KERNVERGADERING Loon arbeiders Tinrmerkamer. Betreffende het loon van de arbeiders uit de Timmerkamer wordt opgemerkt, dat geen van deze personen in het afgelopen halfjaar loons verhoging heeft gehad. Verder zou men graag iets meer weten over de puntenwaardering, zodat men weet hoe men zijn loon kan opvoeren. De Directie zegt, dat het ook niet de bedoeling is om zonder meer halfjaarlijks de lonen te ver hogen. Als wordt opgemerkt, dat iemand beter werkt zal dit t.z.t. wel in loon worden uitgedrukt. Ook lijkt het de Directie voor de arbeidsvrede beter niet alle details bekend te maken. Regeling gratificatie bij pensionnering. Gevraagd wordt om ook aan de arbeiders, die op 30 Juni gepensionneerd worden de 1 grati ficatie, die in de vacantieweek wordt gegeven, uit te keren. Temperatuur „Beek". De Directie deelt hierover mede, dat bericht is ontvangen van de firma, die de airconditioning installatie gemaakt heeft, dat ze hier zullen komen om een en ander ter plaatse te bekijken. Tenslotte worden bij de Rondvraag nog enige kleine punten afgehandeld, waarna de Voorzit eer de vergadering sluit. L. d.d. 8 September 1954. Aanwezig de heren A. H. ter Horst, B. Ligten- berg H. Nieuwenhuis, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, M. Kreijkes, E. Goossen, F. A. Pfeiffer, D. Markvoort, H. Lankamp, D. J. Wolterink, Joh. Brinks en de dames H. Nieuwen huis en L. Dreijer. De notulen worden behoudens een kleine wij ziging betreffende het werken op Zaterdag 24 Juli j.l. goedgekeurd. Betreffende de slechte verlichting op de zol ders in „Beek", waarover in de vorige vergade ring is gesproken, waardoor het moeilijk is be paalde soorten balen te vinden, doet een der Kernleden het voorstel om van deze zolders een plattegrond te maken, waarop men aantekent op welke plaats de verschillende soorten balen op geslagen worden. De Voorzitter zal laten onderzoeken of dit voorstel practische waarde heeft. De Kern komt nog even terug op de vraag om aan de arbeiders, die op 30 Juni worden gepen sionneerd 1 gratificatie uit te keren. Zij ziet hier geen bepaalde moeilijkheden in ten aanzien van andere personen. De Directie is het hiermede niet eens en zegt, dat men met de diverse regelingen een datum moet vaststellen waar men zich aan moet houden om geen precedenten te scheppen. Zo ook wordt hier de datum aangenomen waarop de uitkering van de 1 gratificatie zal plaats vinden. Op de vraag van de Kern of de Directie al iets meer kan meedelen over de temperatuur m Beek", zegt de Voorzitter, dat met de firma die de airconditioningsinstallatie geleverd heeft, hierover uitvoerig is gesproken. Volgens haar zou het bij zeer warme dagen mogelijk zijn de temperatuur te verlagen door meer koelwater aan te voeren. Vriiaf geven voor Rijlito-feest. De Kern zegt de Directie hartelijk dank, dat zij de arbeiders uit de ploegen in de gelegenheid heeft gesteld om eerder te stoppen en voor de extra uren, die zij hiervoor vergoed kregen. De Directie merkt op, dat in dit geval voor het feest een uitzondering is gemaakt, doch dat het niet de bedoeling is om voor alle feestelijk heden vrij te geven. Vervolgens vraagt de Kern waarom de laatste feestavond nog een uur eerder gestopt is met de ploegen. De Kern was hier n.l. niets van bekend De Directie antwoordt, dat met het bedrijf normaal doorgewerkt is, doch dat belanghebben den in de gelegenheid zijn gesteld om het laatste uur te snipperen of voor eigen rekennng vrij te nemen. Jubilea. De Kern informeert waarom een bepaalde ar beider zijn 25-jarig jubileum niet heeft gevierd. De Directie zegt, dat de door de Kern genoem de arbeider abuis is en geen 25 jaar bij ter Horst Co. N.V. heeft gewerkt. Ter verduidelijking wordt de regeling betreffende dienstjaren voor jubilea voorgelezen, waaruit blijkt, dat deze man niet in aanmerking komt. Reisvergoeding. De Kern vraagt om aan de arbeiders uit net bedrijf van de buitengemeenten weer reisgeld te geven. De Directie zegt, dat deze reisvergoeding m de oorlogsjaren is ingesteld. Enige jaren geleden hebben wij al deze personen in de gelegenheid gesteld een nieuwe woning hier ter plaatse te betrekken, waarna de reisvergoeding is inge trokken. Touwbazen. De Kern zegt dat er een klacht is binnenge komen van de touwbazen, dat ze momenteel mm- der verdienen dan de wevers. Enkele voorbeelden worden aangehaald, waarbij een wever aanmer kelijk meer zou verdienen dan een touwbaas. De Directie zegt, dat de prestaties van de we vers individueel erg verschillend zijn en vindt het redelijk, dat wevers met een uitzonderlijke prestatie meer verdienen. De touwbazen hebben een indirect tarief, dat boven het gemiddeld inkomen van de wevers ligt. Verder is het loon ten opzichte van het an dere technisch personeel wel juist. Ideeënbus. De Kern vraagt of de personen die een voor stel hebben ingestuurd altijd geen antwoord krijgen.

Het Anker | 1954 | | pagina 2