De Revue 1950-51. Mededelingen Ziekenfonds. Het was de taak vooral van de ouderen, deze ontspanning te leiden en vooral de jeugd niet aan haar lot over te laten. Immers, ook aan ons innerlijk en vooral aan de vorming van de jeugd waren de jaren van oorlog en ellende niet zonder meer voorbij gegaan. Aan de mensen in onze afdeling Smederij komt de eer toe, het eerst met nieuwe denkbeelden en nieuwe plannen te zijn gekomen, om uit en door het Bedrijf iets voor onze mensen in het Bedrijf te brengen. AANVULLEND ZIEKENFONDS. Van vele zijden wordt geïnformeerd of en wanneer wij in dit winterseizoen weer met een nieuwe revue komen. Dit is een verblijdend teken. Hierin ligt opgesloten, dat wij met onze jaarlijkse revue velen in ons bedrijf een genoegen doen en dat men een gepaste ontspanning, die ieder van ons op zijn tijd broodnodig heeft, weet te waarderen. Het is met onze revue eigenlijk wel heel eigen aardig gegaan. Toen wij na de verschrikkingen van de laatste oorlog weer aan de slag konden gaan, om na de ontreddering ook ons bedrijf weer op te bouwen, hetgeen wij dan hier gelukkig figuurlijk kunnen nemen, werd, naast inspanning, tevens naar ontspanning gezocht. Dit was niet alleen hier en speciaal in ons bedrijf het geval, het openbaarde zich ook overal elders. Wat liet eigenlijk zou zijn of worden, wist men aanvankelijk zelf nauwelijks, maar men toog aan het werk en al werkende, kwam toen onze eerste revue. Een revue, die van meet af stond onder uit stekende leiding; een revue, die gedragen werd door enkele vooraanstaande krachten, waar omheen zich de anderen groepeerden tot een geheel. Een revue ook, die ernst, doch veel luim bracht, maar ook een revue, die nooit kwetste, doch met alle gevoelens rekening hield. Zo hebben wij voortgebouwd, ieder jaar opnieuw en telkens mochten wij constateren, geheel geslaagd te zijn. Smaken verschillen, natuurlijk, en wat de een soms bijzonder weet te waarderen, kan een ander nauwelijks bekoren. Dat zullen wij natuurlijk altijd blijven behouden, doch dat is niet erg. Hoofd zaak is, dat men als geheel van het gebodene kan genieten en dat hebben wij tot heden mogen be reiken. Het doel, gepaste ontspanning te brengen voor de werkers in ons bedrijf, is volkomen geslaagd en wij hopen ook in de toekomst op dezelfde weg door te kunnen gaan. Intussen is er wel iets veranderd. Wij kunnen thans niet meer spreken van een Smederij-revue, zoals dit oorspronkelijk was, doch het is langzamer hand door deelname van meerdere personen uit het gehele bedrijf en door mindere deelname uit de smederij een Fabrieks-revue geworden. Toch is het nog steeds de smederij, die de stoot geeft en waar de beste krachten gevonden worden. Maar vooral onze meisjes hebben meer en meer 'n groter aandeel gekregen en, dank zij haar ambitie, een voornaam aandeel. Dit jaar zal het niet anders zijn, maar wij mogen reeds thans wel verklappen, dat het ook dit jaar weer goed belooft te worden. De vraag rijst alleen, of de leiders het zullen klaar spelen, tijdig klaar te zijn, zodat wij op 9 Januari voor de sportafdeling de „Generale" zullen kunnen geven. Er wordt hard gewerkt en zowel Paauwe als Jan Jansen geven ons de verzeke ring, dat wij 9 Januari kunnen draaien. Dus we draaien! En om nu maar met de deur in huis te vallen, evenals andere jaren nodigen wij van deze plaats alle werkers en werksters tot een bezoek uit, met introductie, zoals andere jaren. Dus: de man de vrouw en de vrouw de man meebrengen. En zij, die niet gehuwd zijn, kunnen hun verloofde mee brengen. Wel is het de bedoeling, dat men verder de introductie uitsluitend tot huisgenoten bepaalt, en wij mogen in deze de volle medewerking van ieder verzoeken. Een definitieve uitnodiging, afdelingsgewijs, zal nader in de fabriek worden gepubliceerd. Wij wensen u bij voorbaat een avond van aange name ontspanning, een avond, waarop u eens harte lijk zult kunnen lachen en genieten, van wat u in de verschillende taferelen wordt geboden. En dan vragen wij ook dit jaar ieders volle medewerking, om de revue, die aan u gebracht wordt, in ieder opzicht te doen slagen. V. Het komt nog herhaaldelijk voor, dat de voor schriften van het Ziekenfonds, in het bijzonder wat betreft de indirect-verzekerden beneden 16 jaar, niet nagekomen worden. Aangezien dit veel moeite en narigheden geeft, maken wij onze arbeiders nogmaals attent op de hiervoor geldende regeling, welke luidt als volgt Kinderen van direct-v er zeker den blijven tot hun 16e jaar indirect verzekerd. Gaan ze voor hun 16e jaar in loondienst, dan moet hiervan door de betrejfende persoon direct kennis gegeven worden op de Soc. afd., om dat deze indirect-verzekerden een andere werk gever krijgen en zodoende van indirect- verplicht-verzekerd worden. Voor een juiste administratie is het nodig, dat hieraan nauwkeurig de hand wordt gehouden. Hiermede maken wij bekend aan alle gehuwde verplicht-verzekerden, dat, nu de reiskosten per 1 Mei 11. zijn afgeschaft, deze nog wel vergoed worden aan begeleiders, die met kinderen beneden 14 jaar naar een specialist buiten de gemeente gaan. Om hiervoor reiskosten te verkrijgen moeten de buskaartjes of enig ander bewijs ingeleverd worden bij het in ontvangst nemen van het reisgeld. M. V.

Het Anker | 1951 | | pagina 6