Miiziekvcraipf „Wilheliina." Mm De gids, die bracht ons weer naar buiten In frisse lucht en zonneschijn. Wij moesten onze bewondering uiten. Ja, heus, dat was toch werkelijk fijn. Toen ging men dan aan 't winkels kijken, Wij, mannen, geven daar niet om. Een biertje ging ons beter lijken: Koopt U voor Jantje maar een trom. En zo ging dan de avond vallen, De dag die werd zo goed besteed. Wij hebben werkelijk met zijn allen Een mooie reis en vreugd beleefd. Wij willen nu nog memoreren Wat de Directie aan ons gaf Om deze reis te stimuleren. Hiervoor, mijn Heren, hart'lijk dank! G. R., Weverij Beek. IN VALKENBURG. Nadat de leden van onze Muziekvereniging „Wilhelmina" enige weken voor het concours in de gelegenheid waren gesteld de repetities bij te wonen (gestoord wegens ploegenstelsel) teneinde goed voorbereid aan deze wedstrijd té kunnen deelnemen, trok men 23 Augustus j.l. vol goede moed naar het terrein te Nijverdal, waar de Muziekvereniging der K.S.W. een con cours hield. Mocht Wilhelmina, die in de Ere- afdeling Harmonie moest uitkomen met „Fri- dolin" van P. van Mever en „Precisioso" van C. M. von Weber, 100 punten halen, dan zou zij in de Vaandelafdeling geplaatst worden. Het werd een geweldig succesDe nummers werden prachtig gespeeld en het enthousiasme kende geen grenzen toen door de jury werd mede gedeeld, dat zij in staat was de Muziekvereni ging Wilhelmina 106 punten toe te kennen, waar door deze voortaan in de Vaandelafdeling zou kunnen uitkomen. Op het feestterrein werd Wilhelmina en haar directeur door diverse aan wezige muziekvrienden met dit mooie succes gefeliciteerd. Tevens was het een mooi succes voor onze Tamboerafdeling, die beslag wist te leggen op de eerste prijs in de 3e afdeling, dank zij de goede leiding van de heer J. Dam Wiechers. Heel Rijssen was op de been toen onze mu ziek, voorafgegaan door een paar bevriende mu ziekkorpsen, met volle muziek 's avonds door Rijssen marcheerde. Op ons Park was de ere voorzitter, de lieer J. J. ter Horst, de eerste die Wilhelmina toesprak en deed uitkomen, dat het wel een geweldige prestatie van de eminente directeur, de heer Sommer Sr., is, dat hij onze muziek zover heeft weten te brengen. Diverse bloemstukken werden aangeboden door de Rijs- sense verenigingen, o.a. door de loco-burge meester, de heer Scholman, namens het Ge meentebestuur, en diverse particuliere perso nen, waarna men nog gezellig een poosje bijeen bleef. Niet onvermeld mag gelaten worden, dat Wilhelmina door haar hoogste aantal punten in de ere-afdeling de zilveren beker werd toe gekend. R. Nadat de bibliotheek de gehele zomer ge sloten is geweest, wordt deze Woensdag 1 Octo ber a.s. weer geopend. Op die dag, en dan verder elke Woensdagavond, om zeven uur, bestaat er gelegenheid voor T.O.V.A.-leden om onder de bekende voorwaarden een boek te halen. De bedoeling is, dat men één boek per week per leeskaart kan krijgen. Gehaalde boeken moeten een week daarna weer worden ingeleverd. Bij het halen van een nieuw boek moet men dus het de week daarvoor gehaalde terugbrengen. Dan zouden we de lezers nog eens op het hart willen drukken de boeken toch vooral zindelijk te lezen. Wij krijgen soms exemplaren onder de ogen, die duidelijk blijken van vervui ling vertonen. Het moet de eer der lezers te na zijn, dat wij aanmerking moeten maken op de behandeling der boeken. Lees de boeken met schone handen en berg ze na lezing weg. De Bibliotheek-commissie.

Het Anker | 1952 | | pagina 4