Dankbetuigingen Met pensioen. DE IDEEëNBUS IN ONS BEDRIJF. Binnenkort zal bij wijze van proef de ideeën bus in ons bedrijf worden ingevoerd. Om ons personeel hiervan een juist begrip te doen krijgen diene het volgende: Het doel is, om elk personeelslid in de ge legenheid te stellen om zijn gedachten, voor zover die het nuttig effect van de onderneming kunnen verhogen, door middel van de ideeënbus aan de bedrijfsleiding voor te leggen. Deze voorstellen dienen een verbetering of besparing in de ruimste zin in te houden, d.w.z. dat ingediende voorstellen ten doel moeten heb ben om een bepaalde handeling of bewerking beter (qualiteit), sneller, met minder materiaal, met minder uitval, met minder inspanning, met minder beschadiging of verontreiniging, of vei liger te doen verrichten, enz. Wij vragen thans of ieder eens wil nagaan of zijn tot dusver gevolgde manier van werken ^^voor verbetering vatbaar is. Hetzij, dat een werkmethode verbeterd kan worden of een besparing misschien mogelijk is, hetzij men meent, dat de arbeid veiliger zou kunnen worden gedaan of de omstandigheden verbeterd, waaronder men werktieder die hier voor een voorstel heeft, kan dit door middel van de ideeënbus voorleggen aan de bedrijfs leiding. In de eerste plaats heeft degene, die met een goed voorstel komt, daar het voordeel van, dat hij aanspraak kan maken op een geldelijke be loning; hoe beter het voorstel is, hoe groter waardering het ondervindt. Ook is dit natuurlijk voor de onderneming van belang en voor allen die hier werken. Wellicht zullen zekere werkzaamheden beter en gemakkelijker kunnen worden uitgevoerd, waarbij wij het dagelijkse routine-werk niet moeten vergeten. Dikwijls zijn het de kleine verbeteringen, die het werken gemakkelijker en pleizieriger maken .^■fen soms tot belangrijke besparingen leiden. Vooral in deze tijden, nu het moeilijk is met het buitenland te concurreren en wij alles moe ten inzetten om de kwaliteit op te voeren en de prijs zo laag mogelijk te stellen, kunnen wij hierdoor medewerken om de werkgelegenheid in ons bedrijf te vergroten. Aanwijzingen hoe de ideeënbus in ons bedrijf zal werken: a. Formulieren zijn verkrijgbaar bij de portier. b. Inzending geschiedt door deze formulieren ingevuld te deponeren in de bussen (deze bussen zijn aangebracht in de portiersloges Boomkamp en Beek). c. De inzenders ontvangen zo spoedig mogelijk bericht dat hun voorstel is binnengekomen met de mededeling of hun voorstel aange nomen-of afgewezen is. d. Voorstellen moeten door de inzenders on dertekend zijn. D. J. Wolterink, Batchingkamer; J. G. Geuzendam, Batchingkamer; H. Schreurs, Batchingkamer; B. Kwintenberg, Krasserij; H. Bruins, Timmerkamer; G. J. Pijffers, Naaierij. Verder de bazen: A. ten Berge, Spinnerij J. Harmsen, Pakkerij. Aangezien de copie voor ons blad in verband met het artikel over het glasraam teveel werd, hopen wij hun afscheid in het volgende nummer nader terug te komen. GEDECOREERD. De heren H. J. ten Bolscher, Krasserij, G. ten Berge, Krasserij, H. Tijhof, Weverij ontvingen op resp. 4 Juni, 1 Juli en 4 Juli de bronzen medaille in de Orde van Oranje Nassau. Ondergetekenden betuigen hun hartelijke dank aan de Directie voor het prachtige gouden horloge met ketting, hun aangeboden ter ge legenheid van hun 50-jarige dienstvervulling. Eveneens zeggen zij het personeel van hun afdeling hartelijk dank voor hun belangstelling en voor de mooie cadeaux, hun aangeboden. H. J. ten Bolscher. G. ten Berge. H. Tijhof. Wij danken onze Directie zeer voor het pen sioen en het afscheidscadeau, dat wij bij het ver laten van de fabriek van hen mochten ontvan gen. Ook het personeel van onze afdelingen dan ken wij zeer voor de aardige cadeaux, die ze ons bij het verlaten van de fabriek hebben aan geboden. D. J. Wolterink. J. G. Geuzendam. H. Schreurs. B. Kwintenberg. H. Bruins. G. J. Pijffers. B. W. Strokap. Wij danken hierbij hartelijk de bazen en mede arbeiders van onze afdeling voor de mooie fruit mand, die wij tijdens onze ziekte van hen heb ben ontvangen. G. W. Hageman (Sterkerij). G. Knol (Spinnerij). Wij betuigen hierbij onze hartelijke dank aan de bazen en mede-arbeiders van .onze afdeling voor de mooie krentenwegge, die wij van hen mochten ontvangen ter gelegenheid van de ge boorte van onze dochter. M. Voortman (Weverij Bijvank H)„ Joh. Nijsink (Naaierij), Op 30 Juni verlieten weer enige arbeiders ons bedrijf met pensioen, t.vv. Ook hierover hopen wij in het volgende „Anker" iets meer te vertellen.

Het Anker | 1953 | | pagina 9