Ontspanning. Dierendag. tenrijk en Griekenland kent, zal beamen, dat dit noodzakelijk is. Daarom zullen wij een volgende maal iets over die toestanden vertellen. De herfst heeft naar de datum weer haar in trede gedaan en van meetaf hierop ook haar rechten laten gelden. Daarmee is ook de tijd weer aangebroken onze zomersporten te beëin digen. Wanneer wij de balans van het afgelopen sei zoen opmaken, is er geen reden hierover de lof zang te zingen. De animo voor een gepaste ont spanning door sport na gedane arbeid ten be hoeve van lichaam en geest schijnt bij onze jonge mensen over het algemeen zeer gering te zijn en wordt in ieder geval vaak achter gesteld bij andere pretjes, die in waarden minder hoog aangeslagen moeten worden. Wij hebben de be schikking over een sportterrein met accomodatie, dat velen ons zullen benijden, maar op de weke lijkse sportavond was de opkomst vaak heel ge- Iring. Wij zullen ons dan ook ernstig moeten beraden of wij hiermede een volgend seizoen kunnen doorgaan. De voetbal-competitie had een normaal ver loop met een deelname van 4 elftallen, t.w. Beek, Spoelerij, Kamgaren en Kantoor. De strijd om de bovenste plaats ging van meet af tussen Beek en Spoelerij en, om de onderste plaats te ont lopen, tussen Kamgaren en Kantoor. Het is een prettige competitie geweest met goede sport- opvattingen over en weer. De eindstand is als volgt: Gesp. Gew. Gel. Verl. Pt. V. T. Beek 6 5 0 1 10 26 14 Spoelerij 6 4 1 1 9 18 14 Kamgaren 6 1 1 4 3 15 21 Kantoor 6 1 0 5 2 16 26 Een felicitatie aan de Beekmensen is hier zeker op zijn plaats. Zijn wij goed ingelicht, dan zullen de spelers uit het Kantoor-elftal nu andere potten bij 't vuur halen. Gedurende de winter maanden zou men zich door een harde training onder leiding van aanvoerder J. Bronsvoort ernstig voorbereiden op een volgend kampioen schap, al of niet met premie. Maar dit onder ons. De jaarlijkse sportdag kon, wegens onvoldoen de deelname, voor het eerst dit seizoen niet doorgaan. Slechts 36 inschrijvingen waren inge komen en voor een behoorlijke bezetting in ver schillende nummers is dit te weinig. Bij voor gaande gelegenheden was wel eens een aanmer king gemaakt op de wijze van het puntenstel- sel, waardoor diverse prijzen te veel bij enkelen terecht kwamen, die meer of minder op de voorgrond traden. Deze keer was een punten- stelsel ontworpen, waardoor de prijzen meer gespreid zouden worden, doch dit heeft blijk baar de animo niet kunnen bevorderen. Onge twijfeld zullen velen met ons het betreuren, dat een hoogtijdag in onze sport als deze, die vaak zo'n prettige sfeer gaf, niet meer gehouden kan worden. Uit de afdeling Wandelsport kunnen wij ge lukkig een optimistische toon laten horen. Wel is ook hier de deelname wat terug gelopen, maar zij, die bleven of zich aansloten, hebben de eer van onze vereniging en de wandelsport hoog gehouden. Op alle concoursen telde onze club ge ducht mee en meerdere eerste prijzen werden haar toegekend. Het seizoen werd gesloten met de deelname aan de Airborne-Wandeltocht te Oosterbeek, een sportfeest van de eerste orde, waaraan dit jaar meer dan 13.000 wandelaars deel namen Onze groep stond onder leiding van Vlogtman en als Ter Horst en Co. dan uit zoveel deelname een zesde prijs meebrengt, is dat zeker een machtig goede prestatie. Van de hogere prijzen gingen er 2 naar Brabant, 1 naar het Westen, 1 naar Kampen en 1 naar Arnhem, waarna als no. 6 Rijssen aan de beurt kwam. Goed zo, meisjes, prima Vlogtman, goed ge daan. Wij blijven streven naar hoger, dat spreekt vanzelf, maar zolang wij in het voorste gelid marcheren als dit seizoen, hebben wij niets dan lof voor de goede opvattingen van de wandel sport van onze groep en haar leiders. En nu, tenslotte nog even de nieuwe Revue. De meisjes zijn haar repetities reeds begonnen onder leiding van Mevrouw Kranenborg uit Nijverdal. Intussen wordt aan de algemene samenstelling druk gewerkt en zeer binnenkort zullen de algemene repetities een aanvang nemen. Wij klappen natuurlijk niet uit de school en men zal moeten afwachten, wat de leiders dit jaar brouwen. Natuurlijk moet nog heel veel werk verzet worden, maar daarvoor zetten allen zich in. Wij wensen onze deelnemers (sters) een pret tig winterseizoen. V. DIERENDAG. De sterfdag van Franciscus van Assisi 4 October is al vele jaren lang een dag, waarop over de gehele beschaafde wereld aandacht voor de bescherming van het dier gevraagd wordt. Men heeft deze dag daarom, internationaal, „Dierendag" genoemd. „Wie was Franciscus van Assisi?" zult u vra gen. Dat was een middeleeuwse geestelijke, die

Het Anker | 1954 | | pagina 6