Hij hoopt een goed gebruik te zullen maken van zijn vrije tijd en denkt er al aan om er straks met zijn fiets op uit te trekken. De bazen en collega's in zijn afdeling meenden daarom hem het beste een stalen ros als af scheidscadeau mee te kunnen geven, waarmee hij dan ook erg in zijn schik is. Nitert en Nieuwenhuis werden ook door de Directie ontvangen, die hen dank bracht voor het vele werk, dat zij elk op hun terrein voor Ter Horst Co. N.V. gedurende zo lange tijc. verricht hebben. Uit handen van de heer J. J. ter Horst, ont vingen ze hun pensioenbrief. Tevens bood de heer ter Horst hen een wandbord aan als herinnering aan hun dienst tijd bij Ter Horst Co. N.V. Spreker sprak hierbij de wens uit, dat ze nog vele jaren met hun gezinnen in goede gezond heid van hun pensioen mogen genieten. Een zeer genoegelijk babbeltje volgde. Ver schillende prettige voorvallen uit hun verleden werden opgehaald, zodat ongemerkt het uur van scheiden aanbrak. Vervolgens nam de Directie afscheid van de arbeiders Jansen en Seppenwoolde. Voor deze beide personen had deze dag een bijzondere betekenis, omdat hun namens H.M. de Koningin een ere-medaille in brons van de Oranje-Nassau Orde werd uitgereikt voor hun lange en getrouw volbrachte diensttijd. De Directie complimenteerde hen met deze hoge onderscheiding, die ze, zoals de heer J. J. ter Horst opmerkte, ook ten volle verdiend hebben. ,,Ge hebt U beiden zeer ijverige arbeiders ge toond in het bedrijf en wij danken U dan ook ten zeerste voor al Uw werk dat ge voor het be drijf hebt gedaan", aldus de heer Ter Horst. „Ook hopen wij, dat ge van Uw pensioen nog lange tijd met Uw gezinnen in goede gezondheid moogt genieten." Hierna ontving elk nog het wandbord als aandenken aan hun diensttijd. Beide heren dankten de heer Ter Horst voor de gevoelvolle woorden tot hen gesproken, als mede voor het hun toegekende pensioen en het prachtige wandbord, dat ze een goed plaatsje zullen geven in de woonkamer. Ook zijn bazen en mede-arbeiders hebben hem als collega zeer gewaardeerd, hetgeen ze lie ten blijken door hem bij zij nafscheid een rust stoel aan te bieden. O.i. is het echter niet de bedoeling van zijn collega's, dat hij de gehele tijd in deze stoel gaat zitten, want tevens kreeg hij een stofbril en enige blikken benzine. Dit laatste vinden we een zeer practisch cadeau, aangezien Jansen straks ongetwijfeld zijn Solex nog vaker zal gebruiken dan voorheen. SEPPENWOOLDE JANSEN Jansen begon op 16-5-1903 zijn loopbaan bij Ter Horst Co. N.V. als spoeler in de fabriek „Beek". Hier werkte hij tot 3-6-1906. Na zijn militaire dienstplicht te hebben vervuld werd hij in de Kalanderij geplaatst. In deze afdeling heeft hij alle werkzaamheden gedaan, doch de laatste 35 jaar werkte hij aan de meetmachine. In dit werk was hij zeer be dreven en we zullen hem dan ook op deze plaats missen. Seppenwoolde kwam 1-5-1905 voor het eerst in de fabriek. Hij begon zijn werk in de Naaierij en is hier tot nu toe werkzaam gebleven als zakken- keurder. Millioenen zakken gingen aan zijn spiedend oog voorbij om te zien of het „vrouwvolk" het werk volgens voorschrift had gedaan. Met toewijding heeft hij zijn werk verricht,

Het Anker | 1953 | | pagina 3