Van de Huishoudschool. den van zijn pensioen en dat het hem gegeven moge zijn dat hij èn het horloge èn zijn onder scheiding nog lang zal mogen dragen. Vele vrienden en kennissen kwamen hem thuis complimenteren. Ook zijn collega's kern leden lieten zich niet onbetuigd en maakten des avonds gezamenlijk bij hem hun opwachting on der het aanbieden van een zilveren cigaretten- koker. L. NIJLAND Ook L. Nijland vierde op 16 Juli zijn gouden dienstjubileum. Toen hij 50 jaar geleden de fa- briekspoorten binnenstapte, moest hij zich mel den bij de baas van de Weverij. Als wevershulp heeft hij daar de beginselen van het weversvak geleerd, doch al spoedig was hij zover, dat hij zich zelf kon redden en werd hem een eigen getouw toegewezen. In deze afdeling is hij gebleven totdat enige jaren geleden een letsel aan zijn hand hem nood zaakte zijn getouwen vaarwel te zeggen. Hij werd toen in de Kalanderij geplaatst, waar hij diverse werkzaamheden verricht, o.a. het controleren van de geweven rollen. Evenals in de Weverij doet hij ook in de Ka landerij met plezier zijn werk en hij doet dit tot aller tevredenheid. Hij was indertijd zelf een goed wever, zodat hij bij het keuren van de stukken geen weeffou ten ongemerkt laat passeren. 's Morgens werd hij door de Directie ontvan gen, die hem met zijn Koninklijke onderschei ding, die hij bij deze gelegenheid mocht ont vangen, hartelijk geluk wenste. De heer A. H. ter Horst, die hem namens de Directie dank zegde voor het vele werk, dat hij gedurende een halve eeuw lang voor ter Horst en Co. N.V. heeft gedaan, bood hem als waar dering hiervoor een gouden horloge met ketting aan en wenste hem verder toe dat hij in goede gezondheid ook de jaren tot zijn pensioengerech tigde leeftijd met plezier in het bedrijf zal werk zaam zijn. Hiermee meende Nijland, dat de „drukte" af gelopen was, doch daarin had hij misgerekend. Zowel buren als bekenden kwamen hem thuis gelukwensen met deze heugelijke gebeurtenis. Ook van het personeel van zijn afdeling ont ving hij enige prachtige cadeaux, waarmee hij zeer in zijn schik was. Op initiatief van de Directrice van de Huis houdschool, Mej. J. E. van de Gaast, werd op 16 en 17 Juni een kleine tentoonstelling gehou den van het werk, dat de meisjes in het afge lopen jaar op deze schooi gemaakt hadden. De tentoonstelling werd geopend door de heer A. H. ter Horst. Verder gaven verschillende personen van hun belangstelling blijk. O.a. wa ren hierbij aanwezig Mevrouw van Heel-Willems, de heer H. Jordaan, Mej. N. Vink en het per soneel van de school. De heer ter Horst zei, dat het hem een groot genoegen was deze tentoonstelling te kunnen openen. Spr. memoreerde hierbij nog eens de goede gedachte van wijlen de heer M. G. van Heel, om deze school te stichten. Jammer genooeg, aldus spr., ontstonden er in en na de oorlog verschillende moeilijkheden, waardoor vooral de kooklessen stopgezet moes ten worden. Hen van de oorzaken was, dat net kantoor werd gebombardeerd en het grootste gedeelte van de Huishoudschool toen tijdelijk ais kantoor in gebruik werd genomen. Dit „tijde lijke" heeft ongeveer acht jaar geduurd. Toen echter het nieuwe kantoor klaar was is men direct begonnen met de Huishoudschool weer voor haar oorspronkelijke doel gereed te maken. Met de adviezen van de nieuwe Direc trice werd in korte tijd de school gemoderni seerd, zodat vorig jaar de eerste cursussen kon den beginnen. Dat de school in een behoefte voorziet bewijst wel de animo die er voor is. Vooral voor de kooklessen zijn meer aanvragen dan er plaat sen zijn. Hoewel de cursussen nog maar slechts een jaar aan de gang zijn, is het resultaat van dien aard, dat de Directrice gemeend heeft, hiervan een kleine tentoonstelling te moeten houden, met de bedoeling dat ook de ouders en verdere familieleden van het werk van de Huishoud school nader kennis kunnen nemen. Spr. wenste Mej. van de Gaast en haar per soneel veel succes met hun werk en verklaarde hiermede de tentoonstelling voor geopend. De Directrice dankte de heer A. H. ter Horst voor zijn bereidwilligheid om deze tentoonstel ling te willen openen en voor de gelukwensen aan het personeel. Zij dankte hierbij tevens de Directie voor de manier waarop zij haar steeds tegemoet is ge komen om de school te maken zoals zij thans is. Zij zal trachten met de andere onderwijzeres sen de leerlingen die kennis bij te brengen, die straks, wanneer ze een eigen gezin zullen heb ben voor hen onontbeerlijk is. Zij verklaarde, dat de lessen, zowel van koken als van naaien en knippen met de grootste be langstelling door de leerlingen worden gevolgd en dat ze mede hierdoor van deze school de beste verwachtingen tegemoet ziet. Na een kopje thee met eigen gebakken ge bak van de leerlingen, die op dat moment prac- tisch in de keuken werkzaam waren, werd een rondgang gemaakt door het gebouw, waar in de verschillende kamers het werk van de leer lingen was opgesteld.

Het Anker | 1954 | | pagina 6