Kern vergadering staat met de weersomstandigheden, doch zegt toe om dit geval door te geven. 3. Inhouding 50 ct. voor het ,fKoningin Wïlhelmina fonds". De Kern vraagt of de Directie wil bewerkstel ligen dat straks van de vacantietoeslag van alle arbeiders 50 ct. wordt ingehouden voor het „Koningin Wilhelminafonds" ten bate van de kankerbestrijding. De Directie heeft hiertegen geen bezwaar en zal dit aan de loonadministratie doorgeven. 4. Collecte Johanna-Stichting. Via de Kern is een verzoek binnengekomen om een collecte te houden in de fabriek voor de J ohanna-Stichting. De Directie meent, dat een collecte in het bedrijf niet op zijn plaats is, omdat men ook meestal tegelijkertijd aan de huizen collecteert. De Kern is het hiermede eens, waarna beslo ten wordt dit verzoek af te wijzen. 5. Tarifiëring keurders Kalanderij. De Kern dringt er op aan de tarieven van de keurders in de Kalanderij zo spoedig mogelijk te herzien. De Directie zegt, dat dit verzoek zal worden doorgegeven. In de Naaierij zal hoogstwaarschijnlijk een ander machineplan komen, waardoor ook het loon van de keurders beïnvloed zal worden. 6. Verbetering wegen op het fabrieksterrein. De Kern zegt dat er vaak geklaagd wordt door de sjouwers over de slechte wegen op het terrein. De Directie deelt hierop mede, dat momenteel de N.S. een plan aan het uitwerken zijn voor de rails op het terrein. Verder is het de be doeling dat hier in de vacantie diverse verbete ringen aangebracht worden. 7. Wijziging werktijd Stetrkerij. De Sterkerij verzoekt om evenals de Weverij met de ploegen tot 's avonds 11 uur te werken, om 's Zaterdags om 11.30 uur te kunnen stoppen. Dit verzoek zal nader besproken worden. 8. Wijziging ploegenwerk. De Kern maakt de opmerking dat men zonder de Kernleden ervan op de hoogte te brengen besloten heeft om met Weverij „Beek" in dag- ploeg te werken. De Directie geeft toe dat dit dan niet juist is. 9. Voorschot kinderbijslag 1 etreffende een verzoek om een voorschot op c 1 inderbijslag, deelt de Directie mede, dat op- v ht gegeven zal worden om voor Palmpasen voorschot uit te bardon. F dvraag. Bij de Rondvra ,g worden nog enige kleine ge- - allen ter tafel gebracht, t.w. geen verlichting oij de uitgang van Weverij „Bijvank II", be kendmaking ieuwe tarieven in Krasserij „Beek", een loc nklacht van de veger uit de Spin nerij en een vraag betreffende reisgeld. Hierna slui ing. d.d. 14 April 1954. Aanwezig de heren H. Jordaan, B. Ligtenberg, H. Nieuw',nhuis, J. Geerling, J. H. Seppenwoolde, G. Menslnk, J. H. Nijland, M. Kreijkes, E. Goos- sen, D. Markvoort, H. Lankamp, D. J. Wolterink en J. Brinks en de dames L. Dreijer en H. Nieu- wenhuis. De Voorzitter, de heer PI. Jordaan, opent deze vergadering en heet in 't bijzonder welkom de sociaal werkster, Mej. Vink, die deze vergade ring zal bijwonen om ook van het werk van de Kern eens kennis te nemen. Naar aanleiding van de notulen wordt door de Kern opgemerkt dat het garen in de Spin nerij en Spoelerij nog niet goed loopt. De Voorzitter weet te zeggen dat dit ook vaak vast zit op de grondstoffen, doch zal aan de bedrijfsleiding doorgeven om dit geval met de bazen en het Kernlid nader te bespreken. Betreffende de keurders uit de Naaierij wordt geinformeerd cf de plannen die men hiervoor heeft, gauw ten uitvoer gebracht worden. De Voorzitter antwoordt, dat men hiermee druk bezig is. Over de keurders van de Kalanderij wordt opgemerkt dat deze arbeiders niet erg tevreden zijn met de loonsverhoging. Dit werk zou op nieuw bekeken worden, doch dit is niet gebeurd. Ook staan de arbeiders in loon achter bij de an deren in dezelfde afdeling. De Voorzitter zegt dat het heel begrijpelijk is wat dit laatste betreft. De arbeiders bij de man gel enz. hebben ook zwaarder werk. Verder ko men deze mensen aan 120 van hun C.A.O.- loon. Wat betreft de opname wil spreker de toe zegging doen om dit door te geven. Hierna worden de notulen ongewijzigd vast gesteld. Als eerste punt deelt de Voorzitter mede, dat thans voorbereidingen kunnen getroffen worden om tot verkiezing van de Ondernemingsraad over te gaan. Op verzoek van de Kern wordt besloten dat de Kern dit nog even bespreekt. Vervolgens zegt de Kern, dat zij zeer blij is met het besluit van de Directie in verband met de candidaatstelling, zodat thans de verkiezing binnenkort kan plaats hebben. Verder zijn er van Directiezijde geen mede delingen, zodat het woord wordt gegeven aan de Voorzitter van de Kern. De heer Nieuwenhuis heet ook Mej. Vink har telijk welkom in hun midden en wenst haar een prettige werkkring en spreekt tevens de hoop uit dat de verstandhouding en de samen werking met de Kern goed zal worden. 1. Fabrieksbezichtiging. De Kern heeft gehoord dat ouders of echtge noten van de arbeiders in de gelegenheid worden gesteld het bedrijf te komen bezichtigen. In de fabriek zelf echter zijn ook verschillende perso nen, die er belang in stellen de andere afdelin gen eens te bekijken. De Directie zal dit verzoek in overweging nemen. 2. Klacht betreffende werkverdeling in Krasserij. De Directie zegt, dat dit nader onderzocht zal worden. De Kern zegt, dat hiervoor een toezegging ge- Een der arbeiders meent, dat hem bij de werk verdeling te kort is gedaan. 3. Kleedgelegenheid in Centrale Werkplaats en Timmer kamer.

Het Anker | 1954 | | pagina 2