wel een formulier inleverden, doch zich op de bewuste dag niet lieten zien. Dit was voor de organisatoren een teleurstelling, doch het heeft aan het welslagen geen afbreuk ge daan. Meer dan 200 inzendingen, op zeer smaakvolle wijze door deskundige personen geëxposeerd, waren in de grote zaal bijeengebracht. Een grote

Het Anker | 1954 | | pagina 2