§0 jarig Jubileum. de heer Scholman, in zijn woning was opgespeld. De heer A. H. ter Horst zei hierbij, niet te willen nalaten om hem namens de Directie per soonlijk te complimenteren met zijn Konink lijke onderscheiding en tevens dank te zeggen voor zijn ijver en trouw, die hij altijd in de fa briek getoond heeft. „Jammer genoeg", aldus de heer ter Horst, „werd uw loopbaan in het bedrijf vroegtijdig door ziekte afgebroken, doch wij hebben toch het genoegen U evenals de anderen Uw pensioen- brief aan te bieden met als herinnering het tra ditionele wandbord". De heer Assink zei zeer vereerd te zijn met het bezoek en dankte de heer ter Horst hartelijk voor het hem toegekende pensioen en voor het prachtige afscheidscadeau. G. AVEKESCH Nog een bekend figuur ging op 30 Juni bij ter Horst en Co. N.V. met pensioen. G. Averesch, de man van de land- en bosbouw. Ruim 52 jaar heeft hij ter Horst en Co. N.V. gediend als beheerder van de landerijen en de uitgestrekte bossen. Zowel de zorg voor de land bouwgewassen alsook zijn werkzaamheden in de bosbouw eisten zijn gehele persoon op. Zijn gedegen kennis en zijn grote ervaring op dit terrein maakten echter, dat hij zijn werk tot grote tevredenheid van zijn superieuren heeft kunnen verrichten. Ook hijzelf heeft zijn taak tot nu toe met veel plezier en met een jeugdig enthousiasme gedaan. „Generaties" van bossen heeft hij zien komen en gaan. Honderdduizenden dennen en sparren heeft hij doen poten en na enige tientallen jaren weer laten kappen. Geen wonder, dat hem in de Holterberg, de Grimberg, Notter en bij de Frie- zenberg geen vierkante meter grond onbekend is. Vanzelfsprekend kwam hij door zijn speciale functie vaak persoonlijk met de directeuren van ter Horst en Co. N.V. in gesprek, waardoor een nauw contact is ontstaan. Bij zijn afscheid werd hem dan ook dank ge bracht voor het vele en goede werk, dat hij als uitvoerder in de buitendienst voor ter Horst en Co. N.V. heeft verricht. De heer J. J. ter Horst bood hem vervolgens als waardering voor zijn plichtsgetrouwe arbeid een gouden horloge met ketting aan en daar naast als herinnering een wandbord waarop de land- en bosbouw is uitgebeeld. Verder moeten wij vermelden, dat aan hem even van te voren de zilveren medaille in de Orde van Oranje Nassau werd uitgereikt, waar mee hem de Directie ook van harte gelukwenste. Wat hij nu verder met zijn vrije tijd zal doen weten wij niet, doch oogetuigen hebben ver klaard, dat hij al verscheidene keren uit vissen is geweest enook wat gevangen heeft. Averesch, hoe het ook zij, wij wensen U even als de Directie een lange en prettige pensioen tijd toe. ét E. GOOSSEN Goossen vierde op 16 Juli zijn 50-jarig jubi leum. Als jongen van 13 jaar kwam hij direct in de Weverij om het weven te leren en is deze af deling tot de dag van heden trouw gebleven. Met een grote ijver en nauwgezetheid heeft hij zijn taak opgenomen en tot tevredenheid van zijn superieuren verricht. Hij is een flinke arbeider, die tevens ook bij ziin mede-arbeiders als een sympathiek figuur bekend staat. Hiervan getuigen de mooie cadeaux, die hij van het personeel van de afdeling Weverij bij deze gelegenheid heeft ontvangen. Vanaf de instelling van de arbeiderskern is hij van deze commissie lid geweest en heeft als zodanig de Weverijen Boomkamp en Bijvank II vertegenwoordigd. 's Morgens werd hij op het Gemeentehuis ont vangen, waar hem door de Burgemeester de ere medaille in de Orde van Oranje-Nassau werd uitgereikt. Op het kantoor werd hij door de Directie ont vangen en hartelijk geluk gewenst met zijn de coratie. De heer A. H. ter Horst merkte hierbij op, dat deze onderscheiding door Goossen vol komen verdiend is. Namens de Directie dankte spr. hem voor zijn vele en goede werk, dat hij voor de onderneming heeft gedaan en bood hem als waardering hiervoor het gebruikelijke ca deau aan, het gouden horloge met inscriptie. Verder wenste hem spr. nog een prettige diensttijd toe voor de jaren, die hem nog schei- «H#.

Het Anker | 1954 | | pagina 5