Hobby-tentoonstelling 22 en 23 November 1954. GESLAAGD. Wat kost mij de huishouding eigenlijk? „Met het oog op de toegenomen beteke nis van de techniek in onze beschaving zullen meer dan voorheen de algemene vormingde bevordering van de hand vaardigheid en technisch onderwijs nauwlettende zorg vereisen (H.M. Koningin Juliana in de Troonrede van 18 Sept. 1951.) Uit bovenstaande aanhef blijkt, dat H.M. de Koningin in de troonrede van 18 September '51 de aandacht vestigde op de dringende behoefte aan bevordering der handvaardighheid. Het grote belang van bovenstaande zin zal wel zeker velen zijn ontgaan. Och, het lijkt maar zo'n gering onderdeel van ons dagelijks leven, van onze maatschappijhet beoefenen van han denarbeid in de vrije tijd. Laten we onze gedachten echter even verder doorwerken, dan wordt het ons wel duidelijk, dat er hier een enorme sociale taak ligt: het vormen van jonge mensen, die binnen enkele jaren het peil van onze maatschappij zullen be palen en wel speciaal bedoelen we hier het zede lijk peil en het bijbrengen van begrip voor tech niek in onze steeds verder industrialiserende maatschappij. Ook in onze stad blijkt toch wel overduidelijk, dat de jeugd behoefte gevoelt haar vrije tijd op een nuttige scheppende manier door te brengen. Helaas kan zij hiertoe geen mogelijkheid, geen initiatief vinden om haar lege uren productief te maken. Wij kennen allen de gevolgen hier van om nog maar niet van excessen te spreken. Baldadigheid, vernielzucht, gebrek aan eerbied voor de natuur en openbare technische instal- latiGS Het is daarom dat deze tentoonstelling wordt gehouden. We beogen hiermede aan te tonen en duidelijk te maken hoe in het algemeen de handvaardigheid een onmisbare schakel vormt tussen de mens en de maatschappij; speciaal doelen we hier op de jonge mensen. Doch laten we vooral de oudere mensen ook niet vergeten. Op welk een dankbare wijze kunnen deze in hun vrije tijd geen compensatie vinden voor de ver doorgevoerde specialisatie, bandsystemen en massaproductie, die de werkers van heden in een gevaarlijke sleur doen belanden. Misschien mogen wij een kleine hoop koeste ren dat deze tentoonstelling er het hare toe bij mag dragen dat de sluimerende scheppende kracht in onze werkers opgewekt mag worden en dat velen bij het zien der ver schillende werkstukken mogen denken: „Dat wil ik ook eens proberen", en dat wij een vol gende keer de resultaten hiervan kunnen zien. Het stemt ons nu reeds tot grote dankbaar heid en tevredenheid, dat een zo groot aantal onzer mensen en wel speciaal onzer meisjes zo spontaan inzendingen heeft toegezegd en met groot vertrouwen zien wij dan ook de komende tentoonstelling tegemoet. - Dankbaar zijn wij ook gestemd tegenover onze Directie, welke zonder restricties haar mede werking heeft toegezegd en welke ons in de ge legenheid heeft gesteld te exposeren in de prachtige grote zaal van het Parkgebouw. Zoals U allen weet is de inschrijvingstermijn van de deelname reeds gesloten. Wij delen U echtter nog mede, dat het mogelijk is alsnog een formulier in te zenden. U kunt zich hiervoor dan omgaand wenden tot de baas van uw af deling of tot de Afdeling Personeelszaken van het Kantoor. De organisatoren dezer tentoonstelling heb ben gemeend een kleine entree van 10 cent te moeten heffen van de bezoekers, om hiermede allerlei onkosten te kunnen bestrijden. Van deze plaats wekken wij thans U allen op het bezoek aan de hobby-tentoonstelling niet voorbij te laten gaan en met uw medewerking en die van uw gezinsleden, familie en kennissen vertrouwen wij, dat deze zaak zal slagen. Ten overvloede merken wij nog op, dat een ieder, dus ook mensen bui Pm de fabriek, deze tentoon stelling mag bezoeken. Wij rek men op uw komst Vrij naar H.B. 1951. 13 October slaagden voor de kookcursus aan de Huishoudschool de dames: G. Keizer, R. Kei zer, F. v. d. Maat, G. Harbers-Harbers, M. Lig- tenberg, M. Averesch, S. Jansen, G. Teela, A. Nieuwenhuis, J. Vossebelt, R. Vossebelt, G. Dannenberg, J. Ligtenberg, H. Velnaar. Wij feliciteren deze dames hartelijk met het behaalde succes en wij hopen, dat zij mede hier door nog menige smakelijke maaltijd zullen be reiden. Mededelingen van de Huishoudschool. Vele nieuwe kook- en naaicursussen begon nen in September. In November zijn juist nog twee knipcursus sen begonnen, en daar deze nog niet eerder in „Het Anker" waren aangekondigd, vestigen wij hier nog even de aandacht op. Een knipcursus is geen naaicursus. Het is alléén tekenen, knippen, passen, dus je moet het naaien al onder de knie hebben. Er zijn twee cursussen, voor de ploegen op Donderdagochtend van 9.15 tot 11.15 uur of de andere week 's middags van 3 tot 5 uur; de andere les is op Donderdagavond van 7 tot 9 uur. Bij beiden zijn nog een paar plaatsen vrij. De cursus duurt tot Juli. J. E. VAN DER GAAST. Deze vraag kan zich de jonge vrouw stellen, die over enige tijd gaat trouwen, zowel als de huisvrouw, die al lang een huishouding heeft. De huisvrouw, die gewend is haar uitgaven op te schrijven (en niets te vergeten) kan na een jaar weten, wat de huishouding haar gekost heeft.. Vooral in deze duurdere tijden is 't nood zakelijk, te weten, waar het geld blijft. Neem een schrift, zet daarin verschillende posten, zoals: bakker, slager, groenten, kruide-

Het Anker | 1954 | | pagina 3