Wie komt er 25 Nov. 'savonds biljarten? huilen. Wordt daar maar eens ziek, het kost schat ten geld, want er is geen verzekering voor en b.v. in Toronto in Canada moet je niet op Zaterdag middag of Zondag ziek worden, want dan heeft de dokter vrij, en doktersdiensten, op dat idee zijn ze nog niet gekomen. Het is dan ook begrijpelijk, dat men overal heel hard moet werken, want men moét nu eenmaal veel verdienen, men is geheel verantwoordelijk voor eigen gezin en wanneer je oud bent, moet je toch zorgen een appeltje voor de dorst te hebben. Maar we dwalen af en zaten nog ergens in de havenstaking, waar ook de Australische regering niets aan kan veranderen, zelfs niet wanneer het er om gaat een oorlogsschip te laten vertrekken. Maar daarover in het volgende Anker". N. VINK Ontspanning. Wanneer wij voor ons maandblad een korte bijdrage schrijven vermelden wij in de eerste plaats de prachtige prestaties, die de meisjes van onze wandelsport met hun leiders in de af gelopen zomer weer wisten te behalen. Zo juist lezen wij in de N.U.W., het Oostelijk Wandel sportblad, dat ter Horst Co. N.V. met 54.17 punten als gemiddelde als derde n de le klas geklasseerd is achter Van Heek Co. te En schede en Blikboys te Deventer. Deze hoge klas sering uit totaal 36 vermelde Seniorenclubs tekent zeer zeker een goede sportopvatting, niet alleen voor de wijze waarop zij de wandelsport op zichzelf beoefenen, doch het tekent ook dis cipline, die er nu eenmaal in het verenigings leven moet zijn om iets te bereiken. Het is ver der een uitvloeisel van gedrag, de stiptheid, waarmede orders worden uitgevoerd, terwijl ook samenzang op punten wordt gewaardeerd. Maar 00k de leiders worden in hun optreden op pun- ten gewaardeerd en deze mogen, neen, moeten wij in onzê hulde voor het verkregen resultaat betrekken. Een resultaat, dat opvalt, omdat juist dit afgelopen seizoen zoveel nieuwelingen de plaatssn van ouderen innamen. Tot die ouderen zouden we willen zeggen: kom terug, versterk onze gelederen en wandel mee. Doe het terwille van jezelf, ten behoeve van lichaam en geest. Wandelen in de vrije natuur is gezond, misschien een der meest gezonde sporten. En tot andere meisjes zouden we wil len zeggen: Sluit U aan, trek met ons uit, leer de mooie natuur kennen en waarderen. Sport geeft levenslust en vreugde, sport houdt U jong. Vóór 1 Januari a.s. moeten alle leden van onze wandelclub opnieuw aan de N.U.W. wor den doorgegeven. Wij verzoeken onze meisjes voor of uiterlijk 15 December a.s. hun contri butie voor het jaar 1955 te willen afdragen aan de bekende afdelingsadressen. Nieuwe leden zijn bij voorbaat hartelijk welkom. Aan de revue wordt hard gewerkt. Een grote groep meisjes is al wekenlang bezig met het instuderen van de ballètjes onder leiding van Mevrouw Kranenborg te Nijverdal. Zij heeft het zichzelf en onze meisjes niet gemakkelijk ge maakt, doch wij vertrouwen, dat de resultaten straks voor velen een verrassing zullen zijn. Wij zijn in de gelegenheid van tijd tot tijd eens een kijkje achter de schermen te nemen en kunnen eerlijk zeggen, dat er met ambitie en hard ge werkt wordt, waarvan de resultaten zich duide lijk beginnen af te tekenen. En er moet wel hard gewerkt worden, niet alleen door de dames, maar ook door de heren, die bereids hun oefe ningen zijn begonnen. De tijd van voorbereiding begint kort te worden, niemand verzuime daar om zonder strikte noodzaak een repetitie. V. Iets over de Gezinshulp. Betreffende de gezinsverzorging willen wij een kort overzicht geven aangaande het aantal gezinnen, dat in de laatste maanden werd ge holpen. April 15, Mei 13, Juni 26, Juli 23, Augustus 21, September 25, October 19. Er waren veel langdurige zieken en ze zijn er nog en zo hebben 4 noodhulpen regelmatig onze 6 vaste gezinsverzorgsters bijgestaan. Het blijft dus druk. In September kondigden zelfs 4 baby's zich aan in 2 dagen. Aangaande het in aanmerking komen voor gezinshulp maken wij U er nog eens op attent, dat deze gegeven wordt aan die gezinnen, waar van de vader en eventueel dochter of dochters op de fabriek werkzaam zijn en waar thuis hulp ontbreekt. Wanneer er dus één of meerdere dochters elders werken wordt geen hulp ver leend. Hoewel ieder ander geval op zich zelf bekeken kan worden. Natuurlijk is het ook wel mooi, wanneer men hulp van familieleden kan krijgen, getrouwde dochters enz., zodat wij onze gezinshulpen voor de werkelijk moeilijke gevallen kunnen houden. Té. snel is ffien tegenwoordig geneigd te zeggen: „Ie kont toch hulpe van 'n stoom, of van de koarke krieg'n". Dat is zo, maar laten we toch ook het typisch Twents gebruik, elkaar bij te staan, niet geheel uit het oog verliezen, omdat de sociale verzorging er is. Er zou een typisch-stukje goed Twents gebruik mee verloren gaan en juist ook daarom is Twente bekend en niet alléén om het midwinterblazen en de paasvuren. N. VINK. Dank zij het actieve T.O.V.A.-bestuur kunnen we onze biljarters een nieuwtje mededelen, dat ze op het eerste gezicht niet eens geloven. Werkelijk, het is waarheid, wat we hier schrijven. De grootste onder de groten, de koning van het groene laken, de man, die ogen schijnlijk met magnetische ballen speelt, komt hier in Rijssen. Deze man loopt er nu werkelijk mee weg. Een biljarter, waar de besten onder

Het Anker | 1954 | | pagina 7