Hobby-club De F.F. waarna het gemakkelijk was om de finish te be reiken. Van de 173 deelnemers hebben zich 170 bij de eindcontrole gemeld. Allen waren zeer voldaan en noemden de tocht buitengewoon geslaagd. In zekere zin kunnen ook wij zeggen, dat het een geslaagde middag is geweest, hoewel wij het meer als proefrit beschouwd hebben. Gezien het aantal deelnemers en de verzoeken om dit nog eens te doen, zullen wij trachten om dit het volgend jaar nog eens of meermalen te herhalen, doch dan gaat het wel iets anders. Als jury hadden wij ons hier en daar verdekt opgesteld en hebben, zowel van de zijde der organi satoren als van de deelnemers, verschillende fouten ontdekt, waarvan wij hier enkele zullen noemen. Allereerst was de afstand tussen de groepen onderling niet groot genoeg, waardoor men op merkzaam werd gemaakt op de onderweg op te speuren plekjes. In de tweede plaats hebben wij kunnen nagaan, dat van de 140 juist ingevulde routekaarten, ver schillende personen de gegevens van anderen heb ben overgenomen. In de derde plaats werd ons van overheidswege er op opmerkzaam gemaakt, dat verschillende deelnemers, die in groepsverband reden op het ge deelte van de Rijksstraatweg MarkeloHolten, met 3 man naast elkaar fietsten of bij het inslaan van een andere weg geen richting aangaven. Dit en nog meer is voor ons aanleiding geweest, om de zaak van de critisclie kant te gaan bekijken en dan moet er nog wel iets aan verbeterd worden, voor een volgende rit. Niettegenstaande dat, zijn ook wij erg blij, dat een groot aantal mensen op deze mooie middag hebben genoten van een voor velen zo nodige ont spanning. Verder een woord van dank aan de Directie, die ons in de gelegenheid heeft gesteld, om van deze tocht iets moois te maken. Ook zij heeft met belang stelling de afloop van deze middag gevolgd, het geen voor ons een aansporing is, om dit volgend jaar nogmaals in die geest te herhalen. Tenslotte zeggen wij ook de personen, die deze middag hebben vrij gemaakt, om te helpen dit evenement te doen slagen, hartelijk dank. Door het grote aantal juiste oplossingen hebben wij 10 prijzen uitgeloot, welke ten deel vielen aan: H. ten Berge, A. Ditsel, G. Kwintenberg, W. Gerritsen, F. H. A. Paauwe, J. Baan, H. J. Ligtenberg, G. J. v. d. Belt, A. J. ten Berge, L. Smeijers. Zo zoetjes aan wordt het weer tijd om aan onze hobby-club te denken. Twee winters hebben we ons hart opgehaald aan onze hobby's en de derde staat al weer voor de deur. Twee keer hebben we het resultaat van ons kunnen tentoongesteld en het lijkt ons toe, dat we zo langzamerhand op de goede weg komen. De jongens van de club hebben hun best gedaan, dat is waar, maar we moeten de hulp hebben van de jongens, die tot nog toe van verre zijn blijven staan. Als nu ook eens die knapen bij ons kwamen in ons zaaltje van „EIGEN ERF", dan was de ten toonstelling aan het eind van het seizoen nog beter en groter. Dus jongens, we verwachten ook jullie. Je behoeft alleen maar mee te brengen je hobby, je wil en je doorzettingsvermogen en de zaak komt voor elkaar. Ook jongens, die geen bepaalde hobby hebb en, zijn welkom. Allicht zien ze wat op de club, dat hun interesseert. Dat andere komt vanzelf. Voor hen willen we nog eens even opsommen, wat we op de club alzo doen: figuurzagen, houtsnijden, tekenen (potlood en houtskool), water- en olieverf- schilderen, modelletjes maken van klei. Verder hebben we een pracht mecano-doos en als het zink niet te duur is, is er weer gelegenheid om je hobby hierop bot te vieren. Zelfs kan er getimmerd wor den. En als nieuwigheidje komen we uit de bus met zwartbord-schetsen en 't maken van eenvoudige maquettes. (Maquettes zijn natuurgetrouwe afbeel dingen van woningen, schuurtjes, e.d., maar dan in het klein.) Heeft iemand nog andere ideeën? Breng ze mee De oude, getrouwe clubleden zien we vanzelf sprekend terug. Jongelui, breng elk een nieuwe hobbyaan mee: hoe meer zielen, hoe meer vreugde. Het zal er weer gezellig zijn. SI. We stellen ons voor om Vrijdag 19 October om 7 uur weer aan te vangen. Allereerst zullen we dan ons lokaal op orde dienen te brengen, de boel wat schoon te maken en alles op zijn plaats te zetten. Mocht er hier en daar wat op te knappen vallen, dan kunnen we dat die avond doen. B.v. de vloer daar trekt geweldig koud op, zodat we er wat op moeten zien te leggen. We moeten een paar bestuursleden kiezen en 'n actieve penningmeester benoemen. Afijn, die avond moeten we met elkaar zorgei dat alles behoorlijk voor elkaar komt, d.w.z. met elkaar voor elkaar. We verwachten veel vrienden, doch geen dwarrelaars (die niet weten wat ze willen). Tot ziens dan, jongens! Br. „Wat", zult u zeggen als u dit opschrift ziet, „een stukje over de grote tentoonstelling in Enschede?" Neen, geen stukje over deze tentoonstelling, maar over de Foto-Fietstocht, uitgeschreven voor het per soneel van Ter Horst Co. N.V. Zoals we in het vorig nummer van „Het Anker" konden lezen, waren enige natuurliefhebbers op de gedachte gekomen om een speurtocht per fiets te organiseren, door de mooiste plekjes uit onze naaste omgeving. Een speurtocht, waaraan niet alleen de jonge mensen konden deelnemen, maar

Het Anker | 1951 | | pagina 4