dag 10 Maart 1953 in de Leeszaal van het Parkgebouw. De Voorzitter, de heer Jordaan, opent de ver gadering en heet de besturen en de aanwezige leden hartelijk welkom. Het spijt spreker te moeten constateren, dat de opkomst van de leden weer erg slecht is. STICHTING PENSIOENFONDS. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Ook het jaarverslag en het financiëel verslag over 1952 worden zonder op- en aanmerkingen goedgekeurd. De Voorzitter deelt vervolgens mede, dat er een verkiezing moet plaats vinden. De aftredenden zijn: Van werkgeverszijde: G. J. Poortman, B. Ligtenberg. Van werknemerszijde: G. Borghuis J. Nijkamp (plaatsvervanger). E. Domrnerholt J. Waanders (plaatsvervanger). Besloten wordt dat binnenkort deze stem ming zal plaats hebben. De Voorzitter deelt mede dat de heer Poort man heeft te kennen gegeven, dat hij zich niet meer herkiesbaar stelt en graag deze taak aan een jongere kracht wil overlaten. De Voorzitter memoreert dan in 't kort wat de heer Poortman, die vanaf de oprichting als secretaris van de Stichting bestuurslid is ge weest, voor het pensioenfonds heeft gedaan. Spreker zegt hem hiervoor hartelijk dank en hoopt dat hij straks wanneer hij zelf gepen- sionneerd is, ook nog de vruchten van zijn werk zal mogen zien. Rondvraag. De vraag wordt ge,steld waarom men niet pensionneert op de 65e verjaardag inplaats van 2 keer per jaar. De Voorzitter antwoordt dat hiervoor ver schillende redenen zijn. O.a. geeft het veel meer werk wat betreft de administratie voor de maatschappij. Verder vinden o.i. de arbeiders het zelf hele maal geen bezwaar als ze na hun verjaardag nog even doorwerken en is het prettiger voor hen wanneer ze met een groepje tegelijk af scheid nemen. Het lijkt ons beter, aldus spreker, hierin geen verandering aan te brengen. Vervolgens informeert de Voorzitter, in hoe verre de gedachte van vorig jaar gerijpt is om een reserve te kweken voor het pensioenfonds. Na een korte bespreking wordt door de ver gadering besloten dat van elke mannelijke ar beider wekelijks 50 cent wordt ingehouden met het doel dit bedrag t.z.t. te gebruiken om het pensioen te verhogen'. De Voorzitter zegt, dat dit besluit in de fa briek zal worden bekendgemaakt. AFDELINGSKAS. Behoudens een kleine opmerking, die ver anderd wordt, worden de notulen goedgekeurd. Ook over het jaarverslag en het financiëel verslag over 1952 zijn geen aanmerkingen. Op een vraag hoe het zit met onze carenz- dagen, antwoordt de Voorzitter, dat de regeling- is dat iemand die ziek is en de dag na de 2e keuring nog niet behoeft te werken de ont brekende carenzdagen, die niet van de bedrijfs vereniging worden betaald, van Ter Horst Co. N.V. vergoed krijgt. Er blijken enkele gevallen te zijn, waarop de controlerend geneesheer de mensen de dag na de 2e keuring weer geschikt verklaard heeft. Bedoelde personen zeggen, dat dit erg scha delijk voor hen is geweest en dat ze beter een dag langer ziek hadden kunnen zijn. De Voorzitter zegt, dat de hierin gevolgde richtlijn overigens nooit moeilijkheden geeft en dat ook indertijd bepaald is, dat geen klachten in behandeling v/orüen genomen tengevolge van het besluit van de controlerend geneesheer. Door één der aanwezige leden wordt beweerd, dat arbeiders die na een langdurige ziekte terugkomen en soms tijdelijk lichter werk krij gen door het bedrijf weer aan hun oude werk gezet worden, hoewel ze nog niet weer geschikt zijn. De Voorzitter vraagt om nu ook één of meer personen te noemen die zich hierover beklagen. Hierbij wordt aangetoond, dat wel het tegen overgestelde heeft plaats gehad en dat derge lijke mensen een zeer ruime aanlooptijd wordt gegeven. Verschillende der aanwezige leden geven toe, dat mensen die dergelijke klachten zouden heb ben maar op deze vergadering hadden aanwezig- moeten zijn. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter deze vergadering. ZIEKENFONDS. Na opening door de Voorzitter deelt spreker mede, dat door het vertrek van Mejuffrouw Traas de nieuwe sociale werkster, Mejuffrouw E. H. Coops door de Directie is aangewezen als bestuurslid van het Ziekenfonds. Vervolgens worden de notulen gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Betreffende een vraag uit de vorige verga dering over het breken van een brilmontuur deelt de administrateur van het Ziekenfonds mede, dat deze kwestie is opgelost. In het geval een montuur dat langer dan twee jaar gedragen is, gebroken wordt, kan men zonder eerst naar de oogarts te gaan een nieuw aanschaffen en wordt hiervoor de gewone ver goeding gegeven. Deze regeling zal nader worden gepubliceerd. Vervolgens leest de administrateur het jaar verslag en het financiëèl verslag over 1952, welke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd. Rondvraag. Geïnformeerd wordt of de ziekenauto alleen voor het bedrijf bestemd is of dat ook de ge meente van deze wagen kan gebruik maken. Van het bestuur zijn er geen mededelingen te doen, zodat de Voorzitter gelegenheid geeft voor de Rondvraag.

Het Anker | 1953 | | pagina 5