Onze nieuwe Cantine. E. PAALMAN Op 3 October 1353 was Let 50 jaar geleden, dat Paalman zhn werk bij Ter Horst Co. N.V. begon. Als smeerder en later als reparateur was hij werkzaam in c.e Spoeiery. De laatste 15 jaren echter was hij op de locomotief en verzorgde het transport van kolen, balen enz. om de fa briek. Zijn „fok" was hem alles en het spijt hem dan ook zeer, dat hij wegens ziekte zijn werk heeft moeten neerleggen. Op het kantoor werd hij toegesproken door de heer Jordaan, die hem gelukwenste met de Koninklijke onderscheiding, die hij deze dag ont ving. Spreker dankte hem verder voor het werk, dat hij gedurende een halve eeuw voor Ter Horst Co. N.V. heeft verricht en hoopt dat hij zijn werk nog spoedig weer zal mogen hervatten. Namens de Directie biedt de heer Jordaan hem hierbij een gouden horloge met ketting aan als waardering voor zijn diensten, met de wens, dat hij dit nog lang zal mogen dragen. Ook de baas en zijn collega's lieten zich niet onbetuigd en boden hem een aardig cadeau aan. Eertink begon zijn loopbaan op 15 Oct. 1903 in de Naaierij met knopen leggen in koffiezak ken. Hierna werkte hij enige jaren in de Bat- chingkamer en in de Pakkerij. Vervolgens werd hij rangeerder. Dit werk heeft hij pl.m. 30 jaar verricht. Thans is hij in de buitendienst, waar hij de fabrieksterreinen enz. netjes houdt. Inderdaad een zeer gevariëerde arbeid, waar van Eertink zich zeer verdienstelijk heeft ge kweten. Nadat hij door de Burgemeester op het ge meentehuis was ontvangen, die hem ter gele genheid van dit jubileum de Koninklijke on derscheiding opspeldde, werd hij op het kantoor van Ter Horst Co. N.V. door de Directie ont vangen. De heer J. J. ter Horst feliciteerde hem Ook de collega's van de Plaatswerkers had den hem niet vergeten en boden hem gelukwen sen aan, die zij vergezeld deden gaan van een cadeau. J. H. EERTINK Reeds geruime tijd bestonden er plannen bij de Directie voor het bouwen van een cantine. Nu echter door het bouwen van het nieuwe kan toor de Huishoudschool vrij kwam en de Direc tie deze school zo spoedig mogelijk weer voor haar oorspronkelijk doel wilde gereed maken, werd de behoefte aan een nieuwe cantine nog dringender. Er werd uitgezien naar een geschik te plaats en wel liefst zo centraal mogelijk ge legen. De keus viel toen op het terrein achter de nieuwe Sterkerij. De heer Bouma kreeg hierna de opdracht om zo spoedig mogelijk hier een cantine te doen bouwen, die aan de gestelde eisen zou voldoen. Onderwijl de funderingen van steen ter plaat se werden gemetseld, werden de onderdelen van het gebouw, dat van hout gemaakt zou worden, in de fabriek gereed gemaakt, zodat daarna de opstelling in zeer korte tijd kon geschieden. De keuze van het materiaal is op hout gevallen, eensdeels uit oogpunt van de kosten, doch an derdeels ook rekening houdend met de moge lijkheid om dit gebouw op een andere plaats te kunnen opstellen, indien dit nodig zou blijken. Twee vleugels, waarvan de ene een opper vlakte heeft van 275 m2 en de andere van 190 m2, met in het midden een flinke keuken, geven een royale indruk van het geheel. Verder zijn er achterin mooie toiletten met wasgelegen heden gebouwd. Ook de tafels met de stoelen, die zeer ruim opgesteld zijn, doen het goed. Al met al een grote aanwinst. Nu nog iets over de regeling in de cantine. De Directie heeft gemeend, dat de schaft tijden zoveel mogelijk een vrije sfeer moeten brengen. hartelijk met deze hoge onderscheiding en met zijn jubileum en bood hem namens de Directie het gebruikelijke cadeau aan. Ook wij willen van deze plaats Eertink nog hartelijk geluk wensen en hopen dat hij nog lange tijd op deze dag mag terugzien.

Het Anker | 1953 | | pagina 3