Loonbelasting 1952 Vervolg Kruiswoordpuzzle no. 10 Met ingang van 1 Januari 1952 a.s. komt er een grote wijziging in de kinderaftrek bij de Loon belasting. Deze aftrek wordt vanaf 1 Januari 1952 verleend voor kinderen jonger dan 17 jaar (berekend naar de toestand op 1 December 1951) en niet meer tot 21 jaar zoals voorheen. De speciale verhoogde tabel IA voor de arbeiders (sters) beneden 21 jaar komt met deze wijziging te vervallen. Het komt dus hier op neer, dat een gehuwde arbeider met kinderen van 17 jaar en ouder, die eigen inkomsten hebben, met de nieuwe regeling meer belasting moet betalen, doch daar tegenover staat, dat genoemde kinderen minder belasting zijn verschuldigd. Onderstaand geven wij nog even precies op, welke aanspraken de werknemer op kinderaftrek heeft t.w. 1. eigen, stief- of pleegkinderen, die jonger zijn dan 17 jaar en tot zijn huishouden behoren of met zijn toestemming tijdelijk elders verblijven voor onderwijs of opleiding voor een beroep. 2. eigen, stief- of pleegkinderen, die 17 jaar of ouder, doch jonger dan 25 jaar zijn en onderwijs genieten of opgeleid worden voor een beroep en grotendeels te zijnen laste komen. (Voor meerder jarige studerende kinderen moet de aftrek dus niet meer bij de inspecteur worden aangevraagd. Het genieten van onderwijs of de opleiding voor een beroep moet de hoofdbezigheid van het kind zijn.) 3. eigen kinderen, die jonger zijn dan 17 jaar, wonende bij zijn gescheiden echtgenoot of bij de echtgenoot van wie hij duurzaam gescheiden leeft en die grotendeels op zijn kosten worden onder- houden en opgevoed. 4. gebrekkige eigen, stief- of pleegkinderen, die 17 jaar of ouder, doch jonger dan 21 jaar zijn en tengevolge van hun gebrek in de eerstkomende 3 jaren geen of nagenoeg geen inkomsten uit eigen arbeid kunnen verwerven en grotendeels te zijnen laste komen. 5. Als bovenstaand aantal kinderen 3 of meer be draagt en u, behalve de hierboven opgegeven kin deren, nog tenminste één eigen, stief- of pleegkind hebt van 17, 18, 19 of 20 jaar, dat tot uw huis houden behoort, in militaire dienst is, of met uw toestemming tijdelijk elders verblijft voor onderwijs of opleiding voor een beroep, kunt u dit kind op geven (hiermee wordt gelijkgesteld het eigen kind van 17, 18, 19 of 20 jaar, dat woont bij de geschei den echtgenoot of bij de echtgenoot van wie u duurzaam gescheiden leeft en dat grotendeels op uw kosten wordt onderhouden en opgevoed)Dus ten hoogste 1 kind. Tevens wordt men nog opmerkzaam gemaakt, dat diegenen, die aanspraak menen te maken op aftrek voor buitengewone lasten, zoals uitgaven voor behoeftige ouders, schoonouders, broers en zusters, kinderen, uitgaven ter zake van ziekte, in validiteit, sterfgeval e.d., hiervoor zo spoedig moge lijk een verzoek moeten indienen bij de Inspecteur der Belastingen te Almelo. De aanvraagformulieren zijn via de afdelingsbaas op het Loonbureau verkrijgbaar. De beslissingen, die men t.z.t. van de Inspecteur der Belasting terug ontvangt, kan men ook weer via de baas op het Loonbureau inleveren, waar dan voor de eventuele aftrek zal worden zorg gedragen. Mocht er in het bovenstaande nog iets niet duide lijk zijn, dan kan men zich te allen tijde vervoegen op het Loonbureau, waar men u gaarne alle in lichtingen wil verstrekken. P. 5 korst van een wond 28 meisjesnaam 45 lichaamsdeel 6 lichaamsvocht 29 persoonlijk voornaamwoord 46 maat 7 menigte 30 boom 47 grondsoort 8 afwijking 31 de oudste 49 schoeisel 9 moment 33 noot 50 vrucht 10 Bijbelse naam 34 boom 51 oefenen 11 Chinese munt 35 lichaamsdelen 53 grap 12 vervoeging van 't werkwoord 36 lichaamsdeel 59 voertuig zijn 37 Europese hoofdstad 61 meisjesnaam 13 maanstand 38 raamscherm 62 oogziekte 16 stoomschip 39 Amsterdamspeil 63 rap 17 voedsel 40 klein kind 64 genotmiddel 22 mild 41 dier 65 rivier in Br 23 maat 42 lange damesmantel zonder 68 titel 24 met dank mouwen 70 lisbloem 27 boom 44 titel 72 bakstel.

Het Anker | 1951 | | pagina 7