Afscheid van de lieer H. Boddé Sr. Gedecoreerd. Bij de Rondvraag wordt nog opgemerkt, dat het garen in de Spinnerij momenteel niet erg goed loopt. De Directie zegt, dat dit bekend is en dat men reeds bezig is hierin verbetering te brengen. Na wederzijdse wensen voor een prettige va- cantie wordt de vergadering gesloten. Op 30 Juli werd door Directie, collega's en oud-collega's afscheid genomen van de heer E. H. Boddé Sr. Daartoe was de voltallige Directie en het ge hele kantoor- en technisch personeel en enige oud-eoilega's in de grote vergaderzaal van het nieuwe kantoor samengekomen. tiet eerst werd de heer Boddé toegesproken door de neer A. H. ter Horst, die met veel lof en waardering gewaagde over de bijzondere prestaties gedurende ae circa 42 jaren, dat de heer Boddé de belangen der vennootschap be hartigde, in de eerste plaats wat betrof de ver zorging van de buitenlandse afdeling, doch daarnaast wel niet in 't minst zijn groot aan deel in de behandeling der Regeringsaangelegen heden. De bemoeiingen hiermede, die reeds van voor de oorlog dateren en zich gedurende de oorlog nog verder uitbreidden en ook nadien nog lange jaren de volle aandacht eisten, waren bij hem in zulke ver trouwde handen, dat wij Boddé bezwaarlijk konden missen. Hij bracht de heer Boddé hiervoor namens de Directie dank en overhandigde hem een Delfts blauw wandbord, waarop naast diverse attribu ten het bedrijf betreffende, ook het nieuwe kan toor staat afgebeeld. Daarna sprak de heer Poortman namens al de collega's (kantoor- en technisch personeel) en oud-collega's. In een hier en daar met humor doorkruide toe spraak bracht deze in herinnering hoe de heer Boddé nu meer dan 42 jaar geleden de plaats van zijn voorganger, wijlen de heer Overbeek innam. Afscheid nemen is gewoonlijk niet prettig, doch wij hopen U nog vaak te ontmoeten en wen sen U toe, dat U met uw gezin nog vele jaren van de zeer wel verdiende rust in goede gezond heid zult mogen genieten", aldus de heer Poortman. De heer Boddé bracht daarna dank aan de Directie en collega's, waarbij hij nog speciaal de nadruk wilde leggen op het grote medeleven, hetwelk hij steeds van de Directie heeft mogen ondervinden, zowel persoonlijk als in familie omstandigheden. Ook wij, de Redactie, sluiten ons gaarne aan bij de beste wensen voor de heer Boddé en hopen, dat in Hollands Schwarzwald nog vele geluk kige jaren voor hem en zijn gezin mogen zijn weggelegd. G. v. d. BERG Verder vraagt de Kern om een spoedige afbehande- ling van de vraag betreffende de keurdersionen in de Waaier ij. „Wat ons allen het meest getroffen heeft, was de grote bereidwilligheid van de heer Bod dé om ons steeds met woord en daad ter zijde te staan. Nimmer werd tevergeefs een beroep op U gedaan en wij allen willen U hiervoor onze hartelijke en oprechte dank betuigen. Op 10-6-1954 herdacht v. d. Berg de dag dat hij 50 jaar geleden bij ter Horst Co. N.Y. in dienst trad. Zoals toendertijd met de meesten gebeurde, voerde zijn weg eerst naar de Naaierij waar hij 11 /0 jaar zakken heeft genaaid. Vervolgens ging hij naar de Spoelerij waar hij eerst drie jaren bij de rol windingmachine on daar na drie jaren bij de copsmachine heeft gewerkt. Daarna werd hij in 1911 overgeplaatst naar de Weverij om te worden opgeleid tot wever. In 1922 kwam hij in de Kalanderij als doekkeurder en is hier nog altijd werkzaam. V. d. Berg heeft in al deze afdelingen blijk gegeven zijn werk goed te verstaan en heeft dit ook met een grote plichtsbetrachting gedaan. Op de dag van zijn jubileum werd hij op het Gemeentehuis ontboden waar hem door Weth. Scholman de medaille in de Orde van Oranje— Nassau werd opgespeld. Vervolgens werd hij op h< t kantcor door de Directie ontvangen, waar hij met zijn koninklijke Onderscheiding hartelijk werd gelukgewenst. De Heer J. J. ter Horst zei, dat ook de Directie blij is dat hem deze eer te beurt is gevallen. „Voor Uw vele werk, dat U tot grote tevreden heid van Uw superieuren hebt verricht zijn wij U dankbaar en wij willen U als waardering hiervoor een gouden horloge met ketting aanbie den", aldus spreker. Hierna werd nog een poosfe gezellig doorge praat over de tijd van vroeger. De Directie wenst hem tenslotte nog een prettige tijd toe voor de jaren die hij nog bij ter Hor*t Co. N.V. zal blijven werken.

Het Anker | 1954 | | pagina 3