De gepensionneerden op stap. In dit geval wordt gedoeld op een idee, dat door een touwbaas in Mei j.l. werd ingezonden en waarop de betreffende persoon nog geen nader bericht heeft ontvangen. De Directie kan met zekerheid verklaren, dat het voorstel van de betreffende persoon tot nu toe niet bij de commissie is binnengekomen. Zij zal een nader onderzoek laten instellen hoe dit mogelijk is. Loon wevers uit „Beek". Betreffende een klacht uit Weverij „Beek", dat de lonen de laatste tijd terug gelopen zijn, deelt de Directie mede, dat dit punt de aandacht zal hebben. Rondvraag. Uit Krasserij „Beek" is een verzoek gekomen om bij de toiletten uit deze afdeling een kraan te maken voor de corveër. De Directie zegt, dat de toiletten in het alge meen .de aandacht hebben, doch zij zal door geven om dit geval apart te bekijken. Verder wordt een opmerking gemaakt, dat in de afdeling „Beek" verschillende mensen zijn, die een of andere infectie hebben. Gevraagd wordt of de oorzaak kan liggen in de waslokalen en of de handdoeken wel voldoende schoon zijn. De Directie zegt, dat de waslokalen geregeld goed schoon worden gehouden en dat de handdoeken regelmatig door schone worden vervangen, doch dat het gebruik van de handdoeken te wensen over laat. Niettemin zal men zich direct met de dok toren in verbinding stellen. Hierna sluiting. L. Donderdagmiddag 16 September kwam een groot aantal gepensionneerden bijeen in de can- tine. Ondanks de stromende regen waren op een enkele na allen die zich voor deze middag hadden opgegeven aanwezig. Ook de stemming was niet door het weer be- invloed. Vol verwachting van wat hun deze mid dag door de Directie zou worden aangeboden, zat men in groepjes gezellig bijeen. Toen dan ook hun jonge „patroons", de heren A. H. ter Horst en H. Jordaan, die zich voor deze jaarlijkse samenkomst bijzonder interesseren, binnenkwamen, steeg de spanning. Hun spontane en beleefde welkomstgroet van „dag meneer" deed ook de Directie goed en was aanleiding, dat direct een levendig gesprek volgde. Toen aangenomen kon worden, dat allen pre sent waren, nam de heer A. H. ter Horst 't woord en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. „Het doet ons goed", aldus spreker, „om al deze ver trouwde gezichten nog eens weer te zien". Vervolgens vertelde de heer ter Horst, dat het de bedoeling was om eerst een korte rondgang te maken door het bedrijf, waarna een bustocht met onbekende bestemming op het programma stond. Voor de fabrieksbezichtiging waren vijf rou tes vastgesteld, zodat men kiezen kon welke be paalde afdelingen men wenste te zien. Met grote belangstelling werd deze excursie gevolgd. Men waande zich nog eens weer terug in de jaren van vroeger. Met bewondering werd kennis genomen van de voortschrijdende ontwik keling op technisch gebied. Vooral de afdelingen Batchingkamer, Krasserij en Spinnerij hadden hun bijzondere aandacht. Om drie uur stapte men in de autobussen, die bij het station v/aren geparkeerd. Nog al maar door regen. Het weer zag er niet mooi uit. Maar X Ik, wéét noe bes. det o wonder. Als de bussen hun tocht begin nen houdt de regen op en de lucht wordt hoe langer hoe dunner. In Nijverdal schijnt reeds de zon. Het wordt buiten verwachting zelfs mooi weer. Van Nijverdal gaat het naar Raalte over Schoonheten, Heten naar Haarle en vervolgens een niet te vergeten tocht dwars door de Holter- berg. Bij het theehuis wordt gestopt en zoeken allen een goed plaatsje. De vrowleu bie'j n'heerd Wij laten thans even de oudjes zelf aan het woord en geven weer wat wij zo hoorden. „No Mans, wat ze'j de rvan?" „Ne mooj'n middag, Goaid, en wat treffe wie det met 't wêer." Boetngewoon, och iej kriengt noa'j weerd zeent." „En wat 'n lekker borreltje hebt ze hier."

Het Anker | 1954 | | pagina 7