Een wereldberoemd lied. bloemen, die hij bij de gelegenheid van zijn 12jarig huwelijk namens alle arbeiders mocht ontvangen. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat in „Beek" aan een aantal wevers een toeslag is ge geven voor de minder goede weversbomen. Ook kan de Voorzitter de mededeling doen, dat thans een regeling gereed gekomen is voor het vaststellen van de jubilea-dagen, Betreffende de omtrekmachine, waarover de Kern de opmerking maakt dat deze nog niet aan de eisen voldoet, zal nog eens geïnfor meerd worden. Nieuwenhuis wil niet nalaten om ook bij deze gelegenheid de Voorzitter en zijn vrouw harte lijk geluk te wensen met hun 12%-jarig hu welijk en hij hoopt dat zij nog lang voor elkaar gespaard mogen blijven. Verder dankt spreker de Directie namens alle arbeiders voor de vrije dag bij een 25-jarig huwelijk. Hierna gaat men over tot het bespreken van de agendapunten. Fietsen op het terrein. Arbeiders uit de Smederij vragen of ze m de gevallen wanneer overgewerkt moet worden de fiets in de rijwielstalling op het terrein mogen plaatsen of dat ze een bewijs kunnen krijgen dat ze de fiets op het terrein mee mogen nemen. De Directie ziet geen bepaalde redenen om dit toe te staan. Er is voor een aantal mensen die tussentijds de fiets nodig hebben een uitzondering gemaakt, doch overigens moet het zoveel mogelijk be perkt worden öm fietsen op het terrein toe te laten, daar men anders weer gauw de oude toe stand heeft. Verlichting Weverij Bijvank II. Gevraagd wordt om een betere verlichting te maken boven de kleine getouwen.. Beloning zakkenkeurders in de Naaiery. De Kern vraagt hoe het is met de tariefiëring van de zakkenkeurders. Zij merkt óp, dat andere arbeiders hun pres tatie kunnen opvoeren om een hoger loon te krijgen, doch dit is bij de keurdere niet mogelijk. De Directie zegt, dat m.en bezig is hiervoor een nieuwe regeling te maken. 1 Zij zegt, dat de zakkenkeurders evengoed hun productie kunnen opvoeren tot een zeker' maxi mum. Komt men daarboven, dan wordt aan genomen, dat het werk niet goed meer! gebeurt. Waar het om gaat is, dat men op'bepaalde da gen zakken boven het maximum keurt, terwijl .men. op minder gunstige dagen (b.v.^door afwe zigheid van naaisters) niet het maximum aan tal kan bereiken. - De Kern vraagt of in. dji laatste geval aan deze. arbeiders, dan. geen/ander werk er bij ge geven kan worden. De Directie antwoordt dat juist deze moeilijk heid. nadèr bekeken zal worden. Abonnement „Spil - Spoel" Betreffende een verzoek van de Kern om een abonnement op „Spil én Spoel" deelt de Direc tie mede, dat zij, iri verband met de hoge on kosten die het' bedrijf al heeft, gemeénd heeft hierop voorlopig niet te moeten ingaan. j Kleedruimte voor de Centrale Werkplaats en de Timmerkamer. Dit heeft wel de aandacht van deDirectie, doch de plaatsruimte zelf is een probleem. Kraan 'voor corveeer bij'dè i'öïïètïenT~" j' Men is hier. nog niet aan ..toe .gekomen. Het verzoek zal echter nogmaals, dbopgegeven wor den. j i A Ideeënbus. De Kern informeert hoe het met de ideeënbus gaat en vraagt of de binnengekomen voorstel len niet in „Het Anker" worden opgenomen. De. Directie zegt, dat nog maar enkele voor stellen binnengekomen zijn. Verder is het de bedoeling om alleen de ideeën die beloond worden in de fabriekskrant op te nemen. De Kern is van mening, dat er meer ideeën zouden binnenkomen als er een bus geplaatst werd in de fabriek om deze voorstellen in te werpen. De Directie zegt, dat op enkele punten in het bedrijf een bus geplaatst zal worden. 1 gratificatie. De Kern vraagt of met Kerstmis aan de Apj, beiders nog weer 1 gratificatie uitgekee^r zal worden. De Directie antwoordt dat hieromtrent nog geen besluit genomen is. De Ondernemingsraad. Naar aanleiding van de weigering van de Directie van enkele candidaten voor dé Onder nemingsraad informeert, de Kern waarop de Directie haar weigering betreffende deze per sonen gegrond heeft. De Directie zegt, dat de redenen hiervoor van strikt persoonlijke aard zijn en niets te maken hebben met godsdienst enz. De Kern vraagt, of de Directie het toch niet eens wil proberen met deze personen; voldoen ze niet, dan kunnen ze nog geweigerd worden. De Directie geeft hierna een korte uiteenzet ting van wat haar genoodzaakt heeft om be doelde personen niet te accepteren. Zij hoopt dat door deze toelichting de schijn is weggenomen dat de Directie mensen van^jj^ bepaalde richting wenst uit te sluiten van^JP Ondernemingsraad en verwacht dat de Kern leden ook zullen begrijpen dat het zuiver per soonlijke redenen zijn die hiertoe aanleiding hebben gegeven. Tenslotte..informeert de Kern nog hoe men de betreffende candidaten voor de Onderne mingsraad van deze weigering op de hoogte heeft gesteld.; De Directie zégt, dat het besluit van de Di rectie onmiddellijk aan de Bedrijfscommissie is medegedeeld. Verder zijn ook de districtsbestuurders op de hoogte gesteld van deze zaak na de candidaat- stelling. Hierna sluiting. Met Kerstmis klinkt overal, waar het Kerst- feest gevierd wordt, het aangrijpende: S'„stille nacht, heilige: nachts. :- Het is nog maar een eeuw oud: De dichter ills? uw

Het Anker | 1953 | | pagina 2