Biljarten. Sport en Ontspanning. De taak van de cohtröle-arts moet door de verzekerde en het publiek echter goed worden begrepen. Zijn werk is in hoofdzaak het vaststellen van de al- dan niet arbeidsgeschiktheid en dit is zeker geen gemakkelijke taak. Het is immers best mogelijk, dat een bepaalde ziekte geen be lemmering meer is om geheel of gedeeltelijk te werken. Arbeid is goed om lichamelijk en geestelijk fit te blijven. De grootste factor hierin is hoe een patient zelf op zijn ziekte reageert. De er varing heeft ons geleerd, dat de geestkracht en de wilskracht om beter te willen worden een grote rol speelt. Opmerkelijk is, dat tegen vacantie, feest dagen en dergelijke tijdstippen het aantal zie ken aanmerkelijk terugloopt. Dit moet echter nog niet altijd als bedrog opgevat worden, maar toch ligt hierin wel besloten, dat de wil en de geest van grote invloed zijn op ziekte. Terugkomend op de taak van de controle-arts horen wij vaak dat iemand die midden of achter in de week weer arbeidsgeschikt wordt ver klaard het niet eens is met de beoordeling. Enerzijds is dit te begrijpen. Men weet dat het niet lang meer zal duren dat men weer aan het werk zal moeten gaan. Er is dan bij deze mensen een zekere drang om nog even van een zekere vrijheid te kunnen genieten, alvorens ze weer i* de beslotenheid worden opgenomen. Anderzijds moeten deze mensen begrijpen, dat dit gaat ten koste van de gemeenschap. Verder zijn er nog altijd mensen, die voor de keuring worden opgeroepen en niet verschijnen. Vanzelfsprekend is het dat iemand die niet kan, hiervan vrij wordt gesteld. De contróle-arts komt dan wel op huisbezoek. Het gebeurt ech ter nog bij herhaling, dat de contróle-arts bij dergelijke bezoeken constateert, dat de patient heel goed op zijn spreekuur had kunnen komen. Geen wonder, dat de. arts zich hieraan ergert. Het Bestuur van de Afdelingskas heeft dan ook besloten dat in gevallen waarbij vaststaat, dat de patient wel naar de keuring had kunnen gaan, een halve dag ziekengeld wordt inge trokken. Voor de goedwillenden is ook van belang de volgende regeling, die door het Bestuur is ge troffen voor de gehuwden en kostwinners. Wanneer men bij ziekte na de eerste keuring een tweede keuringsdag gepasseerd is en uit eigen beweging het werk hervat vóór de datum waarop de patient voor de tweede keuring op geroepen wordt dan worden de carenzdagen geheel uitbetaald. L. even moeten afwachten, ot de Bevrijdingsdag in onze plaats op een of andere wijze wordt herdacht, doch indien dit niet het geval mocht zijn, staat niets in de weg deze datum het sport veld weer open te stellen. De Woensdagavond is en blijft bestemd voor onze dames-afdeling. Niets zal ons liever zijn dan een grote deelname, hetgeen het genoegen voor de meisjes zal verhogen en ook prettiger voor de leiding zal zijn. Doch niets is vervelen der dan een slechte opkomst en het te laat aan de start verschijnen. Laat ieder daar zoveel mogelijk rekening mee houden. Onze tippelaarsters zijn weer klaar voor de start, doch het is nog niet gelukt een vaste lei der te vinden, hetgeen wij betreuren. Is er nu in ons hele bedrijf geen jongeman te vinden, die deze taak op zich wil nemen? Kom op, heren, het is een mooie en dankbare taak. En heel plezierig met het stel op stap te gaan. Willen de leiders uit de verschillende afde lingen voor voetbal hun teams ook vaststellen? Niet ronselen a.u.b., iedere afdeling zoveel mo gelijk met eigen krachten. En dan de lijsten van spelers gereedmaken. We beginnen ook direct in Mei en dezer dagen zullen wij met de leiders even bijeen komen voor de programma-samen stelling. Zijn er verdere bijzondere wensen, zowel uit de dames- als uit de heren-afdelingen, dan hier van gaarne spoedigst mededeling aan het alge meen secretariaat. V. Op initiatief van de heer H. J. Mensink, gérant van 't Parkgebouw, werden door de Ver. T.O.V.A. deze winteravonuen Biljartwedstrijden georganiseerd. Voor deze wedstrijden was veel animo, zodat er door 52 personen aan werd deel genomen. Er werd gespeeld in twee klassen, n.l. 26 boven de 18 jaar en 26 beneden de 18 jaar. Deze wedstrijden waren voor iedereen open, daar er in de half- en kwartfinale met twee tegen twee werd gespeeld, vastgesteld door loting. De vier winnaars van de kwartfinale moesten (na loting) de strijd voeren om de le, 2e, 3e en 4e prijs. Op Woensdag 31 Maart werden de laatste wedstrijden gespeeld en konden de prijswinnaars worden bekend gemaakt. Om de hoogste eer werd fel doch sportief gestreden, zodat deze wedstrijden als volkomen geslaagd kunnen wor den beschouwd. Door de heer A. H. ter Horst werden de wedstrijden met een toepasselijk woord gesloten en de prachtige prijzen, door T.O.V.A. beschikbaar gesteld, aan de winnaars uitgereikt. Vanaf deze plaats willen wij het Bestuur van T.O.V.A. en de heer Mensink hartelijk dank brengen voor het feit dat zij hun medewerking hebben willen verlenen in de vorm van het be nodigde materiaal, vooral voor de prachtige prijzen. Alle deelnemers sluiten zich bij deze woorden aan en spreken hun respect uit voor dit initiatief en de belangeloze uitvoering er van, zij noemen dit een prachtig staaltje van dood- Als dit Anker verschijnt is de Meimaand bijna aangebroken. Hetgeen wil zeggen, dat wij onze zomersporten weer aanvangen. Volgens besluit van de laatste algemene vergadering zou dit de eerste Woensdag in Mei zijn, dus op 5 Mei, de datum van de Nationale feestdag. Wij zullen

Het Anker | 1954 | | pagina 5