mmm DE NAAILESSEN. Aan de leerlingen. Zowel bij het koken als bij het naaien willen we jullie afleveren als zelfstandige werksters. Later, thuis, kan je, als je in de knoop zit, ook niet om hulp roèpen. Als de cursus om is, kan je dus bijvoorbeeld: een jongensbroekje, een eenvoudige rok, bloesje, jurk en onderkleding zelf alleen thuis maken, dus niet alleen naaien, maar ook knippen. Wel komt het voor, dat er eens meisjes zijn, die patroontekenen te moeilijk vinden en het maar niet kunnen leren. Deze mogen dan een klaar patroon nemen, maarje moet dan toch kunnen beoordelen, of het wel goed past, dus nog eens nameten. Enhet zo voordelig mogelijk op de stof kunnen leggen. Naailessen f wAv'; was. Integendeel om te watertanden. Een twintigtal meisjes met hagelwitte schor ten en mutsen was bezig met het braden van varkenslapjes. De grondslag voor zelfstandig naaien moet goed zijn, daarom gaat het in het begin lang zaam, maar later vlugger. Ook kun je het tweede jaar vervolgen om dan moeilijker kleding te maken. Gelegenheid om een prima naaister te worden, is er dus voor iedereen. November 1953. J. E. v. d. GAAST. Met de camera naar de Huishoudschool. Enige weken geleden ontvingen wij een uitno diging van mej. v. d. Gaast om eens een kijkje te nemen tijdens de lesuren. We hadden de laatste tijd zoveel over de Huishoudschool horen praten, dat we ook wel een 'beetje nieuwsgierig waren geworden. We hebben dan ook graag deze invitatie geaccep teerd en zo togen wij gewapend met onze camera naar de school. Toen we de hall binnenkwamen, bereikte ons al dadelijk een geur, die deed verraden, wat hier gebeurde. Om geen verkeerde gedachten te wek ken, zeggen wij er bij, dat het niet aangebrand ::±x A A x-V - Wat zit er Knippen en naaien. Aan de slag Wilt U een kop koffie gebruiken

Het Anker | 1953 | | pagina 5