Kernvergadering De Directie zegt, dat dit geen reden hoeft te zijn om ploegentoeslag te geven, doch zal dit geval nader laten onderzoeken. 5e. Een verzoek uit Krasserij „Beek" om de werktijdregeling voor de ploegenwerkers weer dusdanig te veranderen, dat de ene week in dagploeg en de volgende week in de late ploeg kan worden gewerkt. De Directie zegt, dat dit verzoek reeds be sproken is, doch dat het erg bezwaarlijk is om in het bedrijf verschillende werktijden te heb ben. Het is vooral thans noodzakelijk om zo economisch mogelijk te werken. De Kern meent dat deze bezwaren niet zo erg groot zijn en zegt, dat de Spinnerij geen stag natie ondervindt wanneer de voorspinnerij een andere werktijdregeling heeft. De Directie merkt op, dat er wel degelijk deze bezwaren zijn. Verder moeten ook op de Cen trale hiervoor extra mensen worden ingezet. Het werkt efficiënter als de ploegen op gelijke tijden werken en aangezien het vrouwelijk per soneel niet na elf uur 's avonds mag werken is het voor het bedrijf beter hierin geen verande ring te brengen. De Voorzitter hoopt, dat de Kern ook dit standpunt kan delen. De Kern kan zich wel bij deze beslissing neer leggen; zij heeft dit op verzoek van de arbeiders naar voren gebracht. 6e. Tenslotte spreekt de Kern nog over een regeling voor de meisjes die in de Naaierij terug gekomen zijn alsof hier een financiële tegemoet koming zou zijn gedaan. Zij vraagt of de meis jes die indertijd gebleven zijn hiervoor dan ook niet eenzelfde bedrag uitbetaald kunnen krijgen. De Directie zegt, dat aan de meisjes door haar geen andere toezeggingen zijn gedaan dan voor welk ander meisje ook dat hier in het be drijf wordt aangenomen. Rondvraag. Geïnformeerd wordt hoelang het duurt voor dat een voorstel uit de ideeënbus beantwoord wordt. De Directie zegt, dat een idee dat binnenkomt binnen enkele dagen besproken wordt. Met het door de Kern bedoelde voorstel wordt in het bedrijf een proef genomen om te zien of dit practische waarde heeft. De inzender is hiervan ook in kennis gesteld. Vervolgens wordt gesproken over de jongens die tijdelijk naar een andere afdeling zijn ver plaatst en hierdoor in loon achteruitgaan. De Directie zegt, dat dit niet van tijdelijke aard is. De bedoeling is, dat deze personen in een andere afdeling tewerk gesteld zullen wor den. Hierna sluiting. L. d.d. 14 Juli 1954. Aanwezig van de Directie en Kantoor de heren A. H. ter Horst en B. Ligtenberg. Verder alle Kernleden. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Betreffende de vraag in de vorige vergade ring gesteld over de Textielschool in Almelo deelt de Voorzitter mede, dat er ook plannen bestaan voor een algemene Textielschool te Nijverdal, De Kern meent, dat het voor de jongelui uit het bedrijf wel waarde zal hebben als ze een dergelijke school bezoeken. In elk geval krijgen ze zodoende een betere algemene ontwikkeling. De Directie zegt, dat er bij de jonge mensen in ons bedrijf weinig animo is om avondlessen te volgen, gezien het zeer kleine aantal leerlin gen, dat uit ons bedrijf de avondvaktekenschool bezoekt. Niettemin zullen wij de mogelijkheid onderzoeken wat wij voor de jongens uit ons bedrijf die van goeden wille zijn op dit terrein kunnen doen. Nogmaals wordt gesproken over de tempera tuur in Krasserij „Beek", De Directie zegt, dat ze bij de firma die de installatie gemaakt heeft nog eens zal infor meren. De Kern vraagt of in de vacantie de wegen op het terrein gerepareerd zullen worden. De Directie antwoordt, dat men bij de fabriek „Beek" de draaischijf weg wil nemen en dat men de gaten in de wegen zal repareren. Verder informeert de Kern of de arbeiders die in de vacantie moeten werken ook dit jaar 25 pet. toeslag krijgen. De Directie antwoordt bevestigend en zegt, dat dit geldt voor die personen die hiervoor aangewezen worden, doch niet voor hen die op verzoek deze week werken om later hun vacan tie te kunnen opnemen. Vervolgens wordt nog gesproken over het stoppen voor de vacantie. Er zijn namelijk enige verzoeken binnengekomen van afdelingen om nog een halve dag eerder te mogen stoppen en deze uren op te nemen als snippervacantie. Dit verzoek is echter afgewezen. In bijzon dere gevallen zal aan enkele personen een paar uur eerder vrij gegeven kunnen worden. Betreffende het terugbetalen van het voor schot op de lonen komt de Kern met het ver zoek dit voor de arbeiders die met pensioen gaan niet weer terug te vorderen. Deze arbeiders den ken dat ze nog twee volle weken loon tegoed hebben en houden er geen rekening mee, dat ze nog het voorschot moeten terugbetalen. De Directie acht geen termen aanwezig om hierin tegemoet te komen omdat de mensen na hun pensionnering in elk geval nog een week loon ontvangen en in diezelfde week ook reeds hun pensioen uitgekeerd wordt. Vervolgens wordt gesproken over de werk tijdregeling van de stokers. De Directie laat aan de Kern over om een en ander nog eens bij de betreffende stokers te onderzoeken. Betreffende het besluit om van de vacantie- vergoeding 50 ct. van elke arbeider in te hou den voor de Kankerbestrijding, deelt de Directie mede, dat deze week nog eens in de fabriek be kend gemaakt zal worden, dat personen die hiertegen bezwaar hebben dit bij de baas kunnen opgeven.

Het Anker | 1954 | | pagina 2