„'n Gleunig lekker borreltje, Mans. Dét smaakt noar mêr. Ik mur eêlke zègn, ze maakdet good met oons. Eêlke gezeg hek 't er al verscheid'n keer op 'e dach, of ze dit joar nog wier met oons votgung." „Ik ook, Goaid, mêr 't is dikke in orde zo. Biej leêwn en wal weên goa 'k tookn-joar wa wier met." Hierna werd het museum van Piet Bos be zichtigd. Men was vol bewondering voor de vele opgezette dieren en vogels. Vooral voor de prach tige diorama's was grote belangstelling. Geachte patroons namens allen hartelijk dank. Om kwart voor zes werd toen het sein gegeven om weer in de bussen te stappen. Allen ver zamelden zich toen bij de bussen, waar de oudste van de aanwezigen, de heer Paauwe (89 jaar), de Directie hartelijk dank zegde voor de mooie autotocht en voor het goede onthaal. Spreker wenste zijn patroons verder nog alle goeds met en voor het bedrijf en vroeg toen de aanwezigen of ze hiermede konden instemmen. Een drie- Werf hoera was hierop het antwoord. De heren A. H. ter Horst en H. Jordaan dank ten de heer Paauwe voor zijn goede woorden en zeiden blij te zijn, dat ze dit nog eens weer voor de oud-arbeiders hebben kunnen doen. Iedereen zocht daarna „zijn" bus op, waarna de terugtocht werd begonnen. Bij het uitstappen hoorden we telkens „tot volgend joar", waarmee we dus een beetje rekening moeten houden. Kortom een goed geslaagde middag. De Ideeënbus. Wij mogen constateren, dat de belangstelling voor de Ideeënbus in ons bedrijf toenemt. In het begin vonden wij slechts een heel enkele keer een formulier in de bus en wij hebben ons toen afgevraagd of er in onze onder neming wel een zekere „rijpheid" was voor de instelling van deze Ideeënbus, vlijtige en trouwe arbeider verliest. personeel inderdaad wel mensen zijn, die zich op het werk, dat zij verrichten en dat zij om zich heen zien gebeuren, bezinnen. Hier gaat echter ook het spreekwoord op: „Alle hout is geen timmerhout", en zo zijn alle voorstellen, die binnenkomen ook niet uitvoerbaar. Bij de voorstellen, die de laatste weken zijn binnengekomen, waren zeer bruikbare ideeën, waarvoor aan de inzenders een beloning werd toegekend. Ook werden echter voorstellen inge stuurd, die wel getuigden van een goede ge- dachtengang, doch die bij een practische uit voering weer andere moeilijkheden zouden op leveren. Niettemin werd aan deze inzenders een aanmoedigingspremie gegeven. Dit houdt in, dat ze hierdoor zich niet moeten laten ontmoedi gen en dat wij er prijs op stellen een volgend voorstel te ontvangen. Zeker is, dat er in het bedrijf nog vele moge lijkheden zijn om verbeteringen aan te brengen en wij houden het voor mogelijk, dat er nog vele vruchtbare ideeën worden ingezonden. Iedereen van ons personeel kan van dt Ideeënbus gebruik maken. Zoals bekend is, werd een bus aangebracht bij de uitgang in „Beek" en één bij de uitgang van de Weverij „Boomkamp" (tegenover oude Loon- bureau) Boven in deze bussen zitten blanco formu lieren, die men na invulling weer in dezelfde bus kan deponeren. Heeft iemand moeilijkheden met het opstellen van zijn idee, dan willen wij hiermee graag van dienst zijn. Iedere inzender krijgt zo gauw mogelijk een schriftelijk bericht hoe over zijn voorstel ge dacht is. De Ideeënbus kan worden tot een levend or gaan van ons bedrijf, dat bij zal dragen tot een beter en goedkoper product, hetgeen uiteindelijk een grotere werkgelegenheid stimuleert. Stuurt dus Uw ideeën in via de Ideeënbus. Na slechts enkele dagen ziek te zijn geweest overleed plotseling onze mede-arbeider Mari- nus Dennekamp. Reeds jaren had hij last van bronchitis, die hem wel vaker noodzaakte om enige dagen thuis te blijven. Toen echter een paar dagen nadat hij van de fabriek thuis bleef het bericht kwam, dat Marinus overleden was, ging er een schok door de gelederen van zijn af deling, omdat men dit allerminst verwacht had. Dennekamp werkte in de buitenploeg. Hij was een plichtsgetrouw rrbeider voor ter Horst Co. N.V. en een gewaardeerde collega in de groep van de plaatswerkers. Ook in het verenigings leven buiten het bedrijf had hij zich veel vrien den gemaakt, Het is ons echter gebleken, dat er onder ons Zijn naaste medewerkers bewezen hem de laatste eer door hem ten grave te dragen. Vanaf 19-9-1927 was Dennekamp bij ter Horst Co. N.V. werkzaam, die in hem een stille, doch

Het Anker | 1954 | | pagina 8