VI Hoe lie HnisfiondschoeE wordt 1811111 Om 5 uur werd de terugtocht aanvaard naar Riessen, waar men tegen half zes zeer voldaan arriveerde. A. J. RETEIIINK Opgeschrikt door het plotseling verscheiden van onze arbeider A. J. Reterink, die door een noodlottig ongeval op 21 Juli j.l. om het leven kwam, willen wij hem hier van deze plaats ge denken als een jongen, die in de Spoelerij, waar hij werkzaam was, zich vele vrienden heeft ge maakt door zijn prettige omgang met iedereen. Hij heeft zijn werk steeds goed en tot volle tevredenheid van zijn superieuren verricht. Wij waarderen dit ten zeerste en zullen hem in dankbare herinnering blijven gedenken. Moge Hij, die weet waarom dit moest geschie den, de zo zwaar getroffen familie de troost schenken, die zij zo zeer behoeven. Het ondezoek op T.B.C. Het onderzoek op T.B.C., beter bekend onder de naam „De doorlichting" is weer achter de rug. Het resultaat is aan een ieder bekend, want zoals in de aankondiging in de fabriek bekend gemaakt is werd bij hen die niets gehoord heb ben niets gevonden. De personen die afwijkin gen hadden zijn hierover persoonlijk ingelicht. Over het resultaat mogen wij zeker tevreden zijn. De deelname was dit jaar ook betrekkelijk goed te noemen, alhoewel er blijkbaar altijd nog zijn tot wie het nut er van nog niet is door gedrongen, of die bang zijn dat er bij hen iets gevonden zal worden. Tot de eersten zouden we willen zeggendenk er nog eens goed over na, en tot de tweeden: wees niet bang voor Uzelf. Mocht er iets zijn, dan is het 't beste voor Uzelf dat het zo vlug mogelijk ontdekt wordt. Het aantal dat dit jaar bij de fabriek werd doorgelicht is Van het personeel 947 mannen Ja, helemaal klaar is de Huishoudschool nog niet, maar toch wel bijna. De vrouwen en meis jes, die op de naaicursussen zijn, kunnen het U al wel vertellen. „Als je de voordeur binnenkomt, valt het schilderwerk al dadelijk op: de deuren zijn zachtblauw gelakt, en de stangen, die van koper waren, zijn verchroomd, evenals de kapstokken (minder te poetsen voor de werkster gelukkig) De trap is heel licht beige en daardoor lijkt het trappenhuis lichter en breder. Boven zijn drie naailokalen, crème of heel lichtgroen, met witte heldere muren en zolderingen. Op de muren een driedelig schoolbord, zeer donkergroen. Het driedelige bord is voor de lerares gemak kelijk, omdat ze nu de patronen enz. kan laten staan. Wegens de ploegen is er nu les op Dinsdag en Donderdagmorgen of middag. Verder zijn er 's avonds twee naaicursussen, maar we rekenen volgend jaar op drie. Boven zijn ook de royale, gezellige aparte- menten van de directrice. En ja, we waren ineens de trap op gegaan, maar beneden zijn ook nog vier grote lokalen. Eén ervan (met het loketje) is spreekkamer in wording en wordt dan meteen een voorbeeld voor woning-inrichting. Daarnaast is een grote keuken. Veel oude spullen waren er niet meer over, zodat ongeveer Oonder '11 Kassenboom. 351 vrouwen Van de huisgenoten 196 mannen 769 vrouwen 535 schoolkinderen Totaal 2798

Het Anker | 1953 | | pagina 8