ZIE. 20.008 i li N tm Na de plechtigheid op het Gemeentehuis wer den z;j door de Directie ontvangen, die hen met de decoratie hartelijk gelukwenste. De heer A. H. ter Horst hield vervolgens een korte toespraak, waarin hij de jubilarissen dankte voor het vele werk, dat ze voor ter Horst Co. N.V. hebben verricht. tot zijn pensionnering in de weverij te kunnen blijven. Nijsink heeft tot voor enkele jaren ook altijd geweven, doch moest toen om gezondheidsrede nen zijn getouwen vaarwel zeggen en werkt nu als poetser in deze afdeling. Ook wij feliciteren de jubilarissen hartelijk met hun onderscheiding en hopen, dat ze nog lange jaren een blijde herinnering aan deze dag mogen bewaren. H. BAAN Spreker bood hen hierbij een gouden horloge met ketting aan als waardering voor de bewezen diensten. Er ontspon zich een levendig gesprek over de tijd van 50 jaar geleden en nu. Over de tijd dat men nog geen fietsen kende en ce hedendaagse tijd, waarin de bromfiets een grote rol speelt. „Het gemoedelijke is weg", zegt Baan, „doch ik zou mijn bromfiets toch ook niet graag mis sen". Met nog de beste wensen van de heren direc teuren wordt afscheid genomen om deze dag Verder in de familiekring door te brengen. Beide jubilarissen zijn werkzaam in de Weve rij. Baan is .s leerling-wever begonnen en hoopt les ill USD B. NIJZINK Wanneer je plotseling de kans krijgt om als hofmeesteres een reis te maken naar Australië en Indonesië op een groot schip, dan word je door iedereen benijd, want verre reizen maken bete kent: iets meemaken en veel zien. Natuurlijk denkt men, dat je alléén maar pret- tige dingen meemaakt en alleen maar mooie din gen ziet, en tot slot in een keurig unifoim loopt zo voor de show en omdat het gezicht ook wat wil, maar niets is minder waar dan dat. Want een tocht met zo'n zeekasteel dat juist z'n eerste reis als emigrantenschip maakt met het maximum aantal passagiers van veertienhonderd en elf hof meesteressen, zo'n tocht is lang geen pretje, vooral wanneer er van de elf dames zes als kin derverzorgsters dienst doen en vijf de hele hap" zoals men de passagiers in de scheepsterm noemt moeten verzorgen bij gewone- en zee ziekte. Over zo'n reis v/il ik eens iets gaan vertellen om eens een indruk te geven op welke wijze er soms elders gewerkt moet worden onder zeer zware omstandigheden en bij een temperatuur, die wij „bloedheet" noemen. Om acht uur 's morgens begint het embarke- ren, d.i. het inschepen der passagiers. Iedereen die hofmeesteres of hofmeester is loopt af en aan om mensen op te vangen en hen naar hun hut te brengen, en daar begint de narigheid al. Er zijn veel kinderrijke gezinnen bij en wij hebben wiegjes nodig en touwnetten orn voor de kooien te spannen, zodat de kinderen tijdens hun slaap niet uit hun bed kunnen rollen, wat funeste ge volgen zou kunnen hebben, wanneer ze in een bovenbed zouden slapen. Hadden we tijdens de havendienst reeds een passagierslijst gehad, aan hadden we dit allemaal in orde kunnen hebben, maar nu kregen we dit er nog bovenop. Als men bedenkt, dat zo'n schip een kleine 200 meter lang is, dan is er die eerste dag heel wat afgedraafd. Het vertrek bemerken we niet eens, want wë hebben het te druk beneden in het schip, Wan neer we eindelijk om negen uur 's avonds in onze kooien kruipen, varen we ergens in het Noordzeekanaal en hebben we er al helemaal geen interesse voor, wanneer we om tien uur V.

Het Anker | 1954 | | pagina 4