Niet alleen het mooie werk, doch ook het vele dat in zo'n korte tijd Hier werd gemaakt overtrof ver onze verwachtingen. Ook de belangstelling van de familieleden en andere buitenstaanders was erg groot. Niet min der dan 700 personen hebben de verschillende werkstukken bezichtigd. Vooral ook de kook lessen vielen zeer in de smaak van de dames, daar men zich hier proefondervindelijk kon over- tuigen van de vorderingen en kennis van de leerlingen. Al met al kunnen wij zeggen, dat deze bezich- tigingsdagen zeer geslaagd zijn. UITREIKING DIPLOMA'S. Bij het afsluiten van de cursussen kon aan de volgende dames het einddiploma worden uit gereikt. Diploma 2-jarige cursus Naaien. H. Bruins; H. Wolthuis; J. Groot Wassink; G. Ligtenberg; J. Vosgezang te Rijssen; J. Ro- haan en H. Mensink te Enter. Diploma 1-jarige cursus Koken: M. Mensink en J. Mensink te Enter; M. Es- huis; J. Eshuis; A. Rozendom; J. Kreijkes; J. Ligtenberg; L. Nijland; L. Smeijers; J. Bruins; J. Vosgezang; W. Markvoort; G. Pongers; H. Rolleman; H. Dannenberg; H. Nieuwenhuis; L. Koster; H. Wolterink; M. Slagman; Ja. Aver- esch; Ja. Averesch; A. Bruins; G. Pas; F. Nij land; F. Twilhaar; J. ter Harmsel; H. Schulen- burg; J. Zwoferink; G. Zwoferink; H. Nijkamp; H. Nijsink; W. Harbers; Ja. Poortman; Je. Poortman; B. Averesch; H. Harbers; L. Dreij- er en W. Zandvoort te Rijssen. -Ja, de laatste week voor de vacantie waren daar de eindlessen. De heer Beverdam mocht 't genoegen smaken de allereerste getuigschriften uit te reiken aan de meisjes, die nu goed en net jes, en vooral zelfstandig, kunnen naaien. Hij deed dit vergezeld gaan van een aardige toe spraak, die degenen, die hem hoorden wel goed zullen onthouden. Voor dit getuigschrift moet men twee jaren één avond per week les hebben ge had, daarom waren het nu maar weinig meis jes, maar volgend jaar zijn het er waarschijn lijk veel, daar bijna alle meisjes in September de naaicursussen blijven volgen. Voor het koken moest er zelfstandig door de leerlingen worden gekookt. De laatste les hadden we een gezellige maaltijd, verdeeld over drie clubjes. Bij elke club hadden we een gast, n.l. Mevrouw M. G. van Heel-Wiiiems, Mevrouw G. W. te Horst-Halden en Mevrouw Snel-Gijsbers Bij de diploma-uitreikmg, na de maaltijd, spraken ook deze dames de meisjes toe en ga ven ze vooral de raad het geleerde thuis toe te passen, daar toch de weg naar het hart van de man door de maag gaat. J. E. v. d. GAAST. INMAKEN. Ja, wanneer U nu denkt, hier allerlei inmaak - recepten te zullen vinden, valt het U niet mee. Want thans zeggen we: Maak zo weinig moge lijk in. Vroeger was het de trots van de huisvrouw om niet alleen de linnenkast te laten zien, maar ook vooral haar kelder met inmaak, glazen en potten. Tegenwoordig kun je 's winters kiezen tussen wortelen, spruitjes, boerenkool, nog heel veel „andere kolen z.„n er te stoven", veruer andijvie, lof, bieten, knolraap enz. Spaar dus de moeite en ga vooral niet in maken in het zout! Het is voor niemand goed. Zuurkool alleen is van deze zoute inmaak een heel gezonde vitamine-rijke groente. Maar zult U zeggen van 't jaar hebben we juist zoveel boontjes. Teveel om ze vers op te eten! Ja, dan maar aan de inmaak, maar veel liever in glazen. Vroeger Weck, tegenwoordig Vegla. En van 't voorjaar wat meer variatie in de tuin! Blijft er dan niets over om in te maken? Ja, zeker! Als je voordelig kersen, pruimen enz. kunt krijgen, dan is dat een heerlijke tractatie 's winters. Wecken met suiker. Ze zijn meestal veel lekkerder dan uit de fabriek. Niet al te veel groente in de weck, dus wél veel vruchten, en verder eten we in de lange winter veel verse groenten en helpen ons verder met zuurkool, wat blikgroenten en heerlijke diepvries. J. E. v. d. GAAST. Komt U maar binnen. JNu, dat we veel groenten en vruchten moet eten, dat weten we wel, maar dan liefst vers, het aller liefste uit eigen tuin en dan met zo weinig mo gelijk kunstmest.

Het Anker | 1954 | | pagina 7