Uw werk - dus Uw inkopen. Fietstocht September 1953. ANNO 1953. mor met een eigen karakter, een eigen sfeer. Waarover nog veel nagepraat werd en dat de jongeren gelegenheid gaf hun liederenbundel voor bruiloften en partijtjes aan te vullen. En nu ligt het nest onder de boom, is het oordeel van velen. Waarmee wij het niet eens zijn. De moeilijkheden, die dit jaar vrij onverwacht kwa men, bleken op korte termijn moeilijk op te lossen te zijn. De revue was reeds geprojecteerd en al ten dele uitgewerkt. De moeilijkheden hiel den in, dat wij op dat ogenblik niet over be paalde krachten zouden kunnen beschikken, het geen een andere opzet noodzakelijk maakte. Maar als wij het oordeel van onze mensen, die bij de samenstelling een vinger in de pap heb ben, horen, betekent dit uitstel geenszins, dat het nu meteen uit is. Al is de mogelijkheid niet uitgesloten dat het dan uitsluitend zou gaan voor de mensen uit ons bedrijf. V. houdt U, wanneer Uw onderneming goed van orders is voorzien. Hetzelfde geldt voor de duizenden arbeiders van hoofd en hand, werkzaam in bedrijven in geheel Nederland. U en alle andere arbeiders met hun gezinnen blijven dan koopkrachtig. Immers, U en zij hebben van alles nodig. Het kan U niet onver schillig zijn, aan wie die koopkracht ten goede komt. In de eerste plaats moet dit de Neder landse Industrie zijn; want U en zovele anderen vinden werk en inkomen bij Nederlandse be drijven. Daarmede is dan de cirkel gesloten: Neder landse arbeiders geven bij hun aankopen de voorkeur aan het Nederlandse product, wan neer dit in kwaliteit en prijs evenwaardig is aan het buitenlandse fabrikaat. Vereniging „Nederlands Fabrikaat". Dit jaar is de fietstocht buitengewoon goed ge slaagd. Begunstigd door stralend zomerweer startten de eersten om 1.30 uur 's middags bij de Huishoudschool. De kaart die men ten geleide meekreeg be vatte, behalve de aanwijzingen voor de route, een zestal foto's. Dit waren opnam en van enkele landschappen die men onderweg tegen zou komen. Gevraagd werd nu om deze foto's onderweg op te zoeken en op de juiste plaats op de kaart in te vullen. O.a. waren hier enkele foto's bij met een bordje „Verboden Toegang" en met enkele bomen. Aangezien de weg door Zuna liep met allemaal bomen en verder door de Hol- terberg, waar men honderden bordjes tegenkwam met het opschrift „Verboden Toegang", was de vraag nu niet bepaald gemakkelijk. Vaak dacht men, dat men de juiste plek ge vonden had, doch bij nader vergelijk bleek toch weer, dat er een takje te weinig aan een boom zat of dat de achtergrond van het bordje niet overeenstemde met de foto. Hoewel niemand de 6 foto's allemaal geinden- tificeerd had, bleek de opgave toch wel te kloppen, daar de landschappen wel allemaal ontdekt zijn. Dus iemand had wel de één, doch niet de andere. Het meest attractieve was de controlepost nr. 5. Deze werd waargenomen door bekende personen uit de fabriek, die zich dusdanig had den vermomd, dat de naaste medewerkers er nog moeite mee hadden om ze te herkennen. Degene die ze toen niet zo gauw kon „thuis brengen" willen we nog een keer de kans geven om dit ouderwetse span op ne nieerwetse stoom- fietse nader te bekijken. Terugkomend op de fietstocht zelf, mogen we zeggen, dat deze goed geslaagd is. Vooral de Heer J. Jansen heeft zich weer zeer verdienstelijk gemaakt door ons te helpen de verschillende posten te verplaatsen, waarvoor wij hem bij deze hartelijk dank zeggen, L.

Het Anker | 1953 | | pagina 7