VINCENT VAN GöGhT"-"""1 Stichting, Pensioenfonds, Ziekenfonds, en de Afdelingskas, gehouden op Dins- Zoals reeds bekend gemaakt is, houdt ze spreek uur 's morgens van 8.30 tot 9.30 uur in de kamer tegenover de portier Slettenhaar in Beek. Wij wensen haar een zeer prettige werkkring toe in ons bedrijf. L.S., Voor jongelui, die hun vrije tijd nuttig wensen te besteden, bestaat er in de a.s. winter en bet volgend voorjaar gelegenheid een cursus te volgen in bijen teelt. Door bet Rijk wordt namelijk de mogelijkheid ge opend om aan beginnende imkers, die een cursus in bijenteelt volgen, een subsidie te verlenen van 80,voor het aanschaffen van twee nieuwe bijenkassen. Zij, die hierover inlichtingen wensen, kunnen zich vervoegen bij liet bestuur der afdeling Rijssen van de Vereniging tot bevordering van de Bijenteelt in Nederland en wel bij de volgende leden van dit be stuur M. Drijer, Nijverdalseweg 10. H. Beverdam, Esstraat 18. Js. Poortman, Hanger ad 25. J. C. Nollen, Grimberg 101 A. D. v. d. Noort, Wierdenseweg 105. Opgaven graag tot 1 Augustus 1953 aan boven staande adressen. VAN BRUSSEL H. W. van Brussel trad 10 April 1903 voor het eerst de fabriekspoort binnen. Tot 1913 was hij werkzaam in de Krasserij, waarna hij naar de Weverij werd overgeplaatst waar hij thans nog werkzaam is. Als wever heeft hij hier zijn sporen wel verdiend. Plichtsgetrouw en met toewijding heeft hij 50 jaar lang zijn werk bij Ter Horst Co. N.V. verricht. Het verheugt ons dan ook zeer te kunnen vermelden, dat hem op deze dag de bronzen medaille van de Oranje-Nassau orde werd toege kend als erkenning voor zijn trouwe dienst en werk ten bate van de gemeenschap. Op het privé-kantoor werd van Brussel ont vangen door de Directie, die hem met deze onderscheiding van harte geluk wenste. De Heer J. J. ter Horst dankte hem vervol gens namens de Directie voor het werk dat hij gedurende een halve eeuw voor Ter Horst Co. N.V. heeft verricht en bood hem als erkenning hiervoor een gouden horloge met ketting aan. Ook de bazen en collega's uit Beek gaven van hun belangstelling blijk en lieten hun beste wensen vergezeld gaan van een mooi cadeau. Wij hopen dat van Brussel met veel genoegen op deze dag mag terugzien en wensen hem nog een prettige werktijd toe tot dat hij het bedrijf over enkele jaren met pensioen zal verlaten. Honderd jaar geleden werd Vincent van Gogh ge boren. Wie hij was en wat hij was, hebben we de laatste dagen kunnen lezen in de dag- en week bladen. Een man die sterk verbonden was met het volk,, maar door dat zelfde volk niet begrepen werd. Met grote energie heeft hij, die eerst theologie stu deerde, zijn binnenste doen spreken van alles wat mooi en heerlijk was. Op zijn manier, en hoe, heeft hij ons verteld in kleur en lijn hoe de zin van het leven zich afspie gelt rondom ons. In landschappen en stillevens, en vooral door de^p mens in zijn doen en laten te tekenen heeft liij ons, door de kracht van z'n genie als het ware een spie gel voorgehouden waarin wij ons nu nog ontdek ken kunnen. Deze man, Vincent van Gogh, was een Nederlander waar we met trots van lezen dat liij de schepper was van een stijl, die honderden na hem als kun stenaar trachtten te doorgronden en lief kregen. Vanaf 30 Maart begint een tentoonstelling in het kader van de herdenking van deze grote meester. Ten einde een zo groot mogelijke groep mensen in de gelegenheid te stellen, kennis te nemen van het werk van Van Gogh, is op drie plaatsen in ons land deze tentoonstelling te zien n.l. 30 Maart17 Mei, 's-Gravenhage, Gemeentemu seum. 23 Mei19 Juli, Otterlo (Hoge Veluwe), Rijks museum Kröller en Muller. 24 Juli20 September, Amsterdam, Stedelijk Mu seum. Een mooie gelegenheid voor onze diverse reis^^ groepjes om in hun programma een bezoek aan^' deze tentoonstelling op te nemen. De vraag: „Wat heb ik eraan?", zou ik zo willen beantwoorden: „Zou het nu werkelijk zo zijn, dat we alleen ontspanning en bekoring kunnen vinden in bet vliegen door landschappen, in schetter muziek, draaimolens enz.? Om tot slot van 't reisje zelf in touw te komen met de roep: „Wie goat nog neet nor 't hoes!" Nee, dat is niet waar. Kijk maar eens naar het suc ces van onze revue! Ja, er is nog een groter bewijs van het tegendeel. Als je de mensen vraagt: „Hoe was het, een mooie reis gehad?", dan zijn het altijd juist die dingen waarover gepraat wordt. Wat een prachtige kerk daar en wat schitterend mooie schilderijen in dat museum. Ziet U wel, daar wordt het langst over gepraat. Het mooiste kost in dit geval het minste geld. Daarom reisclubs, neem de gelegenheid te baat, de deuren staan open! JAARVERGADERING I

Het Anker | 1953 | | pagina 4