Sport en Ontspanning. E.H.B.O. Cursus Laten we beginnen met de voetbal-competi tie, waarvoor het seizoen beëindigd is. En laten we dan meteen mogen zeggen, dat het dit jaar een zeer prettig en sportief seizoen geweest is, waarbij de inzet om de eerste plaats tenslotte moest worden uitgevochten tussen „Beek" en „Weverij" en de Weverij aan het langste eindje trok. Een woord van hulde aan de mannen van Schering en Inslag is hier zeker op zijn plaats, doch niet minder aan de Bekelingen, die zich prima verliezers hebben betoond. De Smederij had aanvankelijk met spelerspech te kampen en raakte in die periode eigenlijk te ver achterop om de achterstand nog in te halen, hoewel deze ploeg zeker tot een der sterkste behoorde. De Kamgaren was dit seizoen meer of minder het Enfant Terrible. Naast een verrassende over winning volgde als regel weer een even verras sende nederlaag. Het kantoor speelde al even wisselvallig, maar deze ploeg met haar vele alles belovende nieuwelingen gaat een goede toekomst tegemoet. En tot slot, de Spoelerij. Wanneer wij boven releveerden, dat het een sportief sei zoen is geweest, hebben wij niet in het minst hierbij de jongens van de spoelerij in het vizier. Elke wedstrijd hadden wij bewondering voor dit ploegje, dat zich met zoveel élan gaf, ook al liep het prompt elke ontmoeting weer op een nederlaag uit. Dit is de enig juiste opvatting van onze zomeravondsport, de sport om de sport, voor genoegen en ontspanning. Wij doen hier niets tekort aan de anderen, wanneer wij hier de Spoelerij even in het zonnetje zetten. Of er geen klachten zijn, vraagt U. Wat moe ten we daarop antwoorden? Klachten, neen, dat niet direct. Wel enkele bemerkingen. De grote achterstand, die de Weverij op een gegeven ogenblik had moge, organisatorisch, niet juist geweest zijn, al konden wij daaraan weinig doen, sportief was het zeker niet juist. Zo iets moet in de toekomst voorkomen worden, ook al is het dan zo, dat men op een gegeven ogenblik minder sterk of zelfs eens met 10 spelers de strijd moet aanbinden, als het niet anders kan. En dan nog iets, wat ons sportief gevoel heeft gekwetst en niet alleen ons. Met moet en mag niet alleen gaan om de punten, al is het natuur lijk, dat men hiervoor sportieve strijd levert. Maar het mag ook nooit de bedoeling zijn om punten weg te geven en als men dat zou doen wordt dat zeker ook door geen enkele tegen partij gewaardeerd. De eindstand is als volgt: doelp. gesp. gew. gelijk verl. pnt. v. t. Weverij 10 8 0 2 16 3911 Beek 10 6 2 2 14 24—15 Smederij 10 5 1 4 11 2614 Kamgaren 10 4 1 5 9 3031 Kantoor 10 4 0 6 8 2528 Spoelerij 10 1 0 9 2 1358 Onze wandelclub heeft het deze zomer onder leiding van Wilm en onder toeziend eeg van Johan maar weer prachtig gedaan. Ia Bends- tochten werden de volgende punten bebaard Goor 4e pr. met 528/10 pnt.; Neede 2e pr. met 54 pnt.; Deventer 4e pr. met 53y2 pnt. en Zwolle 4e pr. met 53 2/3 pnt. In de competitie neemt T. H. C. de zesde plaats op de ranglijst in. Buiten de competitie werden de vol gende prijzen behaald: Wierden le pr. met 543/c pnt.; Rijssen 2e pr. met 541/6 pnt.; Wierden le pr.; Airborne Oosterbeek 6e pr. en Nijver- dal le pr. Totaal dus drie eerste, 1 tweede en 1 zesde prijs. Wij horen na een tocht vaak uit drukkingen als „maar een tweede" of „maar een zesde prijs.." Zolang echter onze meisjes resul taten als boven weten te behalen, vaak onder grote concurrentie en zolang zij in de competitie in de voorste rijen staan, hebben wij hiervoor maar één woord: „prima". Meisjes, ga op de zelfde weg voort, trek er met Uw leider op uit, naar bos en hei, blijf daardoor fit naar lichaam en geest, en ook, werk daardoor aan Uw licha melijke en geestelijke ontwikkeling. Gij zult ei ten allen tijde, ook in Uw latere laven, de vruchten van plukken. We staan nu weer voor het winterseizoen, doch ook dit seizoen kan zijn aantrekkelijkheden hebben, als wij die weten te vinden. De huiselijke haard biedt in de lange winteravonden zo echt die sfeer van gezelligheid en intimiteit. Maar, nietwaar, een beetje afwisseling moet de mens nu eenmaal hebben, ook in ontspanning. Welnu, we gaan weer revuën, voor ons zelf, omdat het ons trekt, voor ons mede-personeel, dat hier door in de winter nog eens een gezellige avond heeft die nu eens, dank zij de Directie, geen uitgaven verlangt. De revue staat op stapel en wat het wordt zullen wij en ook U moeten afwachten. Wij mogen echter wel vertrouwen hebben in onze mensen om nu reeds te zeggen, dat het wel los zal lopen. Tot ziens dus. V. Woensdagavond 2 September had in de lees zaal van het Parkgebouw de uitreiking plaats van de diploma's aan de cursisten. Op 15 Januari 1953 werd met deze cursus be gonnen, waarna op 4 Mei j.l. door allen een goed examen werd gedaan. Aanwezig waren de heer en mevrouw Op de Coul, onze directeur de heer A. H. ter Horst, de heer Ligtenberg en alle cursisten. De heer A. H. ter Horst heet de aanwezigen welkom en in het bijzonder Mevrouw Op de Coul, die voor deze gelegenheid ook aanwezig was. Spreker hield vervolgens een korte toespraak die we hier als volgt weergeven „Geachte Mevrouw en Meneer Op de Coul, geachte Dames en Heren. De heer Ligtenberg heeft mij gevraagd of ik de diploma's van de E.H.B.O. wilde uitreiken

Het Anker | 1953 | | pagina 10