De nieuwe personeelsrevue Sint Nicolaasfeest Om maar met de deur in liuis te vallende nieuwe revue staat op stapel en met de instudering is liet gezelschap reeds weken druk bezig. Het zal dan de vijfde worden in successie, dus liet eerste lustrum. Zonder hierop vooruit te lopen, menen wij toch wel te mogen zeggen, dat de samenstellers ook deze keer met veel fantasie iets goeds hebben samengesteld, waarmede zij ongetwijfeld de lachers op hun hand zullen krijgen. En daar gaat het ten slotte toch om. Ernst is er in onze huidige samen leving te over. De zorgen eens even te vergeten en eens even breed-uit te lachen, is voor jong en oud op zijn tijd nuttig en nodig. Het is ongetwijfeld onnodig nog eens te zeggen, dat onze revueïsten nooit iets brengen, waaraan iemand in zijn gevoelens gekrenkt zou kunnen worden. Het ligt in de bedoeling, op 10 Januari a.s. met de uitvoeringen aan te vangen, die datum uitslui tend voor leden der sportvereniging. Onder leden der sportvereniging worden verstaan zij, die hun contributie van 25 ct per maand t/m December vol daan zullen hebben. Dit ter voorkoming van teleur stelling. Daar „Het Anker" voor die tijd niet meer zal uitkomen, menen wij goed te doen, in dit nummer de algemene regeling nog even hekend te maken. Deze zal in grote trekken gelijk zijn aan die van voorgaande jaren. Ook nu nodigen wij ons gehele personeel gaarne tot een bezoek uit en iedei zal ook thans weer het recht van introductie hebben, echter uitsluitend voor huisgenoten of verloofde. Deze uitnodiging aan het personeel wordt niet gedaan namens het revue-gezelschap of de sport vereniging, doch namens de Directie van ons be drijf, die hiermede in het verleden de bedoeling heeft gehad, allen uit ons bedrijf in de winter maanden een gepaste en voor ieder acceptabele ontspanning te bieden en welke bedoeling nog steeds van kracht is. Het spijt ons te moeten zeggen, dat de mede werking van enkelen in voorgaande jaren niet steeds correct geweest is. Wij bedoelen hiermede, dat er nog zijn, die, uit welke motieven dan ook, wel hun kaarten aanvroegen, waarmede wij dus met 't bezetten van plaatsen rekening moesten houden, terwijl deze plaatsen op de avond van de uitvoering open bleven. Dit is natuurlijk vervelend, doch het kost ook onnodig geld. Daarom nog eens: ieder is van harte welkom en wij zouden niets liever zien, dan dat ons personeel voor de volle 100 van de uitnodiging gebruik zou maken. Doch als er onder u zijn, die dit, om welke redenen dan ook, niet willen, hetgeen wij gaarne zullen respecteren, laat men dan a.u.b. ook geen kaarten aanvragen, zodat wij alle plaatsen kunnen benutten. Onze. gepensionneerden. Het wordt wel bijzonder op prijs gesteld, deze groep, die allen voor een nader te bepalen datum zullen worden uitgenodigd, in het Parkgebouw te ontvangen. Het is echter ieder jaar nog weer ge bleken, dat velen van de uitnodiging een geheel verkeerde opvatting hebben. Zij accepteren wel hun uitnodiging en nemen hiertoe de entreekaarten in ontvangst, echter met de bedoeling hiermede ande ren een genoegen te doen. Daarmede doet men „anderen" echter allerminst een genoegen, want op deze kaarten hebben wij de laatste jaren herhaalde lijk belangstellenden de toegang moeten weigeren, ook al beroept men er zich honderdmaal op, dat men de kaarten van die of die heeft ontvangen. Nogmaals, alle gepensionneerden zijn van harte welkom, doch men vrage geen kaart aan, als men niet persoonlijk wil gaan. Hun kaart is strikt per soonlijk en zij hebben daarbij het recht iemand anders uit te nodigen, (lie dan echter bij het be treden van de zaal in hun gezelschap zal moeten zijn. Wij mogen hiermede volstaan en aller mede werking verzoeken, hetgeen wij trouwens voor-de- hand-liggend mogen achten. Breng straks uw goed humeur mee, enkun je nog zingen, zing dan een liedje mee, als daarvoor gelegenheid is. Voor een critische zaal is 't heel moeilijk spelen, maak het de executanten een beetje gemakkelijk en werk daardoor mede er ook voor u zelf een echte ontspanningsavond van te maken. So long. V. Op 5 December 's middags was het in de zaal van het Parkgebouw een drukte van belang. Meer dan 400 kinderen van arbeiders van Ter Horst Co. N.V. volgden daar met aandacht het sprookje van „Roodkapje en de Wolf," dat door de heer H. Smits van Deventer met z'n poppenkast werd vertoond. Tot luidruchtig mede leven kwam het echter pas later, toen de „echte Janklaassen met z'n grollen voor het voetlicht kwamde belevenissen van deze beminde figuur slaan altijd in, vooral als zo'n bedreven vertoner als de heer Smits de poppen hanteert. Toen was de beurt aan St. Nicolaas, die statig kwam binnenwandelen, voorafgegaan door een hupse Pieterbaas. De bedremmelde kleintjes, die bij de Sint moesten komen, waren al gauw op hun gemak gesteld en Zwarte Piet hoefde niet handelend op te treden. Een der meisjes zong op verzoek van de Sint een liedje te zijner eer duidelijk en glashelder klonk het zuivere kinder stemmetje door de zaal. 't Was een prachtig geslaagde middag, die besloten werd met een tractatie.

Het Anker | 1951 | | pagina 3