Gecombineerd J aar verslag daan is, doch dat er nog niets aan gebeurd is. Dit zal opnieuw doorgegeven worden. 4. Bespreking betreffende de classificatie van de Plaatswerkers en Timmerkamer. De Directie zegt, dat zij wegens drukke werk zaamheden nog geen tijd heeft gehad, doch dit zal de aandacht hebben. 5. Loonklacht Krasserij „Beek". De Kern informeert naar het loon van iemand uit de Krasserij, die meent ten opzichte van col lega's te weinig te verdienen. De Directie zegt, dat hierover vanmiddag de finitief bericht volgt. 6. Verzoek van de N.O.S. om 5 Mei te stoppen. De Kern heeft een brief ontvangen van de bond van Nederlandse Oud-Strijders om met de Directie te overleggen om voor 5 Mei een col lectieve snipperdag vast te stellen, zodat dan gestopt kan worden. Door de Kern wordt besloten dat men zal wachten tot eind April om dan nader te over leggen. Rond/oraag. Rijw'elVall'ng ..Boomkamp"De Kern ver zoekt om de rijwielstalling ook 's morgens bij het begin van de werktijd van de vroege ploeg aan beide zijden open ie stellen. Dit zal bekeken worden. Regeling ultbetaZ'ng carenzdagen i.v.m. belas ting. 'De Kern heeft een verzoek om de carenz dagen zo vlug mogelijk uit te betalen i.v.m. het afhouden van de belasting. Dit zal onderzocht worden. Loonklacht Naaierij. Een loonklacht van en kele leerlingen, waarbij het onderlinge verschil tamelijk groot is, zal eveneens onderzocht wor den. Takelage in Expeditie-afdeling. Gevraagd wordt om een grotere takel of stellages voor de rollen linoleumdoek, om het transporteren te vergemakkelijken. Uitwerkuren B-ploeg. De Kern vraagt hoe men denkt te handelen met de B-ploeg. Deze ploeg krijgt volgens het vacantierooster drie uur min der vrij. De Directie zegt, dat men het beste kan doen dit enige maanden te laten rusten. Hierna sluiting. van de Stichting Pensioenfonds Ziekenfonds en Afdelingskas. De Voorzitter, de heer Jordaan, heet de be stuursleden en de aanwezige leden hartelijk wel kom. Evenals vorige jaren is de opkomst van de leden zeer slecht. De Voorzitter zegt, dat achtereenvolgens de verschillende fondsen zullen behandeld worden en stelt voor om te beginnen met de Stichting Pensioenfonds. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Op het jaarverslag en het financieel verslag over 1953 zijn geen aanmerkingen. Betreffende de verkiezing deelt de Voorzitter mede, dat ondergetekende en de heer J. Ehren- hard met als plaatsvervanger de heer H. Slet- tenhaar dit jaar aan de beurt van aftreden zijn. Genoemde arbeiders-bestuursleden stellen zich herkiesbaar, zodat binnenkort een verkiezing zal plaats hebben. Rondvraag. Terugkomend op de verkiezing vraagt één der leden of in 't vervolg de bestuursverkiezing niet kan plaats hebben op de algemene ledenverga dering, mede om te stimuleren dat meer per sonen deze vergadering zullen bezoeken. De Voorzitter zegt dat het in elk geval dit jaar niet kan, doch zal onderzoeken of dit vol gens de statuten mogelijk is. Vervolgens wordt door één der leden de vraag gesteld of het niet mogelijk is de arbeiders op hun 65e verjaardag te pensionneren, in plaats van de bestaande regeling, waarbij de arbeiders gepensionneerd worden op 30 Juni en 31 De cember. De Voorzitter antwoordt dat hierover reeds vaker gesproken is met de maatschappij, do h men maakt nogal wat bezwaar in verband met de berekening. Ook is toen geïnformeerd bij de mensen zelf, waarbij geconstateerd is, dat ze n et veel bezwaar maken om na hun verjaardag nog even door te werken, omdat ze het ook wol pret tig vinden om met een groepje tegelijk afscheid te nemen. Naar aanleding van deze vraag zal dit verzoek echter opnieuw met de maatschap pij besproken worden. Eén der leden merkt op dat in andere bedrij ven de arbeiders wel met hun verjaardag gepen sionneerd worden en dat dit geen moeilijkheden meebrengt betreffende premiebetaling of uit- kering. Men bedenke dat de regeling hier ook anders is in verband met het weduwen- en wezenpen sioen. In meerdere bedrijven heeft men een pen sioenfonds, waar cloor de werkgevers en werk nemers een gelijk bedrag wordt opgebracht. De verhouding is hier: prem'e arbeiders f 50.000. Ter Horst en Co. N.V. f 105.000. Hierna wordt nog gesproken over de moge lijkheid de pensioenuitkering op te voeren. De Voorzitter acht het beter deze zaak mo menteel te laten rusten in afwachting van de wijzig'ng Noodwet Drees. Aldus wordt besloten. Ziekenfonds. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Naar aanleding hiervan wordt de vraag ge steld v/at de uitslag is geweest van de bes; re king, die het bestuur zou hebben in verband met de vestiging van Dr. Kousemaker. De Voorzitter antwoordt dat één en ar Ier inmiddels overbodig is geworden, doordat ge noemde arts zelfstandig een practijk is begon nen. Door enige leden worden nog aanmerking n gemaakt op de controle-arts, die de door •'e huisarts of specialist voorgeschreven massage behandelingen of heilgymnastiek terugbrengt zonder dat deze mensen door hem gekeurd wor den. De Voorzitter merkt op dat het Bestuur hier niet kan ingrijpen, vooral niet zolang men dit niet zwart op wit kan verklaren. Deze dokter is een onpartijdig medisch des-

Het Anker | 1954 | | pagina 3